Kriminaliniai archyvai. Kruvina grožio konkursą laimėjusios 19-metės lietuvės gyvenimo drama

„Geriau dukrelė būtų buvus negraži, geriau būtų niekur nedalyvavus, likus niekieno nepastebėta... Kodėl likimas jai atseikėjo gyventi taip trumpai, neleidęs pasidžiaugti jaunyste, šeima, vaikais“, - iškart po žinios apie nužudytą 19-metę dukrą Aušrą P. laikraščiui „Akistata“ yra sakiusi merginos mama.

6

Greičiausia, nereikia detalizuoti, kiek šiuose žodžiuose yra pripildyta netekties skausmo ir suvokimo, kad mylima dukrelė niekada nebesugrįš. Šis kraupus nusikaltimas įvykdytas dar 1996-siais, naktį iš gruodžio 30 į 31-ąją. Bet žudikas atpildo sulaukė tik po beveik 20 metų, kai jam po visų teismo procesų skirta vos 7,5 metų įkalinimo bausmė.

Nors bausmė paskirta ne iš pirmo karto, bet ir toks teismo sprendimas sutiktas dviprasmiškai. Nesvarbu, kad prabėgo du dešimtmečiai, bet ar tik tiek teverta jaunos merginos gyvybė. Juolab, kad žudikas vos po kelerių metų vėl mėgausis laisve ir kas žino, koks jis bus prasivėrus įkalinimo įstaigos vartams.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteisti už žmogžudystes

Ketureilis apie meilę

19-metės Aušros P. Kūnas buvo rastas Šiauliuose, ankstyvą 1996-ųjų gruodžio 31-sios rytą, apie 6 val. Jos asmenybę pavyko nustatyti pagal striukės kišenėje rastą vairuotojo pažymėjimą ir automobilio techninį pasą.

REKLAMA

Merginos kišenėje buvo aptiktas popieriaus lapelis su nežinomo poeto ketureiliu apie meilę. Ekspertai nustatė, kad merginai rankomis ir kojomis buvo suduota ne mažiau kaip dvylika smūgių į galvos ir kaklo sritį. Jau buvo sulaužytas žandikaulis, į smegenis išsiliejęs kraujas.

Pagrindiniu įtariamuoju iškart tapo tuometinis jos draugas Darius Mačys. Mat merginos kūnas rastas būtent prie daugiabučio, kuriame jis gyvena.

D. Mačiui priklausančiame bute rasti ir Aušros P. kraujo pėdsakai. Paties D. Mačio, nors jo ir laukė teismo posėdis, namuose nebuvo.

Įvykių scenarijus

Ikiteisminio tyrimo metu paaiškėjo, kad 1996-ųjų gruodžio 30-sios pavakarę Aušra P. Pasiprašė tėvų išleidžiama su draugėmis atšvęsti artėjančių Naujųjų metų.

Į miestą ji išvyko savo automobiliu „Fiat Uno“. Po to, kaip įtariama, mergina susitiko su ją įsimylėjusiu pažįstamu D. Mačiu bei šio draugu Agniumi M.

Aušra P. Pavežė D. Mačio draugą iki šio namų, o pati su juo nuvyko į šalia Dariaus namų esančią saugomą automobilių stovėjimo aikštelę.

Prabėgus pusvalandžiui po vidurnakčio Aušra P. Paskambino namo ir atsiliepusiai brolienei teištarė, kad „nesijaudinkit, tuoj grįšiu namo“.

Vėliau, kaip įtarta, tarp Aušros P. ir D. Mačio kilo konfliktas. Šis pradėjęs ją mušti. Merginos gyvybė, anot ekspertų, užgeso apie 3 val. nakties. T.y. praėjus apie 2,5 val. po lemtingo merginos skambučio į namus.

Vėliau D. Mačys dingo kaip į vandenį. Buvo svarstomos dvi žmogžudystės versijos. Viena – beatodairiška D. Mačio meilė su juo išsiskirti norinčiai Aušrai P. Kita – mergina per daug žinojo apie nusikalstamą D. Mačio gyvenimo pusę.

Sudėtingi santykiai

D. Mačys į Aušrą atkreipė dėmesį dar kai mergaitei buvo vos 15 metų. Dar vidurinėje mokykloje vedęs ir greitai išsiskyręs D. Mačys pradėjo rodyti dėmesį paauglei.

15-metė neliko abejinga. Tiesa, vėliau sužinojo, kad D. Mačys buvo teistas, Aušra P. pabandė nutraukti santykius, bet Darius nenorėjo apie tai nė girdėti.

Dar labiau D. Mačys pradėjo didžiuotis savo drauge, kai ši laimėjo vienoje Šiaulių televizijoje vykusį „Nuostabiausių kojų“ konkursą. Būtent tokie (ir ne tik) Aušrą P. Šiauliuose išgarsinę pasiekimai, anot jos motinos, ir pastatė merginą į mirtiną pavojų.

REKLAMA

Bausmė po daugybės metų

Kaip jau minėta D. Mačys po nusikaltimo dingo kaip į vandenį. Kaip vėliau paaiškėjo, jis išvyko į Rusiją.


Rašyti komentarą...
t
teisingumas
2018-01-07 05:04:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Galėtų bent išpist į rūrą jį, kad grįžęs toliau "oriai" pasik.. nu gyventų.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų