Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo kūdikį ir jauną vyrą suvažinėjusio bei penkis žmones sužalojusio nuteistojo skundą, kuriame šis tikina, kad nebuvo apsvaigęs nuo narkotikų, ir prašo sumažinti bausmę bei civilinį ieškinį, kurio dydis siekia beveik 800 tūkstančių litų.

Vilniaus apygardos teismas išnagrinėjo pernai liepą sostinės S. Nėries gatvėje sukėlusio avariją bei partrenkusio net septynis žmones Lazdijų gyventojo Ramūno Balkūno skundą.

Į posėdį atėjo ir R. Balkūno tėvai.

R. Balkūno advokatas teismą mėgino  įtikinti: nors dėl priteistų civilinių ieškinių ginamasis neginčija, „bet teismas priteisė neadekvatų neturtinės žalos dydį, todėl prašau jį sumažinti.“

Patas R. Balkūnas prašė atsižvelgti į žmogiškuosius faktorius: „Niekada tokių pinigų neuždirbsiu sėdėdamas kalėjime.“

Žuvusio kūdikio mama atsisakė priimti pinigus, įvykio vietoje mirtinai sužalotas tėvas paprašė tik atlyginti išlaidas už kapo sutvarkymą.

Kiti nukentėjusieji prašo atlyginti gydymo išlaidas, mat daugeliui teko ilgai gulėti ligoninėje.

Be to, advokatas prašo teismo sumažinti bausmę iki šešerių metų, nes, anot jo, nėra įrodymų, kad R. Balkūnas būtų vartojęs narkotikus.

Teismo ekspertai teigia, kad kaltinamasis galėjo būti vartojęs metamfetamino, bet jo poveikis galėjo būti sumažintas jau po avarijos suleidus nuskausminamųjų – lidokaino.

REKLAMA

Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas sausį paskelbė, kad apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų R. Balkūnas viršijo greitį beveik 50 kilometrų ir važiavo daugiau nei 100 kilometrų per valandą greičiu.

Ekspertai rado jo šlapime narkotikų pėdsakų, todėl prokuroras Egidijus Motiejūnas nesutiko, kad bausmė būtų sumažinta. Anot jo, narkotinės medžiagos iš viso draudžiamos vartoti, o apsvaigimas avarijos metu jau įrodytas: „Ekspertų išvada dėl raminamųjų poveikio sumažinimo po avarijos paaiškina, kodėl medikai po avarijos ir nepastebėjo, kad R. Balkūnas apsvaigęs nuo narkotikų, nes jam buvo suleista nuskausminamųjų vaistų.“

Tačiau kaltinamojo advokatas tikino,  kad medikai negalėjo pasakyti, kad jo ginamasis buvo apsvaigęs nuo narkotikų per avariją. „Nėra duomenų, kad R. Balkūnas įvykio metu buvo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Be to, nenustatyta, kad jis buvo apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų, gailisi padaręs nusikaltimą, davė visus parodymus, šios aplinkybės sudaro teisinę galimybę sumažinti bausmę iki šešerių metų.“


Rašyti komentarą...
o
oho
2012-10-05 19:51:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
"...įvykio vietoje mirtinai sužalotas tėvas paprašė tik atlyginti išlaidas už kapo sutvarkymą." -dar ir taip būna
Atsakyti
-1

j
jonas
2012-10-05 21:50:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesodinti reikia , o vezti dirbti kokiu darbu, kad galetu moketi kompensacijas visiems, dabar irgi protingi uzdaro ir ji jau islaiko mokesciu moketojai, Butinai reikia keisti visa konstitucija, ir baudziamaji kodeksa, nes ten tokiu nesamoniu prirasyta kad net baisu nesuvokiama sveiku protu, ir kas tokius galejo sugalvoti
Atsakyti
0

S
Skaitytoja
2012-10-06 06:33:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Balsas.lt redakcija, ar jus akli ar taip klaikiai spaudziami krizes? Ka pasamdete korektoriaus pareigas eiti? Kiekviename pilna loginiu, stiliaus, rasybos klaidu.
Uz ka VLKK darbuotojai atlyginimus gauna?
Kai pamatai ka nors tokio kaip siame straipsnyje, zinot, nebegera pasidaro. Ir zuvusiuosius prikeliat... Ispudinga.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų