Konservatoriškų vertybių konfliktas

Rimta kliūtimi Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vienybei tampa nesutarimai dėl politinių principų.

Artėjant Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos suvažiavimui, kuriame bus renkama nauja organizacijos vadovybė, ryškėja takoskyra, gresianti esminėmis permainomis partijos struktūroje.

Vilniaus klausimas

Bene didžiausią akibrokštą pateikė TS-LKD Vilniaus skyriaus sueiga, praėjusį antradienį pareiškusi, kad dėl valdžios sostinėje ketina susidėti su Darbo partija, „Tvarka ir teisingumu“, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Lietuvos rusų aljanso (LRA) koalicija, kuriai vadovauja Voldemaras Tomaševskis.

Atsvarą populiariajam Artūrui Zuokui kuriantys konservatoriai pasiryžę politiškai sanguliauti su senais ideologiniais priešais. O tai, kad vienas LLRA palaikomų LRA narių, kaip spėjama, tebedirba Rusijos žvalgybai, nė motais net dabartiniam partijos pirmininkui A. Kubiliui.

Žaidžia demokratija

Ilgai dvejojusi partijos pirmininko pavaduotoja, Seimo pirmininkė Irena Degutienė galop paskelbė kelianti kandidatūrą į TS-LKD lyderio postą ir pavadino artėjančius rinkimus pirmaisiais demokratiškais. Neįvardijusi tikslaus ją palaikančių partijos skyrių skaičiaus, I. Degutienė, pasak apžvalgininkų, populiarumu toli atsilieka nuo A. Kubiliaus.

„Iki šiol tikrai neturėjome demokratinių partijos pirmininko rinkimų, nes ir pati esu du kartus atsisakiusi dalyvauti tokiuose rinkimuose. Manau, esame brandi partija ir turime tikrai žengti šį žingsnį“, – tvirtino I. Degutienė. Kartu ji nusistebėjo vertinimais, kad iškeldama savo kandidatūrą ji neva konkuruoja su A. Kubiliumi ir skaldo partiją: „Jeigu partijos žmonės kalbės vienu balsu, tai jau bus ne TS-LKD, o komunistų partija.“

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docentas, politologas Tomas Janeliūnas prognozuoja, kad TS-LKD pirmininko rinkimuose vyraus ne ideologinės, o vidinės partijos struktūros nuostatos.

„I. Degutienės retorika daugiau patinka nacionalistinių pažiūrų partijos nariams. A. Kubilių, matyt, rems senieji konservatoriai“, – dalijosi įžvalgomis T. Janeliūnas.

Tautininkai pyksta

TS-LKD Tautininkų frakcija nusiteikusi dar griežčiau. „A. Kubilius turėtų atsistatydinti iš pirmininkų, nes nesilaiko demokratijos principų ir primeta partijai keistus projektus – koalicijas su V. Tomaševskio bloku ir panašiai“, – piktinosi tautininkų sparno lyderis Gintaras Songaila.

Griežtai pareiškęs, kad tautininkai nepalaiko A. Kubiliaus kandidatūros partijos vadovo rinkimuose, G. Songaila kartu žadėjo neskubėti ir iki balandžio 30 dieną vyksiančios tautininkų konferencijos pateikti naujų pareiškimų ir siūlymų.

„Žinote, griauti visada lengviau, nei statyti: palauksime ir neskubėsime su sprendimais, – ramino tautininkas. – Susidaro įspūdis, kad kai kas ir tų rinkimų nebenori“, – pateikė užuominą G. Songaila.

TS-LKD skyriai iki gegužės pabaigos balsuos dėl patvirtintų kandidatų į partijos vadovybę. Vėliau, birželį, bus šaukiamas visuotinis partijos suvažiavimas, kuris ir priims galutinį sprendimą.


Rašyti komentarą...
K
Konservatorė
2011-04-18 18:44:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal tegu atsiskiria tautininkai, nes jie labai jau kritikuoja viską,buvau viename suvažiavime, man Songaila kaip gestapininkas atrodo. Kažkodėl nelabai juo pasitikiu, ne kaip politiku, bet kaip žmogumi. Per suvažiavimą jis vienas sėdėjo.Nesuprantu kam jį prisiėmė.
Atsakyti
0

Čėsьka
2020-11-26 14:37:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
:D
Atsakyti
0

D
Darka
2020-11-26 14:38:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
:D
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų