Per kelias pastarąsias dienas kaliniai užpuolė pareigūnus dvejuose pataisos namuose – Kybartuose ir Marijampolėje. Nuteistieji sumušė pareigūnus bei buvo užėmę budėtojų dalį, pranešė LNK.
Nors iš karto viešai apie tai prabilta nebuvo, Kalėjimų departamentas atmeta pareigūnų profsąjungų kaltinimus slepiant incidentus ir nesiimant reikiamų veiksmų.
Lietuvos pataisos įstaigų darbuotojį profesinė sąjunga teigia turinti informacijos, kad per paskutinį pusmetį įkalinimo įstaigose dirbantys pareigūnai ne kartą buvo patyrę smurtą iš nuteistųjų pusės.
Marijampolės pataisos namuose per paskutinį pusmetį esą įvyko tokie incidentai: šių metų rugpjūčio 5d. apie 22.40 val. septyni pareigūnai, išgirdę triukšmą, užėjo į 6 lokalinio sektoriaus 15b. gyvenamas patalpas. Tik užėjus į gyvenamos patalpos vidų staiga patalpoje užgeso šviesa ir tada dauguma ten gyvenančių nuteistųjų pradėjo mušti užėjusius pareigūnus. Šio įvykio metu nukentėjo 4 pareigūnai.
Birželio 1 d. nuteistųjų pietų maitinimo metu į nut. valgyklą pagal maitinimo grafiką buvo išleisti būriai 13, 14, 15,
20. Nuteistieji, užėję į valgyklą, ten budinčius pareigūnus ir prižiūrėtojus pastūmė į šoną ir liepė nesikišti. Po to užlipo į antrą aukštą ir sumušė visus nuteistųjų virtuvėje dirbančius nuteistuosius.
Šių metų sausio. 2d., apie 23.50 val., būrių apėjimo metu į 13b. gyvenamas patalpas užėjęs pareigūnas nuteistojo rankoje pastebėjo mobilųjį telefoną ir pareikalavo jį atiduoti. Nuteistasis tada prižiūrėtoją prirėmė prie sienos ir kumščiu trenkė į veidą.
Rugpjūčio 7 d. apie 23 val. Kybartų pataisos namuose nuteistieji, apie 200 asmenų, perėjo per uždraustą zoną ir užpuolė budėtojų dalį. Laimingo atsitiktinumo dėka pareigūnai spėjo pasitraukti ir nė vienas iš jų nenukentėjo. Iki
patalpos su ginklais buvo likę apie 20 metrų. Galima įsivaizduoti, kuo viskas būtų pasibaigę, jeigu butu užimta patalpa su ginklais.
Alytaus patais namuose nuteistieji nuolat užsibarikaduoja savo gyvenamose patalpose ir pareigūnus į jas įsileidžia tada, kada panori patys .
Profesinės sąjungos nuomone, tokia situacija sukuria pretekstą masiniams neramumams bei parodo atskirų įkalinimo įstaigų bei viso Kalėjimų departamento nesugebėjimą valdyti situacijos. Tvyranti įtampos ir neapibrėžtumo situacija nesuteikia saugumo jausmo ten dirbantiems pareigūnams.