Konservatoriai ragina imtis veiksmų prieš Jakeliūną

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Mykolas Majauskas ir Andrius Kubilius kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, prašydami nedelsiant atlikti tarnybinį patikrinimą ir nustatyti bei viešai paskelbti, kokie santykiai siejo ir galbūt šiandien sieja Seimo narį Stasį Jakeliūną su asmenimis, susijusiais su „Snoro“ banku.

„Prašome atsakyti, ar tarp tų asmenų yra Lietuvos teisėsaugos persekiojami buvę „Snoro“ akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas bei buvęs „Snoro“ banko valdybos pirmininko pavaduotojas, kuravęs pinigų plovimo ir saugos sritį Romasis Vaitiekūnas, šiuo metu su „valstiečių-žaliųjų“ partijos kandidatų sąrašu išrinktas į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą“, – Seimo Pirmininko klausia parlamentarai.

Pasak Seimo nario M. Majausko, turi būti išsklaidytos visos abejonės dėl S. Jakeliūno ryšių su bankrutavusiu „Snoro“ banku ir jo buvusiais akcininkais.

Šiomis dienomis viešai yra paskelbtas Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko liudijimas, kad Seimo narys S. Jakeliūnas, 2013 metų rudenį dar dirbdamas Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus patarėju, prašėsi priimamas į darbą Lietuvos banke ir kartu šantažavo V. Vasiliauską tuo, kad jeigu nebus priimtas į darbą, jis „turi pasiūlymą iš su „Snoru“ susijusių asmenų parašyti knygą“.

„Labai svarbu, kad kuo greičiau būtų objektyviai ištirta informacija apie Biudžeto ir finansų komiteto galimą šantažą Lietuvos banko pirmininkui“, – pabrėžia M. Majauskas.

„Paskelbta informacija apie Stasio Jakeliūno ryšius su asmenimis, susijusiais su „Snoro“ banku, reikalauja ypatingo dėmesio, nes tokių ryšių egzistavimas gali grėsti viso Seimo ir Seimo Biudžeto ir finansų komiteto reputacijai bei gali kelti grėsmę svarbiems Lietuvos valstybės finansiniams ir teisiniams interesams bylose, susijusiose su „Snoro“ banko bankrotu“, – pažymi Biudžeto ir finansų komiteto narys Andrius Kubilius.

Parlamentarai Seimo Pirmininką ragina nedelsiant imtis priemonių, kuriomis būtų apsaugota Seimo reputacija ir būtų išvengta grėsmių valstybės interesams.


Rašyti komentarą...
P
Pilietis
2019-04-11 16:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Teisingai pastebėjo 15 min. žurnalistai , kad s . Jakeliūnas kasasi po valstybės pamatais. Tokių grėsmių nesugalvotų ir Lietuvos nedraugai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų