naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kultūros ministrė Liana Ruokytė - Jonsson laikinai sustabdė lėšų skyrimą pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei Kūrybinės veiklos programas, antradienį pranešė Kultūros ministerija.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė - Jonsson laikinai sustabdė lėšų skyrimą pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos bei Kūrybinės veiklos programas, antradienį pranešė Kultūros ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Toks sprendimas buvo priimtas gavus papildomų duomenų dėl galimų viešųjų ir privačių interesų konfliktų skirstant šių dviejų Kultūros ministerijos administruojamų programų lėšas, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

Ministrės įsakymu sudarytai komisijai pavesta išnagrinėti ir įvertinti šių programų lėšomis finansuojamų projektų atitiktį viešųjų ir privačių interesų derinimo reikalavimams.

„Nuo pat savo darbo ministerijoje pradžios aiškiai deklaravau, jog bet kokios abejonės dėl procesų skaidrumo turi būti nuodugniai ištirtos ir principingai įvertintos, ypač kai kalbame apie kūrėjams skirtas lėšas“, – pranešime spaudai teigė kultūros ministrė.

REKLAMA

Komisija savo siūlymus ir išvadas turi pateikti iki spalio 20 dienos.

Anot Kultūros ministerijos, Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programai buvo pateikta 80 paraiškų, o Kūrybinės veiklos programai 250 paraiškų.

Šių programų lėšas sudaro dalis kompensacinio atlyginimo, surinkto už audiovizualinių kūrinių ar fonogramose įrašytų kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais, ir kompensacinio atlyginimo, surinkto už kūrinių atgaminimą asmeniniais tikslais reprografijos būdu.

REKLAMA
REKLAMA

Valstybės teatrų asociacija beveik prieš dvi savaites raštu kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį su abejonėmis dėl abiejų programų komisijų nešališkumo skirstant paramą. Į šias programas plauki a lėšos iš surinktų mokesčių už tuščias laikmenas.

Iš Kūrybinės veiklos programos rugsėjo pabaigoje ministrės įsakymu pritarta beveik 1,2 mln. eurų, iš Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programos – 570 tūkst. eurų skyrimui.

REKLAMA

Asociacija nurodo, kad kai kurie kūrybinės veiklos programos ekspertų komisijos nariai nebuvo objektyvūs ir galėjo proteguoti kai kuriuos pareiškėjus, su kuriais yra tiesiogiai susiję.

Nurodoma, kad, pavyzdžiui, ilgametis Kultūros ministerijos komisijų narys Vytautas Lebednykas yra ir prodiusavimo kompanijos „Promostar“ atstovas, teisininkas, ir programos paramą gaunančios viešosios įstaigos „Teatro dienos“ vadovas. Nurodyta, kad vien 2017-aisiais ši įstaiga trijų miuziklų ir roko operų sklaidai gavo 34 tūkst. eurų. Tuo pačiu adresu Vilniuje registruota įstaiga „Muzikos dienos“ gavo per 49 tūkst. eurų paramą. Dar beveik 11 tūkst. eurų gavo ir įstaiga „KampaRas“ – visas jas prodiusuoja „Promostar“.

REKLAMA

Kultūros ministerija BNS patvirtino, kad V. Lebednyką delegavo kolektyvinio teisių administravimo organizacijos 2013-aisiais, jis, pasak minsiterijos, nusišalino nuo visų šiemet vertintų „Teatro dienų“ ir „Muzikos dienų“ projektų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų