Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dabartinė valdžia yra kitokia ir, kitaip nei prieš dešimtmetį valdę konservatoriai, tautos neskurdins, o mokės daugiau išmokų.

Dabartinė valdžia yra kitokia ir, kitaip nei prieš dešimtmetį valdę konservatoriai, tautos neskurdins, o mokės daugiau išmokų.

REKLAMA

Tokiu pasisakymu „Facebook“ paskyroje antradienio rytą pradėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Akivaizdu, kad dabartinės kartos 2008–2009 metų ekonominę ir COVID-19 sukeltą krizes prisimins dar ilgai. Prisimins tai, jog 2008–2009 metais Ministro Pirmininko A. Kubilliaus ir finansų ministrės I. Šimonytės vadovauta Vyriausybė krizės suvaldymui pasirinko Tautos skurdinimo kelią, nurėžiant atlyginimus, pensijas, didinant mokesčius.

Pasekmės – daugiau kaip pusė milijono Lietuvos gyventojų emigravo, šimtai įmonių bankrutavo, o visi mokesčių mokėtojai iki šiol moka nepagrįstai dideles palūkanas už tuomet paimtus kreditus“, – rašo R. Karbauskis.

REKLAMA

Jo įsitikinimu, dabartinė valdžia vadovaujasi visiškai kitokiomis vertybėmis ir prioritetais, nei A. Kubiliaus laikų valdžia. 

„Mes krizės sukeltų problemų nespręsime žmonių gerovės sąskaita. Nes juk žmonės gydo, moko, mokosi, gina, augina, veža, kerpa, kepa bei daro daug kitų darbų ir šių žmonių gyvenimo kokybė yra pagrindinė valstybės stiprybės bei saugumo sąlyga“ – tikina valdančiųjų lyderis.

Pasak jo, diskusija dėl vienkartinės 200 eurų išmokos pensininkams, kurią pasiūlė Vyriausybė ir svarstys Seimas, dar kartą atsiskleidė didelius vertybinius skirtumus tarp dabartinės valdžios ir opozicijoje esančių politinių partijų atstovų.

Iš tiesų, šiai ir daugeliui kitų išmokų Vyriausybė pinigus taip pat skolinsis – juos kreditoriams turės grąžinti visi mokesčių mokėtojai. Dabartinių valdžios paskolų palūkanos daug mažesnės nei prieš ankstesnę krizę didele dalimi yra dėl to, kad Lietuvoje įvestas euras ir laikomasi Europos Sąjungos reikalavimų dėl valstybės finansų valdymo.

REKLAMA
REKLAMA

„Mes rūpinamės žmonėmis, o opozicija gyvena tik rinkimais ir galvoja, kaip mūsų priimami sprendimai tuos rinkimus paveiks. Iki kokio cinizmo reikia prieiti, kad po trisdešimt atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės metų galvotum, kad už 200 eurų galima nusipirkti žmonių palankumą?

Viešai pasakiau, jog ši vienkartinė išmoka gali būti nepaskutinė, tuo patvirtindamas, kad tai mums yra vertybinis pasirinkimas, o ne prekyba žmonių orumu, kaip tai supranta konservatoriai. Valstybė ir jos valdžia turi tarnauti Tautos interesams, o ne laikyti žmones šunauja, runkeliais, apačiomis“, – rašo R. Karbauskis.

Kai kurie konservatoriai valdančiųjų numatytas išmokas pensininkai (ir tai, kad jos bus mokamos ne dabar, bet rugpjūtį), vadina rinkėjų papirkinėjimu. Dėl to, pavyzdžiui, Seimo narys Mykolas Majauskas siūlo atitinkamą įstatymą vadinti ne „vienkartinių“, o „rinkiminių“ išmokų įstatymu.

Kaip jau skelbta, antradienį Seimas pradeda svarstyti įstatymų projektus, kuriuos įgyvendinus bus paskirstytas daugiau kaip milijardas eurų socialinės pagalbos paketo išmokėjimui. 

„Tai tik dalis pagalbos, kurios sulauks Lietuvos žmonės. Ir šie pinigai – ne valdžios dovana, o mūsų visų bendra investicija į Lietuvos ateitį“, – nurodo R. Karbauskis.

Eiliniai Seimo rinkimai šiemet turėtų vykti spalio mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų