Lietuvos apeliacinis teismas buvusios Kauno gaujos nariams galutinių bausmių dydžių nesumažino - vyrai laisvės atėmimo vietose praleis nuo 13 iki 19 metų.
Lietuvos apeliacinio teismo kolegija nusprendė, kad pirmosios instancijos teismas, 2008 m. gegužės 9 d. priimdamas nuosprendį, baudžiamojo proceso įstatymo reikalavimų nepažeidė, byloje surinktus įrodymus įvertino tinkamai ir pagrįstai jais rėmėsi, išdėstydamas apkaltinamojo nuosprendžio motyvus.
Apeliacinis teismas iš nuosprendžio pašalino Artūro Lekavičiaus, Dariaus Romanovo, Mindaugo Maslausko ir Mariaus Čebelio atsakomybę sunkinančią aplinkybę, kad du turto plėšimus jie padarė veikdami organizuotoje grupėje, kadangi už šiuos nusikaltimus nuteistiesiems pritaikyta Baudžiamojo kodekso norma ir taip numato organizuotos grupės požymį.
Buvusio gaujos vadeivos Ž.L. atžvilgiu bylą teismas nutraukė, kadangi jis šių metų žiemą nusižudė. Nors mirusiojo gynėjas prašė jį visiškai reabilituoti ir išteisinti dėl visų veikų, teismas tai daryti atsisakė, o bylą nutraukė kaltinamajam mirus, pranešė Lietuvos apeliacinis teismas.
Kauniečių gauja pirmosios instancijos teisme už organizuotos gaujos subūrimą, dalyvavimą jos veikloje, plėšimus ir nužudymą ilgomis laisvės atėmimo bausmėmis buvo nuteista pernai balandį. Griežčiausia - 20 metų - bausmė skirta jos vadeivai dabar jau mirusiam Ž.L. Jo broliui Artūrui Lekavičiui (g. 1983 m.) skirta 19 metų, Mindaugui Maslauskui (g. 1984 m.) - 18, Dariui Romanovui (g. 1980 m.) ir Mariui Čebeliui (g. 1984 m.) - po 17, Erlandui Palukaičiui (g. 1983 m.) - 13 metų laisvės atėmimo.
Gaują subūręs ir jai vadovavęs Ž. L. rinkdavo informaciją apie pinigų turinčius kauniečius ir kurdavo jų apiplėšimo planus. Gaujos sąskaitoje yra ir vienas nužudymas.
Nuosprendį skundę kauniečiai prašė arba juos išteisinti, arba sušvelninti bausmes.
Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos aukščiausiajam Teismui.