Kodėl lietuviai vyrai miršta anksčiausiai Europoje?

Lietuviai kalbėdami apie savo amžių ir prognozuodami, kokio tikisi sulaukti, dideliu optimizmu netrykšta. Ilgų gyvenimo metų tautiečiams, deja, nežada ir statistika. Ypač vyrams.  

„Šiandien vyrų vidutinė amžiaus trukmė yra trumpiausia visoje Europos Sąjungoje. Ji siekia vos 68,4 metų. Ir tai mažiausia palyginus su visomis likusiomis 28 Europos Sąjungos valstybėmis. Ar pasikeitė kažkas per analizuojamą paskutinį dešimtmetį? Deja, ne“, - liūdną situaciją konstatuoja Lietuvos širdies asociacijos prezidentas Raimondas Kubilius.

Taigi mūsų vyrai statistiškai 70-mečio nesulaukia. Panaši situacija tik Rusijoje bei Ukrainoje. O štai Estijoje stipriosios lyties atstovų amžius per pastaruosius metus pailgėjo net šešeriais su puse metų ir dabar siekia beveik 73-ejus metus. Tiesa, moterų statistika mūsų šalyje geresnė. Jos vidutiniškai sulaukia 74-erių metų.

Kodėl Lietuvos ąžuolai taip greitai virsta? Viena iš priežasčių – besaikio rūkymo, gėrimo, blogos mitybos nulemtos širdies ir kraujagyslių ligos. O dažniausia mirties diagnozė – miokardo infarktas. Jį patyrusių žmonių praėjusiais metais – net 7 tūkstančiai. Kasdien į medikų rankas patenka bent po 20 pacientų, o trims iš jų gyvybės išgelbėti nepavyksta. Taigi per metus miršta daugiau nei 1000 ligonių. Širdies smūgis tiek vyrus, tiek moteris dažniausiai ištinka netikėtai. Tačiau pats kraujagyslių siaurėjimas, kuris vėliau infarktą ir sukelia, yra ilgas procesas. Žmonės nė nenutuokia, kad tokie simptomai, kaip prakaitavimas ar dusimas jau yra pirmieji signalai.

REKLAMA

„Labai koreguoti rizikos veiksnius – arterinė hipertenzija, rūkymas, antsvoris, reguliuoti diabetą. Nes visa tai susiję ateroskleroze ir jos komplikacija – miokardo infarktu“, - aiškina kardiologė Olivija Gustienė.

Miokardo infarkto pavojus didėja 35-erius metus perkopusiems rūkantiems, sporto privengiantiems vyrams. Moterims širdies smūgis gali grėsti kiek  vyresniame amžiuje. Visgi abiejų lyčių atstovai savo širdimi susirūpina tik tada, kai jau pajunta rimtesnius simptomus. O tuomet belieka gydytis vaistais.

Plačiau apie tai – TV3 reportaže.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų