Kručinskas apie gautą pagalbą: specialistai pasiūlė palydėti į polikliniką

Šeimoms, iš kurių buvo paimti vaikai, kaip aiškėja, nesuteikiama specializuota pagalba. Tėvų netekusius vaikus konsultuoja ne specialūs, tam paruošti psichologai, o bendrą psichologinę pagalbą teikiantys specialistai ir socialiniai darbuotojai.

71

„Siūlosi palydėti į polikliniką“, – apie siūlomą pagalbą „Init TV“ televizijai pasakoja kaunietis Gintaras Kručinskas.

Iš jo buvo paimti vaikai, kuomet praeiviai paskambino Vaiko teisių tarnybai ir pranešė apie smurtą prieš vaikus, kuomet viešoje vietoje mama Eglė Kručinskienė sudavė vaikui.

Tėtis teigia, kad stresą patyrę vaikai iki šiol negali atsigauti, o šeimai trūksta realios pagalbos.

„Sako, kontroliavimo pagalbą teikiame, galime nuvesti į polikliniką, jei reikia“, – tikina tėtis.

(71 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kauniečių šeima atgavo vaikus

Vyras teigia, kad šeima reabilituojasi pati, būna kartu su vaikais.

Vaiko teisių specialistai tikina, kad tokioms šeimoms yra teikiama visokeriopa pagalba, tačiau tokia pagalba labiau yra tinkama socialinių įgūdžių neturinčioms šeimoms.

„Tai gali būti socialinio darbuotojo pagalba, kuris padės ugdyti socialinius, tėvystės, bendravimo įgūdžius. Padės mokytis kaip tinkamai prižiūrėti vaikus. Numatoma ir psichologo pagalba“, – sako Kauno miesto socialinių paslaugų centro socialinių paslaugų šeimai skyriaus vedėja Birutė Mikulėnaitė.

Pasak G. Kručinsko, Vaikų teisių siūlytas psichologas labiau priminė kvotėją, o ne specialistą. Dėl šios priežasties jie vaikų teisių tarnybos siūlomo psichologo atsisakė ir naudojasi bažnyčios psichologo paslaugomis.

„Nueini pas psichologą, jis duoda piešti žmogų, namą, išsiaiškina kas tu per žmogus, išklausinėja tavo visą gyvenimą ir pateikia tam posėdžiui ar teismui surinktą medžiagą. Tokia ta ir pagalba“, – pasakoja G. Kručinskas.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų