Kaltinimas streikuojančiai mokytojai: papasakojo apie jos pamoką sausio 13-osios tema

Veronika Naumova yra viena aktyviausių mokytojų streiko dalyvių. Apie ją mokytojus palaikančioje „Facebook“ grupėje atsirado įrašas, teigiantis, kad mokytoja pradinukams aiškino, kad 1991 m. sausio 13 d. įvykių metu į beginklius lietuvius šaudė ne sovietų kariai, o lietuviai, apsimetę rusais. Mokytoja neigia, kad taip kalbėjo per pamoką, o mokyklos direktorius patikslino, kad po V. Naumovos pamokos į mokyklos vadovybę kreipėsi vaikų tėvai, tačiau pokalbio turinio nepamena.

33

V. Naumova jau daugiau nei savaitę nakvoja Švietimo ir mokslo ministerijoje. Savo puslapyje „Mokytoja Veronika“ ji tiesiogiai transliuoja įvykius iš ministerijos, o jos įrašais plačiai dalijamasi.

Puslapyje buvo patalpintas ir fotomontažas, kuriame pakeistos aukščiausių Švietimo ir mokslo ministerijos vadovų pavardės. V. Naumova ten įrašyta kaip ministrė.

(33 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Streikuojantys mokytojai ŠMM

Lietuviai apsimetė rusais

„Facebook“ esančioje grupėje „Palaikykime MOKYTOJUS!!!“ buvo įdėtas įrašas, kuriame aprašyta situacija, kuri, skelbiama, nutiko šių metų pradžioje.

Rašoma, kad pamokos metu V. Naumova pradinių klasių mokiniams aiškino, kad 1991 m. sausio 13 d. įvykių prie Vilniaus televizijos bokšto metu į lietuvius šaudė ne sovietų kariai, o „lietuviai, apsimetę rusais – tie, kuriems sumokėjo...“.

Įraše pridedama, kad mokytoja tėvams pasiteisino šitaip pasielgusi dėl to, kad rusų tautybės žmonės Lietuvoje yra netoleruojami, o esą kitą dieną vaikams tikslino, kad šaudė ne lietuviai, o anglai ir vokiečiai. Pateikiame visą paskelbto įrašo turinį:

Direktorius nepamena, ar taip buvo

V. Naumova dirba Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje. Mokyklos direktorius Eugenijus Manelis tv3.lt sakė, kad tiksliai šios situacijos neprisimena.

„Jei tą pačią dieną ar kitą būtumėte paskambinę, tai pasakyčiau. Praėjo 11 mėnesių, nieko neprisimenu“, – aiškino E. Manelis.

REKLAMA

Pašnekovas pasakojo prisimenantis, kad tėvai po pamokos kreipėsi į mokyklos vadovybę, nes jų vaikai papasakojo apie V. Naumovos jiems pasakytus teiginius. E. Manelis tikino, kad mokyklos vadovybė visada reaguoja į tėvų skundus ir kalbasi su mokytojais. Taip buvo padarytą ir tą kartą, tačiau direktorius nepamena nei apie ką kalbėjosi su V. Naumova, nei tai, ar ji patvirtino, ar paneigė sakiusi mokiniams, kad sausio įvykių metu lietuviai šaudė į lietuvius.

Sausio 13 d. minėjimo proga į mokyklą buvo pakviesti laisvės gynėjai, jie mokiniams vedė pamokas. Gynėjai kalbėjo ir su V. Naumovos klase. Todėl, direktoriaus teigimu, jei ir buvo kokių neaiškumų, gynėjų pamoka juos išsklaidė.

E. Manelis tv3.lt sakė, kad ir pats pasakoja apie prieš 27 metus buvusius įvykius, nes budėjo prie parlamento rūmų.

Ugdo toleranciją

Mokytoja tv3.lt į klausimus atsakė raštu, teigdama, kad šiais metais vedė teminę pamoką sausio 13 d. proga. Jos tvirtinimu, pamokos tikslas buvo supažindinti mokinius su istorija ir pasikalbėti apie pilietiškumą. V. Naumova savo atsakyme paneigė įraše išsakomus kaltinimus.

„Tokio teiginio neišsakiau. Pamokos metu, diskusijoje vaikai klausė bendrai, kaip rusai dalyvavo šiuose įvykiuose. Mano išsakytos mintys buvo, jog šiuose įvykiuose dalyvavo ne rusai, kaip tautybė, o buvusios Sovietų Sąjungos kariai bei kiti asmenys, kurie veikė Sovietų Sąjungos vardu ir siekė jos tikslų“, – atsakyme tv3.lt rašė streikuojanti mokytoja.

V. Naumova tikina, norinti mokiniams ugdyti tolerancijos jausmą, tad pabrėžė, kad tragiškuose įvykiuose agresiją vykdė ne rusai, kaip tauta, o sovietų ginkluotosios pajėgos.

„Manau, ir pamokos metu pabrėžiau, jog 1991 m. sausio įvykiuose dalyvavo didelė Lietuvos žmonių dalis, kuri būdama pilietiška ir veikdama kartu sutrukdė įvykdyti Lietuvos Respublikos valstybės perversmą. Šie žmonės gynė savo teisėtai išrinktą valdžią ir Lietuvos Respublikos nepriklausomybę. Asmeniškai, tuo labai didžiuojuosi“, – teigė V. Naumova.

REKLAMA

Mokytoja paneigė ir kitą įraše išsakytą teiginį, kad vėliau mokiniams tikslino, kad šaudė ne lietuviai, o anglai ir vokiečiai. 

„Kitą dieną tik patikslinau savo išsakytas mintis. Jų metu nebuvo kalbama nei apie anglus, nei apie vokiečius“, – tv3.lt pasakojo pašnekovė.

V. Naumova sakė, kad po šios pamokos sulaukė klausimų iš mokinių tėvų.

„Papasakojau tėvams apie pamokos eigą ir aptartus dalykus. Papildomų klausimų tuo metu iš tėvų nesulaukiau“, – kalbėjo mokytoja.


Rašyti komentarą...
T
Tv3
2018-12-08 13:01:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baikit čia varyt propagandą, bjauru skaityt
Atsakyti
-11

J
JaNina
2018-12-08 14:48:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pritariu,nori sužlugdyti Lietuva.Pinigai tik pretekstas,o išsiaiškinti tai reikėtu .Iš tiesu sakė ar ne.
Atsakyti
-4

B
Bukite budrus
2018-12-08 18:05:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skaldyk ir valdyk. Bukite budrus, nepasidyokite provokacijoms. Stebekite kaip dirba sistema !!
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų