Kaunas vėl kvies skiepytis 65-erių ir vyresnius gyventojus

Gavusi naujų vakcinų, Kauno savivaldybė žada nuo COVID-19 vėl kviesti skiepytis 65-erių ir vyresnius gyventojus.

Kaip šeštadienį informavo Kauno savivaldybė, šią savaitę miestui skirta vakcinų siunta išnaudota per penkias dienas, todėl iki antradienio vakcinavimo centras nedirbs. 

Po savaitgalio laukiama atvykstant naujos „Pfizer“ ir „BioNTech“ skiepų nuo COVID-19 partijos.

„Jais pirmiausia vėl bus skiepijami 65 metų ir vyresni gyventojai. Išimtinai senjorams registracija internete jau vyksta ir tęsis iki pirmadienio“, – pranešė savivaldybė.

Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras teigia, jog pasiteisinus praėjusio savaitgalio sprendimui, šios dienos vėl skiriamos tik minėtos amžiaus grupės kauniečių registracijai.

„Stengiamės veikti nuosekliai, nebėgdami įvykiams už akių ir nešokinėdami per prioritetines grupes. Matome, kad garbaus amžiaus kauniečiai skiepus vertina atsakingai, suprasdami, jog tai vienintelis būdas išvengti rimtų sveikatos problemų. Atsižvelgę į jų aktyvumą, kitos savaitės pradžiai suplanavome būtent senjorų skiepijimą, o iškart po to grįšime prie toliau sekančių prioritetų“, – teigė P. Keras.

Pastarąją savaitę Kaune paskiepyta apie 5 tūkst. senjorų ir pagal jų vakcinavimo mastą yra viena pirmaujančių savivaldybių – čia paskiepyta per 37 tūkst. arba 60 proc. 65-erių ir vyresnių gyventojų.

Vis dėlto savivaldybė pastebi, kad dar apie 22 tūkst. vyresniųjų kauniečių tokia galimybe nepasinaudojo ir žada siekti paskiepyti bent 70 proc. jų. 

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis tikina, kad miestas visiškai pasiruošęs masinei vakcinacijai, yra numatyti keli alternatyvūs scenarijai bei atitinkami veiksmų planai, priklausomai nuo besiskiepijančių gyventojų srautų.

„Vienintelis ir pats svarbiausias faktorius čia – pakankamas vakcinų kiekis“, – sakoma pranešime.

Kaune vakcinacija vykdoma Kauno ledo rūmuose įkurtame vakcinavimo centre.

Premjerė Ingrida Šimonytė penktadienį tvirtino, kad paspartėjus skiepijimui nuo COVID-19 ir nesulaukiant pakankamai vakcinų, jų atsargos išseko daugelyje savivaldybių.


Rašyti komentarą...
K
Kaimietis
2021-04-17 13:03:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rašo kad kažkam jau net per mažai ribojimų. Bet juk niekas prievarta neverčia kur nors eiti jei atrodo pavojinga nueiti. Kiekvienas norintis pats sau gali užsidėti, paskelbti sau koki tik nori pati griežčiausia karantina ir kokius tik nori ribojimus sau. Niekur neiti sedeti namuose užsidėjes kauke ir viska dezinfekaves dezinfekcinių skysčiu! Pats darytis sau karantina. Koki nori griežtą! Vertėtu nustoti rašyti neteisingus skaicius užsikrėtusių šimtui tukstančių gyventojų. Kam meluoti vis tuos skaicius! Juk šimto tukstančių gyventojų niekada netestuoja iškarto.. pratestavo kelis tukstancius ir rado kelis šimtus teigiamų. Tai tegu išveda pro centa nuo pratestuotų vienu kartu. Įr rašo procenta rastų teigiamų. O jau ta procenta padauginus iš viso gyventojų skaiciaučiaus gausi ę panašiai tikra užsikrėtusiu skaičiu. Arba šimtui tukstančių skaičių pliusinių. Paskutini procenta pliusinių nuo pratestuotų rašė 7,5 % o buvo ir 21 % ir 15% . Tai pzgal dabartini procenta vien Vilniuje apie 15000 pliusinių covidinių. O .Lietuvos mastu apie 200000 covidiniu vaikšto aplinkui. Taip kad ribojimui verslui ir veikloms buvo beprasmiai, persirgo jau beveik visi ir ne po viena kartą kiti pasirgo covidu. Iš dalies gerai kad covidas visa laika šalia, atnaujint antikunius turimus butina vis užsikrėeti, tai yra perdaug nesisaugoti. Kol su antikuniais geras kiekis persergama lengvai, kiti net nepagalvoja kad vel parsirgo covidu. Išeina svarbu vel užsikrėtineti covivdo ne per vėlai. Per ilgai uždelsus sunkesnis buna persirgimas. Ir vakcinuotis irgi reikės dažnai, neuždelsus per ilgai vel vakcinuotis. Visi ribojimai verslui ir veikloms jau padarė didziulę žala. Ir net gyventojų psichinei sveikatai o covidas vistiek praėjo pro visus ribojimus ir jau yra visur greta. Net savo namuose. Ka ar išmirėm? Ne toks jau tas covidas monstras. Gal kiek daugiau gripo. Visi karantininiai ribojimai buvo įvęsti politikų. Ir politiniais tikslais neabejotinai. Sužlugdyt savarankiškas veiklas ir verslus . Savarankiška buržuazija subankrutuot ir visame pasaulyje pereiti i valstybinį kapitalizmą. Tai yra i Socialistinę santvarka. Kurioj jau buvom. Taip aiškino toks pasaulinės vyriausybės atstovas Švabas. Žmonijos priešas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų