Konservatoriai boikotuos apkaltos komisijas ir parlamentinius tyrimus

Seimui nusprendus pašalinti konservatorių Andrių Kubilių iš specialiosios Seimo komisijos, tiriančios, ar pradėti apkaltą Socialdemokratų darbo frakcijos nariui Artūrui Skardžiui, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija boikotuos visas apkaltos komisijas ir parlamentinius tyrimus.

„Mes, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcija, traukiamės iš visų esamų ir būsimų apkaltos komisijų, nedalyvausime „valstiečių“ organizuojamuose tyrimuose ir apkaltos komisijose“, – ketvirtadienį Seime kalbėjo konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis, parlamentarams nusprendus pašalinti konservatorių A. Kubilių iš komisijos, svarstančios apkaltą A. Skardžiui.

Šiuo metu Seime veikia tik viena apkaltos komisija – dėl A. Skardžiaus. Parlamentiniai tyrimai vyksta du: Biudžeto ir finansų komitetą (BFK) Seimas yra įpareigojęs ištirti, kaip ankstesnės vyriausybės tvarkė šalies finansus nuo 2005 metų, o speciali komisija tiria Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) veiklą. Iš pastarosios komisijos trys konservatoriai pasitraukė dar gegužės viduryje. BFK dirbantys konservatoriai greičiausiai nusišalins nuo tyrimo.

REKLAMA

„Komiteto veikloje dalyvausime, bet yra klausimas dėl mūsų dalyvavimo komiteto veikloje, kai jis veikia specialiosios komisijos statusu – dėl to dalyvavimo tarsimės frakcijoje“, – BNS sakė BFK narys konservatorius Mykolas Majauskas.

Anot jo, ankstesnių vyriausybių veiklos tyrimas yra „aiškiai šališkas“.

„Man atrodo, yra iš anksto suplanuotos išvados, kad buvo padaryta valstybei žala ir tą žalą turi A. Kubilius ir I. Šimonytė atlyginti. Nelabai suprantu, kam dar delsiama su tokiomis išvadomis, kodėl nuspręsta metus laiko tirti ir prieš pat prezidento rinkimus pateikti tokias išvadas“, – dėstė M. Majauskas.

A. Kubilius iš komisijos, tiriančios, ar pradėti apkaltą A. Skardžiui, pašalintas apkaltos komisijos pirmininkės „valstietės“ Agnės Širinskienės iniciatyva. Už tokį jos siūlymą ketvirtadienį balsavo 60 Seimo narių, 50 balsavo prieš, dar 4 susilaikė.

Pašalinti A. Kubilių buvo prašoma, nes jo sūnus Vytautas Kubilius buvo bendrovės „Modus grupė“, turinčios verslo interesų Baltarusijos energetikoje, stebėtojų tarybos narys. Anot A. Širinskienės, dėl to komisijai esą atsisako liudyti A. Skardžiaus šeimos draugas Romualdas Patalavičius.

Nepaisant to, kad V. Kubilius pasitraukė iš „Modus Grupės“ stebėtojų tarybos, A. Širinskienė tvirtino, kad konservatorius negali dirbti apkaltos komisijoje.

Komisija yra nusprendusi kol kas narplioti tik A. Skardžiaus šeimos verslo Baltarusijoje peripetijas, nes STT atliekamas ikiteisminis tyrimas neleidžia gilintis į kitas parlamentaro veiklas, dėl kurių jis kaltinamas interesų painiojimu ir galimu priesaikos sulaužymu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų