Darbo partijai vėl vadovauja finansiniais nusikaltimais įtariamas ir nuo teisėsaugos Rusijoje slapstęsis Viktoras Uspaskichas. Jis per savaitgalį vykusius rinkimus susigražino oficialų postą, rašo „Lietuvos žinios“.

Ūkanų ir dulksnos apimtuose Kėdainiuose šeštadienį vyko septintasis Darbo partijos suvažiavimas ir dar kartą patvirtino, kad ši politinė jėga yra vieno asmens projektas. Besąlygiškai. Pats V.Uspaskichas, jau oficialiai paskelbus rezultatus apie jo pergalę, pasakė: "Iš šitos partijos mane galės išnešti tik kojomis į priekį." Suvažiavimo rezultatas aiškus - V. Uspaskichas vėl tapo DP pirmininku. Iš visos šalies gausiai susirinkę "darbiečiai" patvirtino 7 pirmininko pavaduotojus ir net 21 nario prezidiumą. Iki šiol jame buvo 13 narių. Dabar jis papildytas dar ir keturiolikos skyrių pirmininkais. Pavaduotojų kėdes išlaikė Loreta Graužinienė, Antanas Bosas, Vydas Gedvilas ir Jonas Pinskus. Pavaduotojais tapo ir du buvę viceministrai - Raimondas Mockeliūnas ir Mečislovas Zaščiurinskas. Beveik pusantrų metų DP vadovavęs Kęstutis Daukšys liko už borto.

Surengė tikrą spektaklį

Tai, kas vyko Vilainių mokyklos sporto salėje, geriausiai apibūdintų žodis "benefisas". Kone tūkstančio partijos kolegų, kelių svečių ir gausiai susirinkusių žurnalistų akivaizdoje V.Uspaskichas suvaidino vieną geriausių savo spektaklių. Neabejotinai pasiilgęs didesnės (ir klusnios) auditorijos, jis į sceną vien suvažiavimo pradžioje kilo net 3 kartus, rėžė vieną po kitos kalbas ir po trumputės pertraukėlės jau kalbėjo kaip oficialus kandidatas į pirmininkus. Vargu ar pasakyta kas nors naujo, tačiau bendražygiai buvo pakerėti: kalbas lydėjo audringi aplodismentai, pritarimo kuždesiai.

REKLAMA

Kliuvo visiems

Kone valandą trukusiame pasirodyme V.Uspaskichas pliekė visus - savus ir svetimus, valdžią ir partijos narius, išdavikus, prezidentą, teisėsaugą. Pradėjo jis kalbą sveikinimu studentams, mat spalio 17-oji - Tarptautinė studentų diena. V.Uspaskichas citavo J.Marcinkevičiaus žodžius, kad "mūsų ateitis vaikšto mokyklų koridoriuose" ir kiek suglumino susirinkusiuosius, mat salėje sunku buvo rasti bent kiek jaunesnių veidų - didžiumą auditorijos sudarė vidutinio amžiaus išsipusčiusios ponios ir vyresnio amžiaus akivaizdžiai iš provincijos susirinkę ponai.

Netrukus oratoriaus retorika įgavo įprastinę formą. Pirmausia jis apibūdino politinę situaciją "taip, kaip aš ją matau". "Politikos senbuviai sunaikino bet kokią ideologiją ir spjovė į veidą savo rinkėjams. Konservatoriams ir socdemams Europos pinigai visai susuko protą, vienintelis jų tikslas sunaikinti partijas, o patiems numirti savo kėdėse". Kliuvo ir kitiems. "Net rusai nebeprileidžia komunistų prie valdžios, o pas mus išsirikiavo visa eilė. Ir konservatoriai juos toleruoja", - kalbėjo aiškiai savo rogėse vėl pasijutęs politikas. Tačiau labiausiai jis išsityčiojo iš buvusių partijos narių. "Mutantai - tie, kurie išdavė ir pabėgo. Ne nuo žodžio Muntianas, nors ir skamba labai panašiai", - Seimo pirmininkui, akivaizdžiai pasimėgaudamas savo žodžiais, įkando V.Uspaskichas.

Toliau jis ėmėsi "visiems aiškinti tikrąją situaciją". "Nebėgau, nesislapsčiau ir sugrįžau, kai tik buvo galima. Aš nekaltas, kaip kai kas vis čia kalbėjo, kad tuoj tuoj sugrįšiu", - greičiausiai turėdamas galvoje L.Graužinienę, nuolat su juo bendravusią Rusijoje, kalbėjo V.Uspaskichas.

Cituotas ir V.Shaeksepeare

LŽ paklausus L.Graužinienės, ar nebuvo skaudu girdėti kritiką savo adresu iš V.Uspaskicho lūpų, nesiliovė šypsotis. "Ne, visai ne. Aš gal ir ne visai teisingus Viktoro žodžius pakartodavau sugrįžusi. Šiandien ne tai svarbiausia. Kaip kandidatė buvau parengusi penkiolikos minučių kalbą, bet po Viktoro žodžių nėra jokio reikalo kalbėti. Čia yra mūsų ateitis ir dabartis, ir perspektyvos. Ir ne tik mūsų. Visos Lietuvos", - pakiliai aiškino viena artimiausių V.Uspaskicho bendražygių. Į klausimą, kodėl ji puolė cituoti V.Sheaksepeare'ą, L.Graužinienė atsakė, kad ši eilutė labai prasminga: "Svarbiausia būti teisingam sau pačiam."

REKLAMA

Ditirambų lyderiui negailėjo ir kita įtakinga "darbietė", europarlamentarė Ona Juknevičienė, po savaitgalio rinkimų tapusi partijos vicepirmininke. "Mūsų partiją nori sunaikinti. Vadinasi, ir demokratiją nori sunaikinti", - kalbėjo europarlamentarė. Pasak jos, kiti bijo "darbiečių" jėgos ir tvirtumo, o valstybininkai (suprask - nomenklatūrininkai) nori valdyti Lietuvą "kaip Kazachstane". Ji pareiškė visur ir visada kalbėsianti viešai, kad "Lietuva - pavojuje, Lietuvos demokratija - pavojuje, Lietuvoje pažeidžiamos žmogaus teisės."

Suvažiavimas - pavasarį

Suskaičiavus balsus, už V. Uspaskicho kandidatūrą į DP partijos pirmininko postą balsavo 866, prieš 15, rasta 12 negaliojančių biuletenių. "Vienintelė žmona turbūt buvo prieš", - juokėsi rožėmis apdovanotas "darbiečių" lyderis. Pasak V.Uspaskicho, jis ketina kreiptis į Generalinę prokuratūrą dėl namų arešto panaikinimo, nors partijai sakė galintis vadovauti ir gyvendamas Kėdainiuose. Antrą kartą partijos pirmininku tapęs politikas sakė, kad didesnių permainų kol kas nenorėtų daryti, bet jau pavasarį, kai vyks rinkimams skirtas partijos suvažiavimas, DP vadovybėje greičiausiai bus pakeitimų.
Sigitas Valadka


Rašyti komentarą...
V
Vicka
2007-11-19 09:53:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu prieš balsavo 15, o pagal Viktorą -prieš balsavo žmona, išeina, kad Viktoras turi 15 žmonų. Tikras haremas.
Atsakyti
0

k
klausius
2007-11-19 10:10:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
kažin kuri darbowcų dalis yra visiški avinai, o kuri visiškos politinės prostitutės ?
Atsakyti
0

V
Vargas
2007-11-19 11:15:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
dėl proto.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų