Karbauskis su Veryga ruošiasi pristatyti alternatyvų išėjimo iš karantino planą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis kartu su Aurelijumi Veryga rengia alternatyvų išėjimo iš karantino planą. Jį ketina pristatyti pirmadienį ryte Seime.

Pasak R. Karbauskio, plane bus aiškiai nurodyta – ką ir kaip reikia daryti, koks iš to bus efektas.

„Tai išėjimo iš karantino planas. Apimantis švietimą, sveikatos apsaugą, testavimą, skiepijimą, verslo situaciją“, – naujienų portalui tv3.lt teigė R. Karbauskis.

Valstiečių vedlys R. Karbauskis pažymėjo, kad jų parengtu alternatyviu planu, jei tik norės, galės pasinaudoti dabartinė Vyriausybė, kuri priima sprendimus dėl karantino švelninimo ir kitų priemonių taikymo.

„Vyriausybė ir valdanti dauguma melavo, kad turi Covid-19 kontrolės planą. Jie Seime pranešė, kad yra 130 žingsnių planas, bet matome, kad jokio plano nėra. Dabartinė valdžia nieko neturi ir nieko neruošia. Jie pasigavę dabar vienintelį planą – karantiną. Viską uždarius – tai žinoma, kad epidemiologine prasme tai veikia, bet kokia to kaina? Ta kaina yra nebepakeliama“, – sakė R. Karbauskis.

Anot R. Karbauskio, pirmadienį jie apžvelgs situaciją Lietuvoje ir pasitelks užsienio šalių pavyzdžiais.

„Dabar akivaizdu, kas vyksta šiuo momentu – tai pradeda kenkti valstybei ir žmonėms. Tai yra matoma ne tik mūsų ekspertų, bet ir Pasaulio sveikatos organizacijos ir kitų.

Šiandien dienai, kai jau yra vakcinos negalima mėnesiais laikyti karantino. Mes mušame per ekonominę situaciją. Smulkieji verslininkai šneka, kad nuostoliai yra nebepakeliami, jie kalba apie bankrotus. Todėl tokio ilgo karantino negali būti.

Švietimo situacija tokia, kad mūsų vaikų atžvilgiu dabar praktiškai prasideda genocidas. Suprantama, kad negalime staiga visko nubraukti ir pasakyti: „Dabar visi visur vaikštome, vieni kitais džiaugiamės ir panašiai“. Bet mes pasiūlysime sprendimus – kaip tai turi būti padaryta. Mes pateiksime visą planą – kaip dabar reikia elgtis.

REKLAMA

Cituosime PSO ir kitų šalių pavyzdžius. Visos šalys turi vakcinavimo planus, kuriuose aiškiai parašyta – kas, kodėl ir kada vakcinuojami, kas atsakingas. Lietuvoje tokio plano nėra“, – sakė R. Karbauskis.

Vyriausybė nežymiai sušvelnino karantiną

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė sušvelninti karantiną. Leista į mokyklas grįžti vaikams, kuriems sunku mokytis nuotoliniu būdu iš namų. Taip pat atlaisvintas bendravimas šeimoms, sukuriant „socialinius burbulus“.

Ministrų kabinetas pritarė ekspertų ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui leisti į mokyklas grįžti moksleiviams, kuriems sunku mokytis nuotoliniu būdu iš namų arba jie tam neturi sąlygų. Tiesa, net ir grįžę į mokyklas jie mokysis nuotoliniu būdu, tačiau bus aprūpinti reikiamomis priemonėmis, tie, kuriems priklauso, gaus nemokamą maitinimą.

„Pakeitimu siekiame padėti mokiniams, ugdomiems pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas iš socialiai pažeidžiamų šeimų, suteikiant jiems priežiūros paslaugas ir suteikiant galimybę mokytis iš mokyklos“, – posėdyje trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Ministerijos duomenimis, 25 tūkst. mokinių reikalinga mokymosi pagalba dėl papildomo konsultavimo, aprūpinimo kompiuterine įranga, interneto ryšio užtikrinimo, motyvacijos stiprinimo. Maždaug pusei šių mokinių skirtas nemokamas maitinimas, o šeimos gauna socialinę paramą. 

Taip pat ministrų kabinetas pritarė įteisinti vadinamuosius „socialinius burbulus“. Tai reiškia, kad dvi šeimos arba du namų ūkiai galės bendrauti, jei viename iš jų yra ne daugiau kaip vienas suaugęs asmuo (kartu su nepilnamečiais vaikais) arba nuolatinės priežiūros ir slaugos reikalaujantis asmuo.

Tačiau taip bendraujantys asmenys negalės turėti artimų kontaktų su kitais asmenimis darbo ir kitose vietose. Teigiama, kad šis karantino švelninimas padės žmonėms, kuriems reikalinga nuolatinė priežiūra, bei vienišiems asmenims. Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje apie 38 proc. visų namų ūkių sudaro vienas asmuo. 

Karantinas Lietuvoje įvestas lapkričio 7 dieną. Nuo gruodžio 16 dienos jis sugriežtintas ir pratęstas iki sausio pabaigos.


Rašyti komentarą...
E
Erkė
2021-01-21 17:23:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikiu, kad galbūt bus pateikta protingų minčių ir sprendimų. Bet netikiu, kad valdantieji išgirs ir tuo pasinaudos.
Atsakyti
-47

N
Nesvarbu
2021-01-21 17:50:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia atidaryti miestus. Su socialiniu burbulu nera konkretikos, zmones nemato artimu zmoniu bijo vaziuoti i kita miesta, kad negauti dideliu baudu ir bando ieskoti bendravimo savo savivaldybes viduje. Ar tas ka keicia? Visur yra rizika susirgt...
Atsakyti
-16

t
tata
2021-01-21 17:30:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
o kur buvot kai pirmavome Europoje pagal susirgimu skaiciu??? dabar plana siulo, geda , del rinkimu paleidot covit situacija nevaldoma uztai ir pralaimejote, sedekit ir tylekit,
Atsakyti
-72

SKAITYTI KOMENTARUS (84)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų