Kriminalinė istorija. Už grotų be kaltės: jauną lietuvį išteisino tik po 1,5 metų

Ši paini ir kupina nežinomųjų istorija tęsėsi dvejus metus. 1996-ųjų rugsėjo pradžioje netikėtai buvo užpulti Juodšilių (Vilniaus r.) kaimo gyventojai – 64 metų Bronislavas ir jo 44 podukra Tatjana.

51

Netrukus tariami kaltininkai buvo sulaikyti. Nepilnamečiai Juodšilių kaimo gyventojai Vitalijus ir Pavelas prisipažino esą kalti ir buvo teisiami Vilniaus apygardos teisme. Ši paini istorija aprašoma kriminalinių naujienų laikraščio „Akistata“ archyvuose.

Abiem paaugliams teismas atseikėjo po šešerius metus už grotų. Jie dar bandė skųsti nuosprendį, bet teismas rėmėsi jų pačių prisipažinimu, todėl pagrindo švelninti bausmės nematė.

Tik po daugiau kaip metų, kai galiausiai buvo surasta teisybė, vienas iš nuteistųjų jau 19 metų sulaukęs Vitalijus papasakojo tikrąją įvykių versiją. Kalbėta ir apie tai, kokiais būdais pareigūnai iš jų išgavo prisipažinimą bei pasmerkė vienerius metus ir penkis mėnesius nekaltai praleisti už grotų.

Pasirašė nuosprendį sau

„Tai nutiko rugsėjo 10 dieną. Tada buvau dar tik 9 klasės moksleivis. Iki tos dienos jokių reikalų su teisėsauga neturėjau. Pareigūnai manęs laukė namuose ir liepė parodyti, kur gyvena kai kurie mano pažįstami, o kitą dieną prisistatyti į komisariatą.

(51 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nuteistųjų ir sulaikytųjų platinami Lukiškių kalėjimo vaizdai

Padariau, kaip buvau prašomas. Bet komisariate pasitikę pareigūnai nuo pat pirmos akimirkos pradėjo psichologiškai mane spausti. Iškart pasakė, kad mano „draugeliai“ prisipažino, tad prisipažinsiu ir aš.

Galiausiai vienas pareigūnų pradėjo mane mušti. Trenkė per ausį, nugarą. Vėliau liepė atsistoti ir iškelti rankas. Tuo metu kumščiais pradėjo daužyti man į kepenis ir vis reikalavo prisipažinti, nors net nepasakė dėl ko“, - skaudžiais prisiminimais su „Akistatos“ žurnalistu dalijosi Vitalijus.

Šis košmaras, anot 19-mečio, tęsėsi tris paras. Jaunuolis nuolat buvo vežiojamas iš laikino sulaikymo izoliatoriaus į komisariatą. Ir, savaime suprantama, smurtas jo atžvilgiu nesibaigė.

REKLAMA

(119 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Parodė kitokį Lukiškių kalėjimo veidą: slapta darytos nuotraukos atsidūrė „Facebook'e“

„Galiausiai man pakišo kažkokius dokumentus ir pasakė, kad jei pasirašysiu man bus nuimtas „areštas“ bei galėsiu keliauti namo. Skaudėjo visą kūną, todėl nebeištvėriau ir pasirašiau.

Ir iškart supratau, kad tuo parašu nulėmiau sau nuosprendį. Vietoj žadėtų namų atsidūriau Lukiškėse, specialioje nepilnamečių kameroje. Prasidėjo teismo posėdžiai, o galiausiai išgirdau, kad esu siunčiamas į Nepilnamečių koloniją net šešeriems metams“, - pasakojo Vitalijus.

„Informatorius“ prisipažino apsimelavęs

Prireikė laiko, kol Vitalijaus ir jo likimo draugo prašymą atnaujinti tyrimą išgirdo Temidės tarnai. Prasidėjusio tyrimo metu paaiškėjo, kad kaltais prisipažinusių paauglių parodymai prieštarauja tam, kas buvo užfiksuota ir paremta faktais.

Nukentėjusieji teigė, kad buvo užpulti 18 val. vakaro, kai tuo tarpu prisipažinti priversti nelaimėliai nurodė 14-15 val. laikotarpį. Nukentėjusieji tvirtino, kad juos užpuolė trise, kai „nuteistieji“ teigė, kad jų buvo keturi. Kitas nesutapimas tas, kad nukentėjusieji nurodė, jog užpuolimas tęsėsi dvi valandas, kai Vitalijus su likimo draugu prisipažinimuose nurodę, kad po 25-30 minučių grįžę namo...

Galiausiai įtarimų šešėlis krito ant policijos „informatoriaus“, kurį, įdomus sutapimas, Vitalijus prieš keletą metų buvo sumušęs, nes šis lindęs prie jo merginos. Susipainiojęs savo melagystėse „informatorius“ prisipažino melavęs, nes siekęs materialinės naudos. Kiek? Per teismą nepaaiškėjo...


Rašyti komentarą...
P
Petras
2018-04-11 22:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kaip sureagavo į policijos pareigūnų nusikaltimą prieš nepilnametį Lietuvos valstybė, kas kompensuos moralinę žalą nekaltam žmogui?
Atsakyti
0

O
Osvaldas
2018-04-11 22:48:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ogi sunaikins jį iki galo, persekios.
Atsakyti
0

Z
Zoro
2018-04-11 23:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bele butu zmogus straipsni surasim! Lt teismai kazkas nerealaus.Urodai !!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų