Vyriausybė pakeitė pasienio ruožo ir valstybės sienos apsaugos zonos ribas pasienio  savivaldybių gyvenamųjų vietovių žemėlapiuose ir Lietuvos gyvenamųjų vietovių, priskirtų pasienio ruožui, sąrašą.

Vyriausybės pranešime spaudai teigiama, kad nutarimu atsisakoma valstybės sienos apsaugos zonos prie sienos su Latvija ir Lenkija, o pasienio ruožas su Latvija sumažinamas 197 gyvenamosiomis vietovėmis bei papildomas 2 gyvenamosiomis vietovėmis. Su Lenkija pasienio ruožas sumažinamas 19 gyvenamųjų vietovių.

Taip pat, siekiant sustiprinti Europos Sąjungos išorės sienų apsaugą, sienos apsaugos ruožas prie sienos su Rusijos Federacija papildomas 16 atskirų gyvenamųjų vietovių, ypač prie Nemuno upės, susijusių su padidinta valstybės sienos pažeidimų ir kontrabandos gabenimo rizika. Tam taip pat šio pasienio vietovėse padidinamos sienos apsaugos zonos ribos.

"Šių pakeitimų pagrindinis tikslas – sumažinti draudimų bei apribojimų  teisėtai fizinių ir juridinių asmenų veiklai, liberalizuoti rekreacinės veiklos bei turizmo plėtrą, sudaryti kuo mažiau nepatogumų, suvaržymų verslui ir gyventojams prie vidinių Europos Sąjungos sienų ir padidinti išorinių ES sienų saugumą“, - sakė vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.

Valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ) – tai nuo valstybės sienos į Lietuvos teritorijos gilumą einanti paženklinta pasienio ruožo teritorijos dalis, kurioje valstybės sienos apsaugai ir jos tvarkymui užtikrinti įgyvendinamos techninės, organizacinės ir teisinės valstybės sienos apsaugos priemonės.

VSAZ ribos yra patvirtintos Vyriausybės nutarimu, paprastai ši zona nuo sienos tęsiasi nuo maždaug 50 metrų iki kilometro. Patekti į ją galima tik gavus Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) leidimą. Nustatytos formos prašymus būti VSAZ asmenys turi pateikti ir leidimus gali gauti pasieniečių rinktinių Štabuose ar VSAT užkardose.
Valstybės sienos apsaugos zona yra dalis pasienio ruožo. Pasienio ruožas - nuo valstybės sienos į Lietuvos teritorijos gilumą iki 5 km einančios sausumos ar vidaus vandenų paženklintos juostos. Pasienio ruože privaloma turėti pasą ar kitą asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą su nuotrauka ir asmens kodu.


Rašyti komentarą...
k
kateris
2007-05-30 17:23:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
norime plaukti nedideliu kateriu nuio Kauno iki Nidos. Ar reikia kokių nors leidimų ar prisiregistravimų ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų