• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, trečiadienį pateikdama naujausią informaciją apie infekcijos plitimo visuomenėje suvaldymą, pabrėžė, kad nerimą kelia ne tik toliau augantis užsikrėtimų skaičius, bet sunkiai nustatomi užsikrėtimo šaltinių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė, trečiadienį pateikdama naujausią informaciją apie infekcijos plitimo visuomenėje suvaldymą, pabrėžė, kad nerimą kelia ne tik toliau augantis užsikrėtimų skaičius, bet sunkiai nustatomi užsikrėtimo šaltinių.

REKLAMA

Specialistė pabrėžė, kad didžiausią nerimą kelia 6 nauji atvejai, kurių užsikrėtimo kelių neįmanoma atsekti.

„Aišku, tie duomenys švieži, bet, pirminiais duomenimis, šie asmenys nenurodė nei buvę užsienyje, nei šventėse, restoranuose, kokiuose renginiuose, nei turėjo sąlytį su sergančiais koronavirusu. Tikimės, kad gal jie dar nurodys kokią informaciją, už kurios galėtume „užsikabinti“, – spaudos konferencijos metu kalbėjo R. Lingienė.

Ji pabrėžė, kad minėtosios vietos būtent yra padidintos rizikos vietos, kur galima užsikrėsti koronavirusu.  

R. Lingienė patvirtino, kad apie penktadalį susirgimų sudaro įvežtiniai atvejai, tačiau dėl jų specialistai mažiausiai suka galvą.

REKLAMA
REKLAMA

„Ypač įvežtinių atvejų padaugėjo per liepos mėnesį, jų būtų beveik penktadalis visų nustatytų. Įvežtiniai atvejai yra rizikingi, bet didžiausią susirūpinimą kelia plintantys visuomenėje, nelokalizuojami atvejai. Dabar jie yra paplitę ne viename ar kitame mieste, o visoje Lietuvoje – net 11 savivaldybių vyksta padidinti testavimai“, – pabrėžė ji.

REKLAMA

R. Lingienė kartu informavo, kad ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydomas 31 žmogus. Lietuvos ligoninėse dėl koronaviruso šiuo metu gydomas 31 žmogus, du iš jų – reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose.

Susirgimai neatsekami

Per vakar parą Lietuvoje patvirtinta dešimt naujų koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejų. Keturi atvejai registruoti Kauno apskrityje, trys – Vilniaus, du – Panevėžio, dar vienas atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje.

REKLAMA
REKLAMA

Po kontakto su sergančiuoju užsikrėtė keturi žmonės. Tuo metu, kaip užsikrėtė dar šeši asmenys – šiuo metu nėra aišku. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą neregistruota, skelbia Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Pirmasis atvejis nustatytas Kauno apskrityje asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Kaip žmogus užsikrėtė, atlikus epidemiologinį tyrimą, nenustatyta. Sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo trys asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Kauno apskrityje, taip pat nėra žinoma. Asmuo testuotas profilaktiškai, infekcijai būdingų simptomų neturi. Nustatyta, jog, pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo su trimis asmenimis.

Trečiasis atvejis patvirtintas Vilniaus apskrityje. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Į medikus kreipėsi dėl pablogėjusios sveikatos būklės. Pirminiais duomenimis, sąlytį turėjo du asmenys. 

Ketvirtasis atvejis patvirtintas Šiaulių apskrityje žmogui, pajutusiam koronavirusui būdingus simptomus. Kaip asmuo užsikrėtė, nėra aišku. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas, renkama informacija apie sąlytį turėjusius asmenis.

REKLAMA

Kaip užsikrėtė dar vienas žmogus Vilniaus apskrityje, taip pat šiuo metu nėra aišku. Dideles rizikos artimą sąlytį, pirminiais duomenimis, turėjo vienas asmuo. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Taip pat šiuo metu dar nėra aiškios ir dar vieno užsikrėtusiojo Vilniaus apskrityje susirgimo aplinkybės. Epidemiologai šiuo metu atlieka tyrimą, todėl informacija tikslintina. 

Asmenų, kurie užsikrėtė po kontakto su sergančiais – penki, iš jų trys – susiję su protrūkiais

REKLAMA

Septintasis atvejis patvirtintas Panevėžio apskrities gyventojui, turėjusiam sąlytį su sergančiaisiais COVID-19 liga. Šis atvejis simptominis. Artimą sąlytį turėjo du asmenys. Šis atvejis siejamas su protrūkiu Panevėžyje veikiančioje antstolių kontoroje. Tai jau šešioliktasis atvejis, įskaitant patvirtintą vakarykštę parą.

Aštuntasis nustatytas asmeniui (Kauno apskritis) asmeniui, kuris turėjo sąlytį su žmogumi, kuriam patvirtinta COVID-19 liga. Liepos 29 d. pasireiškė koronavirusui būdingi simptomai. Nuo liepos 24 d. žmogus buvo izoliacijoje, todėl sąlytį turėjusių kontaktų nenustatyta. Šis atvejis antrinis, siejamas su protrūkiu UAB „Kauno autobusai“, ir tai jau penkioliktasis užsikrėtimo atvejis, susijęs su šiuo židiniu.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar vienas atvejis patvirtintas (Kauno apskritis) asmeniui, bendravusiam su užsikrėtusiuoju koronavirusu. Asmuo jautė infekcijai būdingus simptomus. Šis atvejis antrinis, siejamas su ekskursija „Išlaužas – Tauragė“.  Tai aštuntasis atvejis šiame židinyje.

Dešimtasis atvejis patvirtintas (Panevėžio apskritis) asmeniui, kuriam liepos 31 d. pasireiškė koronavirusinei infekcijai būdingi simptomai. Nustatyta, kad asmuo užsikrėtė nuo sergančio artimojo. Sąlytį turėjo vienas žmogus.

REKLAMA

Lietuvoje – 81-oji mirtis

NVSC praneša, kad VUL Santaros klinikose mirė koronavirusu užsikrėtęs žmogus. Tai 81-oji mirtis šalyje. Mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei.

COVID-19 liga asmeniui buvo patvirtinta liepos 7 d. Manoma, kad žmogus užsikrėtė kelionės Čekijoje metu. VUL Santaros klinikose žmogus gydytas nuo liepos 21 d.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2147 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 403 asmenų, 1650 – pasveiko.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų