Karbauskis: nesusitaikysime su tuo, kad mums kaip šunims būtų mėtomi kaulai

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga palieka Seimo seniūnų sueigą ir savo atstovų nedeleguos į Seimo komitetus ir komisijas. Toks sprendimas, anot partijos pirmininko Ramūno Karbauskio, priimtas siekiant jokiais būdais nebendradarbiauti su valdančiaisiais dėl jų elgesio.

„Rezultate pirmųjų dviejų Seimo darbo dienų padaryta viskas, kad būtų sugriauta ilgametė Lietuvos Seimų tradicija, politinės kultūros pagrindai. Frakcija, kuri turi 32 narius, neturi savo atstovo Seimo vadovybėje, kai juos turi frakcijos, kuriuos turi 10–12 narių“, – Seime ketvirtadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

LVŽS frakcija atsisako bet kokių vadovaujančių pareigų Seimo komitetuose, komisijose bei kituose Seimo struktūriniuose padaliniuose, jos atstovai traukiasi iš Seimo seniūnų sueigos. Tokį pareiškimą LVŽS frakcija  po lapkričio 19 d. vykusio rytinio frakcijos posėdžio įteikė Seimo valdybai ir Seniūnų sueigai.

„Mes atsisakome bet kokių pareigų bet kokiame Seimo valdymo organe – komitetuose, komisijose, mes pasitraukiame iš Seniūnų sueigos. Jokiais būdais su šia Seimo dauguma nebendradarbiausime. Seimo dauguma sulauks tokio atsako, kokio ji norėjo. Parodysime, kad nesusitaikysime su tuo, kad mums kaip šunims būtų mėtomi kaulai“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Nepatvirtino valstiečių kandidatės

Seimas tvirtindamas parlamento vadovo pavaduotojus atmetė valstiečių pasiūlytos Aušrinės Norkienės kandidatūrą. Visi kiti pasiūlyti vicepirmininkai, tiek nuo valdančiųjų, tiek nuo opozicijos, buvo patvirtinti.

Atmetus A. Norkienės kandidatūrą, Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen pateikė opozicinių socialdemokratų atstovą Julių Sabatauską. Per pirmąjį posėdį buvo išrinktas vicepirmininkas nuo opozicijos, „darbiečių“ atstovas Andrius Mazuronis.

Be savo atstovo Seimo vadovybėje likę „valstiečiai“ žada kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl to, kad didelė politinė grupė atsidūrė blogesnėje padėtyje nei maža grupė. 

Tarp opozicinių frakcijų Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi 32 atstovus parlamente, Socialdemokratų partija – 12, Darbo partija – dešimt.


Rašyti komentarą...
S
Simas
2020-11-19 10:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu jau prasideda bus dar blogiau
Atsakyti
-8

8
88
2020-11-19 10:57:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neėda jis kaulų. Vat karbofoso maišą, tai jau kitas reikalas.
Atsakyti
-6

V
Verdiktas
2020-11-19 10:34:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Broileris kaulų nelesa! Reikėjo jam kombikormo pasiūlyti.
Atsakyti
-18

SKAITYTI KOMENTARUS (75)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų