naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parengė VL žurnalistas Vismantas Žuklevičius

Parengė VL žurnalistas Vismantas Žuklevičius

REKLAMA

Jos populiarumo nepalaužė nei viešai nediskutuojama komunistinė praeitis, nei politologams neaiški užsienio politika, nei populiarios žurnalistės išleista knyga apie jos „nuslėptą gyvenimą“. Prezidentė Dalia Grybauskaitė nuo pat prezidentavimo pradžios lieka populiariausių politikų reitingų viršūnėse. Be to, apklausos rodo, kad gyventojai pasiryžę ją perrinkti prezidente antrai kadencijai. Atrodo, būsimų prezidento rinkimų baigtis jau žinoma, tačiau ko delsia pagrindinė jų dalyvė?

Gera taktika

Vytenis Andriukaitis, Seimo narys, LSDP narys

Prezidentei D.Grybauskaitei nėra ko skubėti. Ji laikosi geros taktikos. Ne visi jau taip delsia. Štai Darbo partijai atstovaus Artūras Paulauskas. Kitos partijos dar tyli, tačiau ne be reikalo: socialinės apklausos, prognozuojančios D.Grybauskaitės pergalę, atbaido daugelį. Vis dėlto apklausos dabar gali rodyti vienokius rezulatatus, o po kelių mėnesių – kitokius.

Lietuvos socialdemokratų partija savo kandidato dar kol kas taip pat neišsirinko, tačiau tai padarys partijos posėdyje dar šį mėnesį. Kalbos, kad prezidento rinkimuose nekandidatuos partijos lyderis Algirdas Butkevičius, dar yra negalutinės.

REKLAMA

Kartu su partijos nariais stengsiuosi įkalbėti jį dalyvauti. A.Butkevičius turi realių galimybių įveikti D.Grybauskaitę, tačiau jei jis vis dėlto atsisakys kelti kandidatūrą, bus renkamas kitas partijos atstovas, kuris dar nėra numatytas. Iki prezidento rinkimų liko penki mėnesiai, tad dar yra laiko būsimiems kandidatams viską apgalvoti ir kelti kandidatūras. Manau, kad įtampa augs likus keliems mėnesiams iki rinkimų. Tuomet tikrai pamatysime visus siekiančius prezidento posto.

REKLAMA

Tapo tradicija

Mindaugas Kluonis, politologas Įvardyti save kaip būsimą kandidatą rinkimuose paskutinę akimirką – jau Lietuvos politinio gyvenimo tradicija. Mažiau žinomiems kandidatams toks slapukavimas leidžia išvengti išankstinio žiniasklaidos ir oponentų puolimo, lieka mažiau laiko rinkti kandidatui nepalankią medžiagą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų