Karbauskis – apie tai, kokius valdžios sprendimus stabdys: „Padarysime viską, kad tai neįvyktų“

Rytą po Seimo rinkimų valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis pasakė, kokius valdžios sprendimus jie stabdys dirbdami opozicijoje. Valstiečiai Seime užsitikrino 32 mandatus.

„Dabar pagrindinis klausimas, ką minėjo Aurelijus, kad sugebėtume apginti tuos darbus, kurie jau padaryti. Ypatingai svarbu farmacijos srityje bandant išsaugoti kainų politiką vaistų reguliavimo. Dėl alkoholio kontrolės klausimų, nes planuojama panaikinti alkoholio reklamą, kiek girdėjau iš tų pareiškimų. Kai kurių partijų siūloma legalizuoti marichuaną ir taip toliau. Mes bet kokiu atveju padarysime viską, kad tai neįvyktų.

Valdančioji dauguma, jei bus sudaryta iš tų trijų partijų, kurios minimos dabar, turės tik 70 ir kelis balsus, todėl bus nuolatinėje įtampoje ir tokie sprendimai kaip marihuanos įteisinimas bus šitame Seime neįmanoma įgyvendinti“, – rytinėje spaudos konferencijoje teigė R. Karbauskis.

Jie nusiteikę palaikyti tokius sprendimus, kurių naujieji valdantieji pirmiausia neatšauks, kaip vaiko pinigai.

„Būsima, tikriausiai, premjerė sakė, kad jie nesiruošia naikinti mūsų sprendimų dėl vaiko pinigų, pensijų. Tikėkimės, kad taip ir bus“, – sakė valstiečių lyderis.

Anot R. Karbauskio, būsima opozicija palaikys teisingus ir tikslingus naujosios valdžios sprendimus: „Palaikysime viską, kas bus, mūsų nuomone, teisinga, tikslinga. Jei būsima premjerė nemelavo, daugelis tų darbų, kuriuos pradėjome ir sėkmingai įgyvendinome, bus pratęsti“.

A. Veryga teigė, kad ketveri metai jiems buvo labai sunkūs, o ir dabar situacija toliau kaista. Todėl žadėjo, kad jie prižiūrės naujuosius valdančiuosius. 

(18 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Rytas po rinkimų – valstiečių spaudos konferencija

„Mažąjį planą įvykdėme, o didžiojo plano, deja, nepavyko“

Valstiečių vedlys sakė, kad LVŽS bus opozicijos stuburu, turės opozicijos lyderį.

„Mažąjį planą įvykdėme, o didžiojo plano, deja, nepavyko {...} Mūsų pareiga bus prižiūrėti, kad tie sprendimai, kurie  priimti, kad jie nebūtų naikinami.

Šitas Seimas tarsi veidrodinis atspindys dabartinio. Mums buvo sunku, tai ir naujai valdančiajai daugumai bus labai sunku“, – teigė R. Karbauskis

Jis apgailestauja, kad per antrą turą socialdemokratai neparėmė valstiečių kandidatų. 

„Gaila, kad konsolidavimo pilno antrame ture neišėjo“, – sakė R. Karbauskis

Anot jo, dėl to „valstiečiai“ prarado kelis mandatus: „Esu tikras, kad dviejų-trijų kandidatų. Jeigu socialdemokratų skyriai nebūtų darę, tai ką darė skyriuose, mes būtume gavę dar kelis mandatus“.

„Man neteks atsiprašyti socialdemokratų. Šituose rinkimuose socialdemokratų kandidatai daugelyje savivaldybių parėmė konservatorius, buvo savivaldybių, pavyzdžiui, Pasvalys, kur mes tikrai būtume laimėję, jeigu laikraščiuose nebūtų socialdemokratų paramos konservatoriams“, – pridūrė jis.

Paklaustas apie pralaimėjimą, R. Karbauskis teigė, kad jie jautė nuolatinį spaudimą ir propagandinį puolimą

REKLAMA

„Ar buvo galima po tokio spaudimo, propagandos laimėti rinkimus? Galbūt galima, kažkas tai laimės po ketverių metų, jei sugebės tai atlaikyti. Išvardinkite tris draudimus, kuriuos mes priėmėme. Žinau, kad neišvardins tų draudimų, nes realiai tai buvo klišės“, – sakė R. Karbauskis.

Jis pažymėjo, kad 60 proc. gyventojų palaiko draudimus dėl alkoholio, tačiau prie balsavimo urnų atėjusieji buvo paveikti propagandos, todėl kalbėjo apie draudimus: „Mes ir patys nesuprantame, ką mes padarėme, kad mus taip vadino“.

Vardindamas padarytas klaidas, R. Karbauskis teigė, kad buvo nestabili situacija Seime, dėl to nepavyko atmesti veto dėl sveikatos reformos ir kitų sprendimų, kur balsų pritrūkdavo.

„Pradedant tuo, kad mes iš tikrųjų turėjome nestabilią situaciją Seime. Dėl to, kad išdavė žmogus, kuris turėjo būti jungiančiu, stabilizuojančiu, turiu omenyje Seimo pirmininką“, – sakė R. Karbauskis.

R. Karbauskis taip pat atmetė bet kokias užuominas apie galimus nesutarimus su premjeru Sauliumi Skverneliu. Kalbėjo, kad to nebuvo nei pastaruosius ketverius metus, nei yra dabar.

Jis teigė, kad spaudos konferencijoje nėra S. Skvernelio, nes jis dirbantis premjeras ir yra savo darbo vietoje. Jis dalyvaus susitikime su prezidentu. 

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, „valstiečiai“ naujajame Seime iškovojo 32 mandatus.

Palyginti 2016 metų rinkimuose nugalėję valstiečiai tuomet gavo 54 mandatus ir formavo Vyriausybę.

Šių metų rinkimus laimėjo pastaruosius aštuonerius metus opozicijoje buvę konservatoriai, kurie Vyriausybę ketina formuoti su liberaliomis partijomis – Liberalų sąjūdžiu ir Laisvės partija.

Renginys prasidėjo 9 valandą ir truks iki 14 valandos. Į spaudos konferencijas kviečiami į Seimą patekusių politinių partijų lyderiai.

Sekmadienį pasibaigus antrajam Seimo rinkimų turui, paaiškėjo, kad parlamente dirbs dešimties politinių jėgų atstovai ir keturi save išsikėlę kandidatai.

REKLAMA

Mandatų skaičius pagal partijas:

* Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai – 50 mandatų

* Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 32 mandatai

* Liberalų sąjūdis – 13 mandatų

* Lietuvos socialdemokratų partija – 13 mandatų

* Laisvės partija – 11 mandatų

* Darbo partija – 10 mandatų

* Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga – 3 mandatai

* Lietuvos socialdemokratų darbo partija – 3 mandatai

* Partija „Laisvė ir teisingumas“ – 1 mandatas

* Lietuvos žaliųjų partija – 1 mandatas

* Save išsikėlę kandidatai – 4 mandatai

Parlamente dirba 141 Seimo narys.


Rašyti komentarą...
r
reikia girdėti
2020-10-26 10:06:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ramūnai,būtumėt nušalinę verygą,būtumėt laimėję rinkimus.Matyt nematei ir negirdėjai,neskaitei komentarų,kaip žmonės verkia dėl tavo verygos.
Atsakyti
-5

Šrekas
2020-10-26 09:51:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pirmiausia -opozicija turi sudaryti šešėlinį ministrų kabinetą...
Atsakyti
-2

H
Hei, karbauski
2020-10-26 10:08:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kodėl vienmandatėje nedalyvavai, baisu buvo laimėti 99,9% balsų surinkus :))?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (26)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų