Kavinių, barų, restoranų ir pramogų vietų lankytojai privalės registruotis iš anksto

Nuo spalio 26 d. gyventojai privalės registruotis, norėdami lankytis laisvalaikio, pramogų, viešojo maitinimo, naktinių klubų ir kitose vietose. Išimtys numatomos tik išsinešant maistą.

Ministrų kabinetas pritarė, kad nuo pirmadienio, spalio 26-osios, veikla laisvalaikio ir pramogų vietose, viešojo maitinimo įstaigose, restoranuose, kavinėse, baruose, naktiniuose klubuose, lošimo namuose bus vykdoma tuomet, kai bus užtikrinama visų lankytojų registracija.

Šių vietų darbo laikas ribojamas nuo 7 iki 24 val.

„Siūloma nustatyti privalomą lankytojų registravimą. Jis leis užtikrinti atsekamumą, esant susirgimams“, – posėdyje sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Išimtys bus taikomos, kai maistas tiekiamas išsinešti arba pristatomas kitais būdais. Taip pat – kai viešojo maitinimo paslaugos teikiamos įmonių, įstaigų ar organizacijų, kuriose vykdomas pamaininis darbas, darbuotojams šių įmonių, įstaigų ar organizacijų teritorijose ir (ar) patalpose.

Padėtų atsekti kontaktus

Ši priemonė, kaip skelbiama Vyriausybės nutarime, turi padėti kontaktinių asmenų atsekamumą ir jų izoliavimą.

„Kaip rodo praktika, dėl nepakankamų priemonių labai sunku atsekti kontaktinius asmenis asmenų susibūrimo vietose, ypač baruose, naktiniuose klubuose ir kitose pasilinksminimo vietose, pritraukiančiose didelius lankytojų srautus, kas lemia tiek ilgai trunkantį epidemiologinių tyrimų procesą, tiek ypač padidėjusį darbo krūvį tyrimus atliekantiems specialistams. Ši priemonė leis geriau identifikuoti infekcijos plitimo grandinę ir organizuoti epidemiologinių tyrimų procesą“, – rašoma dokumente.

Pabrėžiama, kad papildomai reguliuojant paslaugų teikimą, laisvalaikio vietų veiklą ir renginių organizavimą įtraukti reikia ir lažybų ir totalizatorių punktus.

„Jų atžvilgiu taip pat reikalinga taikyti operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas priemones, siekiant, kad liga neplistų ir šiose vietose“, – rašoma rašte.

Pakeitimai įsigalios 2020 m. spalio 26 d.  

Rekordinis užsikrėtusiųjų skaičius

Naujausiais duomenimis, per praėjusią parą užfiksuotas naujų Covid-19 atvejų skaičius – 311, mirė dar du žmonės. Liga iš viso nustatyta 8239 asmenims, tebeserga 4483, pasveiko – 3599.

Nuo Covid-19 iš viso mirė 120 žmonių, dėl kitų priežasčių – 37 užsikrėtusieji. Izoliacijoje šiuo metu yra 31 tūkst. 859 žmonės. Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje registruoti 359 įvežtiniai atvejai.

Lietuvos ligoninėse dėl COVID-19 gydomi 245 žmonės, 21 iš jų – reanimacijoje.


Rašyti komentarą...
X
XY
2020-10-21 14:42:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
O į tualetą einant gal irgi reiks registruotis???
Atsakyti
-8

S
Savininkė
2020-10-21 14:58:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur dingsta tada duomenų apsauga ?
Nejau atėjęs lankytojas į krautuvėlę - barą nusipirkti prekes išsinešimui turės dėstyti savo anketinius duomenis? Tai kiek laiko užtruks registravimas ir žmogaus aptarnavimas? Tuoj labiau susidarys eilės... arba galutinai žlugs verslas. Košmaras kažkoks !!!!
Atsakyti
-7

x
x
2020-10-21 14:17:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
na kas dabar eis į kavines jei reiks registruotis,sužlugdys viską
Atsakyti
-11

SKAITYTI KOMENTARUS (37)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų