Numatyti lengvatinį 8 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą keleivių vežimui vietos (miesto ir priemiesčio) reguliariais susisiekimo maršrutais siūlo Seimo narys Almantas Petkus.

Kartu su parlamentarais Kęstu Komskiu ir Petru Gražuliu Seimo posėdžių sekretoriate jis įregistravo tai numatančią Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą.

Įstatymo projektą parengti paskatino viešojo transporto sektoriaus sunkumai, susiję su padidėjusiu akcizu degalams, sutrikusiais savivaldybių atsiskaitymais su vežėjais, įmonių bankrotais, sumažėjusia įmonių veiklos plėtra ir kita.

"Panaikinus PVM mokesčio lengvatas keleivių vežimui įmonių finansinė padėtis ženkliai pablogėjo. Iškilo sunkumų vykdyti socialinę paslaugą - keleivių pavėžėjimą vietos (miesto ir priemiesčio) susisiekimo reguliariais maršrutais ir taip garantuoti keleivių, labiausiai pažeidžiamų socialinių grupių susisiekimą su didžiausiais miestais, valstybės įstaigomis, prekybos centrais ir panašiai",- sako projekto iniciatorius A. Petkus.

Šiuo metu Pridėtinės vertės mokesčio įstatyme jokių lengvatų keleivių vežimui nėra numatyta.


Rašyti komentarą...
T
Tenkešas
2010-03-08 17:11:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Būtinai reikia taip padaryti. Ir kuo greičiau. O dabar neįmanoma važinėti, tokie brangūs talonai troleibusams ir nuolatinai bilietai, dirbančiam žmogui, ir gaunančiam minimalų atlyginimą yra neįkandami. O tarpmiestinių autobusų kainos - kosminės! Dar traukiniu įmanoma važiuoti, nors Vilnius - Klaipėda su "Baltija" ar "Pajūriu" kainuoja virš 51 Lt
Atsakyti
0

M
Mili
2010-03-08 17:19:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai neatpigs bilietai...
Atsakyti
0

a
alex
2010-03-08 18:20:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas moka PVM? Žmonės. T.y. mes. Ne įmonės. Kainų niekas nemažins sumažėjus PVM. O mes sumokėsime tiek, kiek ir dabar mokame.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų