Po neeilinio slapto posėdžio, kuriame dalyvavo ir krašto apsaugos ministrė, ir nušalintas vadas Elegijus Paulavičius, parlamentarai bandys ieškoti tiesos, tačiau jau dabar negaili kritikos D. Šakalienei dėl galimų teisinių pažeidimų bei neregistruotų darbuotojų skundų.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Seimo nariai buvo susirinkę į neeilinį Nacionalinio saugumo gynybos komiteto (NSGK) posėdį. Ministrė anksčiau žadėjo Seimo nariams pateikti naujos informacijos apie gautus skundus, dėl kurių buvo atleistas ir į rezervą perkeltas karinės žvalgybos vadas Elegijus Paulavičiaus. Nušalintas vadas taip pat atvyko į posėdį. Tiesa, nuo viešų komentarų jis susilaikė.
Seimo nariai ilgiau nei 2 valandas klausė krašto apsaugos ministrės ir nušalinto žvalgybos vado įvykių versijų. Tiek Dovilė Šakalienė, tiek E. Paulavičius iš karto po posėdžio pasirinko palikti salę per kitą išėjimą, ten kur žurnalistų nebuvo.
„Prašysime krašto apsaugos ministerijos pateikti visus susijusius dokumentus. Tiek kada tyrimas buvo pradėtas, įsakymo kopija, ar buvo pulkininkas supažindintas, kad prieš jį pradėtas tyrimas, kitų dokumentų“, – sakė NSGK pirmininkas Giedrimas Jeglinskas.
Įvykių eigą dėstė skirtingai
D. Šakalienė ir E. Paulavičius skirtingai dėstė įvykių eigą, dėl to parlamentarai, pasitelkę žvalgybos kontrolierių, bandys patikslinti informaciją. Valdančiuosius komitete atstovaujantis G. Jeglinskas negaili kritikos D. Šakalienei dėl galimų pažeidimų nušalinant karinės žvalgybos vadą.
„Yra procedūrinių pažeidimų, yra galimai ir teisinių pažeidimų, nežiūrima į tam tikras įstatymo nuostatas. Aš sakyčiau, kad ministrė yra sudėtingoje situacijoje. <...> Tas sprendimas, kaip mums atrodo pagal dabartinę situaciją, nebuvo adekvatus“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.
„Teisiškai yra visiškas jovalas ir tai man atrodo labai tragiškai“, – antrino NSGK pirmininko pavaduotojas Laurynas Kasčiūnas.
Parlamentarams sunku suvokti D. Šakalienės argumentus, dėl kurių buvo atleistas karinės žvalgybos vadas. Skundai, kuriuos ministrė pristatė, parlamentarų neįtikino.
„Turbūt kiekvienas vadovas, kuris yra vadovavęs bet kokiai institucijai, gauna panašius skundus, kad čia atlyginimai galėtų būti didesni, priedas didesnis, dar kažkas. Aš nesakyčiau, kad buvo įtikinantys argumentai tie skundai“, – sakė G. Jeglinskas.
„Skundai nėra registruoti, jie galėjo būti parašyti bet kada, bet kaip“, – pabrėžė L. Kasčiūnas.
Ragina grąžinti į pareigas
Seimo nariai prabyla apie galimą E. Paulavičiaus sugrąžinimą į pareigas, vadovo reputacijos apsaugojimą.
„Jeigu pasitvirtina tai, kaip mums yra teigiama, kad žmogus nebuvo informuotas, kad prieš jį pradėtas tyrimas, kad tyrimas buvo pradėtas jau po jo perkėlimo, nušalinimo iš pareigų, rekomenduotume ministrei atšaukti įsakymą, atsiprašyti, ir atstatyti į pareigas“, – kalbėjo NSGK pirmininkas.
„Kai gauni skundą, nepradedi tyrimo, neišsiaiškini, iš karto nušalini žmogų nuo pareigų – tai mes nušalinti galime visą kariuomenę, mes visą valstybės tarnybą nušalinti. Įstatyme yra aiškiai parašyta, jeigu nori žmogų atleisti, pirmiausia tyrimą turi padaryti“, – sakė L. Kasčiūnas.
Po Seimo narių kritikos lavinos pasisakė ir Dovilė Šakalienė, kuri kartoja, kad negalėjo nereaguoti į gautus skundus.
„Žvalgybos pareigūnų skundų pagrįstumą vertins ne ministras ir ne politikai, o generalinė inspekcija. <...> Iki tyrimo pabaigos jokios informacijos apie tyrimo aplinkybes neteiksime, siekiant apsaugoti žvalgybos pareigūnų konfidencialumą ir nesudaryti net prielaidų atskleisti jų tapatybes. <...> Nepriklausomai nuo tyrimo rezultatų ir spaudimo, antrai kadencijai direktorius skiriamas nebus“, – teigė ministrė.
D. Šakalienė pažadėjo pateikti visą informaciją, kurios prašo Seimo nariai. Į žurnalistų klausimus ministrė neatsakinėjo.
Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:











































































































































































































































