REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 26 dieną Maskvos centre pasirodė ginkluoti vyrai su karine technika. Kai kurie maskviečiai tikėjosi, kad įvyks karinis perversmas, tačiau Rusijos federalinė apsaugos tarnyba (FSO) skubiai paskelbė „suplanuotas taktines pratybas, skirtas neutralizuoti terorizmo grėsmes ir apsaugoti pagrindinius vyriausybės objektus“.

Spalio 26 dieną Maskvos centre pasirodė ginkluoti vyrai su karine technika. Kai kurie maskviečiai tikėjosi, kad įvyks karinis perversmas, tačiau Rusijos federalinė apsaugos tarnyba (FSO) skubiai paskelbė „suplanuotas taktines pratybas, skirtas neutralizuoti terorizmo grėsmes ir apsaugoti pagrindinius vyriausybės objektus“.

REKLAMA

Žiniasklaida išsiaiškino, kad taktinės pratybos yra tik maža dalis specialiųjų priemonių, kurias FSO turi įgyvendinti. Pranešama, kad tarnyba, atsakinga už Putino apsaugą, ruošia savo darbuotojus „masinei ideologinei atakai“, kurios metu priešas naudos žiniasklaidą, socialinius tinklus, religines organizacijas, hipnozę, psichogeneratorius ir net „kasdienius buities daiktus paruoštose pakuotėse“, rašo „The Insider“. 

Keršydami FSO generolai planuoja panaudoti kontrpropagandą, kassavaitinius politinius mokymus, kolektyvinį bažnyčios lankymą ir FSO pareigūnų su nestabilia psichika ir neadekvačia reakcija identifikavimą.

REKLAMA
REKLAMA

Už plano įgyvendinimą tiesiogiai atsakingas FSO direktoriaus pavaduotojas generolas Aleksandras Komovas. Pasak šaltinio, Kremliaus saugumo tarnybose, generolas Komovas yra ne tik itin budrus, bet ir atidžiai klauso astrologų bei ekstrasensų patarimų.

REKLAMA

Pasak įslaptintų dokumentų, kurių dalį pavyko gauti „The Insider“, FSO Operacijų direktoratas prižiūrės „moralinės-psichologinės paramos taikos meto perėjimui plano projektą“. Šis direktoratas yra vienas iš pagrindinių Kremliaus saugumo tarnybos struktūros elementų. Ji ne tik atsakinga už aukščiausių valdžios pareigūnų saugumą, bet ir atlieka kontržvalgybos funkcijas FSB.

Planas suskirstytas į keturias dalis: 

  • „Priemonės, kurios turi būti įgyvendinamos tiesiogiai ruošiantis pereiti prie karo padėties“.
  • „Priemonės, kurios turi būti įgyvendinamos įvedus „paaukštintą“ kovinės parengties lygį“.
  •  „Priemonės, kurių imamasi įvedus „karinės grėsmės“ kovinės parengties lygį.
  •  „Priemonės, kurių imamasi įvedus „Visą“ kovinės parengties lygį. Perėjimo prie karo padėties laikotarpiu siūloma organizuoti FSO pareigūnų „moralinės ir psichologinės paramos operatyvinei ir tarnybinei veiklai priemonių įgyvendinimą“ bei „ataskaitų apie personalo moralinę ir psichologinę būklę rengimą“.

Dalyje „Paaukštinta kovinė parengtis“ rekomenduojama surengti pokalbius su atskirais apsaugos pareigūnais, informuoti FSO personalą apie vidaus, tarptautinę, politinę-karinę situaciją. Be to, numatomi apsilankymai FSO šlovės ir istorijos muziejuje Kremliuje ir ekskursija į Kazanės Dievo Motinos ikonos katedrą.

REKLAMA
REKLAMA

Skyriuje „Karinė grėsmė“ siūloma „operatyviai informuoti ir paaiškinti padaliniui tenkančias užduotis bei pravesti socialinius-valstybinius mokymus“. Kilus karinei grėsmei, negalima atmesti Kremliaus gvardijos pareigūnų šeimos narių evakuacijos iš Maskvos.

FSO Personalo departamento padalinių vadai ir psichologai yra įpareigoti kelti savo pavaldinių moralę. Įvedus „visišką kovinę parengtį“, būtina „išaiškinti personalui Rusijos įstatymo reikalavimus dėl atsakomybės už karinius nusikaltimus, kariškių ir jų šeimų sumaišties ir panikos prevenciją“. Be to, būtina pateikti pareigūnų didvyriškumo ir drąsos pavyzdžių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Planuotojai iš anksto įspėja, kad perversmo atveju dalis Kremlių ginančių pareigūnų gali patirti depresiją, melancholiją, netikrumą dėl viršininkų veiksmų teisingumo, baimės ir nerimo dėl savo gyvenimo jausmus.

Tarp siūlomų atsakymų yra „prieš pasiūlymas“, „prieš įsitikinimas“, „iniciatyvinis perėmimas“, „objekto pakeitimas“ ir pasitikėjimą ugdantys pokalbiai su jaunais pareigūnais, kurie yra linkę į neuropsichologinį nestabilumą. Labiausiai politiškai išprusę FSO pareigūnai turėtų būti priskirti prie mažiausiai atsparių.

REKLAMA

Arba, kaip alternatyva, tokius psichologiškai pažeidžiamus pareigūnus reikėtų siųsti į ligoninę. FSO planuotojai pabrėžia, kad priešas yra gudrus ir klastingas ir visų pirma sieks „sumažinti personalo psichologinį stabilumą, dezorientuoti juos morališkai ir padaryti nepasirengusius pasipriešinimui“.

Tarp pagrindinių grėsmių jie įvardija televiziją, radiją, spaudą, socialinę žiniasklaidą, knygas, brošiūras, lankstinukus ir plakatus. Be to, užsienio žvalgybos agentai gali dalyvauti socialiniuose judėjimuose, nevyriausybinėse ir religinėse (pseudoreliginėse) organizacijose ir susisiekti su FSO pareigūnų artimaisiais.

REKLAMA

Ypatingas dėmesys skiriamas tam tikriems asmenims, „galintiems psichologiškai užkrėsti personalą ir turintiems hipnotizuojančių gebėjimų“. Tačiau dokumente nenurodoma, kas yra šie asmenys ir kaip jie gali užhipnotizuoti ir psichologiškai užkrėsti gerai apmokytus Kremliaus sargybinius.

Be socialinių tinklų ir hipnozės, kaip numatyta plane, priešas ketina panaudoti sudėtingesnius metodus: 1) programinės ir techninės įrangos galimybes, garso ir vaizdo efektus, 2) psichokorekcinius žaidimus, 3) psichoaktyvias chemines ir biologines formules, 4) kompiuterinius psichovirusus ir programos, darančios subtilų poveikį kompiuterių operatoriams, 5) psichogeneratorius, 6) žemo dažnio akustinius generatorius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įslaptintame plane minimi psichokorekciniai žaidimai daugiausia skirti ikimokyklinio amžiaus vaikų dėmesiui lavinti ir baimei įveikti. Vaikų psichologai tam naudoja žmonių ar gyvūnų lėles. Sunku įsivaizduoti, kaip tai atrodys praktiškai užsienio žvalgybos agentų ir FSO pareigūnų atžvilgiu.

Kompiuteriniai psichovirusai, kad ir kokie jie būtų, gali būti saugiai pašalinti iš psichologinio poveikio apsaugos darbuotojams metodų. Dėl didžiulio užsienio pornografinių svetainių populiarumo tarp Kremliaus saugumo pareigūnų, ypač naktimis, interneto prieiga buvo nutraukta prieš keletą metų. O mobiliųjų telefonų ir planšetinių kompiuterių naudojimas budint Kremliuje yra griežtai draudžiamas.

REKLAMA

Bulvariniai leidiniai daug rašė apie psichogeneratorių arba, kaip dar vadinamas, „tamsiosios medžiagos generatorių“, kuris tariamai buvo sukurtas slaptuose CŽV centruose.

Tomis publikacijomis naudojosi ne viena sąmokslo ir pseudomokslo teoretikų karta. Sovietų Sąjunga taip pat siekė sukurti psichologinį ginklą, buvo investuota daug pinigų, tačiau dėl menkų rezultatų slaptoji programa buvo uždaryta.

Mažai tikėtina, kad žemo dažnio akustiniai generatoriai susilpnins personalo nuotaiką, nes jie naudojami elektroninių ar elektroakustinių prietaisų gedimams šalinti ir taisyti. Be to, neaišku, kaip užsienio agentai galės prasmukti ir įdiegti tuos įrenginius Kremliuje. 

REKLAMA

Kaip išsiaiškino „The Insider“, FSO direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Komovas buvo tiesiogiai atsakingas už slapto plano įgyvendinimą, o Personalo skyriaus narys Reshitas Bukharinas parengė galutinį variantą.

Bucharinas, ilgametis FSO pareigūnas, manoma, yra puikus intelektualas FSO gretose – jis paskelbė keletą mokslinių darbų, susijusių su aukščiausio rango vyriausybės pareigūnų apsauga. Pavyzdžiui, „RSFSR (SSRS) Liaudies komisarų tarybos pirmininko V. I. asmeniniai asmens sargybiniai. Leninas“ ir „Apie tam tikras problemas Maskvos Kremliaus apsaugos istoriografijoje 1918–1941 m.“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Generolas Komovas yra vienas iš FSO slaptųjų pareigūnų, apie jį viešai skelbiama labai mažai informacijos. Kolegos jį vadina Stargazer už nugaros, nes jis nuolat dalyvauja visokiuose moksliniuose seminaruose ir diskusijose apie kosmoso tyrimus.

Pavyzdžiui, pernai jis dalyvavo Rusijos mokslų akademijos Kosmoso tyrimų instituto surengtoje konferencijoje „Šiuolaikinės nuotolinio Žemės stebėjimo iš kosmoso problemos“. Kremliaus saugumo šaltinis „The Insider“ sakė, kad generolas Stargazeris vadovauja laisvai samdomų patarėjų grupei, kurią sudaro astrologai, juodieji magai ir aiškiaregiai. Kai kurie iš jų buvo B. Jelcino asmeninio saugumo vadovo Aleksandro Koržakovo ir jo įpėdinio Jevgenijaus Murovo patarėjai, o dabar rašo prognozes ir pataria dabartiniams FSO vadovams.

REKLAMA

Bendraudamas su savo pavaldiniais generolas Komovas nuolat perspėja apie klastingus Vakarų žvalgybos tarnybų sumanymus ir ragina būti budriems. Tuo tarpu jo sūnus Nikita kone kiekvieną vasarą atostogauja Europoje ir jau yra buvęs Monako Kunigaikštystėje, Vokietijoje, Italijoje ir Prancūzijoje. Paskutinės trys šalys, kaip žinome, yra Kremliaus niekinamos NATO narės.

Kalbant apie FSO direktoratą, kuriam buvo parengtas perėjimo prie karo padėties planas, pagrindinės slaptosios tarnybos padalinio užduotys yra kova su užsienio slaptosiomis tarnybomis Kremliaus saugumo tarnyboje, korupcinių veiksmų ir biudžeto lėšų grobstymo nustatymas bei FSB pareigūnų tyrimas.

REKLAMA

Direkcijos pareigūnai turi teisę vykdyti slaptą savo kolegų pareigūnų sekimą, klausytis jų telefonų, dalyvauti išankstinėse apklausose naudojant melo detektorių. Remiantis vyriausybinių pirkimų svetaine, FSO (karinis dalinys 38995) pirko detektorius Piranha (pasiklausymo prietaisų aptikimas), nešiojamus rentgeno aparatus Norka-160 (sprogstamųjų įtaisų aptikimui), ST 400 Cayman nelinijinius lokatorius (vagystėms)duomenų iš mobiliųjų telefonų ir SIM kortelių) ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau dauguma šių įrenginių naudoja užsienyje pagamintas mikroschemas, o po sankcijų Rusijai įvedimo neaišku, kaip jie bus taisomi ir prižiūrimi. FSO vadovauja generolas Sergejus Kudinovas, buvęs FSB Vidaus saugumo direktorato 3-osios tarnybos pareigūnas.

2019 metais jis pakeitė Nikolajų Musinskį, su kuriuo Putinas susipažino dirbdamas KGB Leningrado direktorate. Pasak „The Insider“ šaltinio FSO, atvykus Kudinovui, saugumo tarnyba pradėjo aktyvią kampaniją, siekdama nustatyti nepatikimus asmenis, alkoholikus ir narkomanus: „Jie buvo sugriebti tiesiog Kremliaus koridoriuose ir nedelsiant atlikti kraujo bei šlapimo tyrimai.

Tada prasidėjo apklausos, ar jie palaiko prezidento Putino vykdomą politiką, ar ne... Arba buvo paprašyta pasmerkti Navalno, Jašino, Novaja Gazeta ir Echo Moskvio ardomąją veiklą“. Šaltinio teigimu, keli apsaugos pareigūnai nebuvo patikrinti ir buvo atleisti arba pažeminti.

Anot „The Insider“, dar griežtesni politinio lojalumo reikalavimai taikomi Prezidento saugumo tarnybai (SBP) ir Asmens apsaugos direktoratui (ULO). SBP asmens sargybiniai palaiko tiesioginį ryšį su Putinu, o ULO pareigūnai budi su snaiperiniais šautuvais ant stogų per jo gatvės renginius.

Na, ką? Putinoidai myža į kelnes? Nieko, jie greitai pradės dar ir šikti į kelnes. Gyvenimo dialektika!
Kgb idiotu sutve!
Ar bijo ,ar nebijo, jis vistiek turėtų įvykti ,jeigu ne , tai jie tikrai kurti ir akli , nemąstaintys ,jaunus vyrus siunčia žūti ,už ką jie kovoja , tikrai ne už savo tėvynę ,.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų