Kauniečio pomėgis ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas

Vieno kauniečio pomėgis tyrinėti povandeninį pasaulį ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas. Vyras benardydamas užfiksavo sprogmenį primenantį daiktą. Visus nustebino ir jo ieškoję narai.

Panemunės šile netoli Trijų mergelių tilto buvo tikras sujudimas. Tarnybas ant kojų sukėlė naro mėgėjo aptiktas įtartinas radinys ant Nemuno dugno.

„Eilinį kartą nardžiau, ieškojau įdomių dalykų po vandeniu, priplaukiau, vos ne su ranka imt ir staiga supratau, kas per daiktas. Matau, kad jis tvirtai buvo, tai aš jį tiktai proporcijom nusistatyt, pridėjau ranką prisimatuot, kokio dydžio daiktas. Arčiau priplaukiau, kad nufilmuočiau, čiupinėt ar imt į rankas – aš jo neėmiau“, – pasakoja naras Justas Leonavičius.

Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono kariams – profesionaliems narams teko patikrinti, ar išties, kaip sako Justas, rasta bomba… Jis pats palydėjo specialistus net iki upės vagos vidurio. Sako, kur tąkart nardęs. O surasti galimai pavojingą daiktą ne taip ir lengva – po vandeniu matomumas buvo vos metras. 

O kol narai išminuotojai pasikeisdami nardė, praeiviai susirūpinę stebėjo, kas vyksta. Sako, net pagalvoję apie blogiausią.

„Čia prieš mėnesį paskendo vienas žmogus. Tai galvojau, kad paskendo, paklausiau pas policininkę. Gal vėl paskendo. Sako – ne ne ne“, – kalba kaunietė Genovaitė.

„Daug buvo tų plastikinių butelių, kurie yra iš formos panašūs, tai net pagalvojom, kad žmogus, kuris aptikęs sprogmenį galėjo apsirikti, bet paskui pavyko, tikrinant visus – masyvus išskirtinis daiktas. Buvo apaugęs kriauklėmis“, – sako sprogmenų neutralizavimo specialistas, naras Arvydas Kieža.

Paaiškėjo, kad tai Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmuo – artilerijos sviedinys, laimė, be sprogdiklio. „Apsivalius, pažiūrėjus rastas kompresinis žiedas, nėra graižtvų, vadinasi nešautas, sprogdiklio anga irgi tuščia. Šiaip judinti, iškelt buvo nepavojinga“, – aiškina A. Kieža.

REKLAMA

O be jo, naro rankose ir dar keletas radinių, kuriuos ištraukė iš upės dugno. jie pateks į kolekciją. O štai Justas sako, kad dažnai mėgsta patyrinėti povandeninį upių ar ežerų pasaulį. Vien benardydamas Nemune ties Kaunu ar mariose jis randąs ir nuskendusių telefonų, ir šaldytuvų. Sako matęs, kaip įtaria, ir lėktuvo liekanas. Gausybę šiukšlių ir į krantą ištraukęs.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų