„Mūsų Vilniaus universiteto fizikos fakulteto tobuliausias kūrinys yra dabartinė premjero Andriaus Kubiliaus energetikų komanda. Jie „pablūdo“ arba yra genijai, kurie gaus Nobelio premiją ir priiminės arabų šeichus mokytis už milijardinius honorarus“, - šaipėsi opozicinės Darbo partijos (DP) atstovas Kęstutis Daukšys, išgirdęs premjero prognozę, kad būsimosios branduolinės jėgainės elektra kainuos mažiau, nei 18,3 cnt/kWh.

Žino kainą

Premjeras Andrius Kubilius, pirmininkavęs Visagino atominės elektrinės (VAE) komisijai teigė, kad svarbiausių strateginių energetikos objektų – Suskystintų gamtinių dujų terminalo, Visagino atominės elektrinės, elektros jungčių su Skandinavija ir Lenkija – statybos vyksta pagal aiškų planą ir yra išlaikyti visi nustatyti darbų atlikimo terminai. Premjeras atkreipė dėmesį, kad VAE projektas sėkmingai ir aktyviai juda į priekį ir, kaip buvo planuota, iki šių metų pabaigos bus pasirašyta koncesijos sutartis su strateginiu investuotoju bei akcininkų sutartys su regiono partneriais.

„Regioniniai partneriai savo šalių elektros kompanijų lygyje VAE projekte dalyvauja labai aktyviai. Ir mes tuo džiaugiamės. Kita labai svarbi žinia yra tai, kad po pateiktų analizių galime teigti, kad pastatytos VAE gaminamos elektros kaina 2020 metais bus tikrai konkurencinga“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

Premjeras priminė, kad prieš keletą dienų Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ vadovas Virgilijus Poderys pateikė prognozę, kad 2020 metais vidutinė elektros kaina bus 18,3 cnt/kWh. „Tai galiu prognozuoti, kad VAE elektros kaina bus mažesnė“, – po posėdžio žiniasklaidos atstovams sakė Premjeras A. Kubilius.

Energetikos ministras Arvydas Sekmokas pasidžiaugė, kad jo darbo vizitas į Japoniją buvo išskirtinai sėkmingas: A. Sekmokas parsivežė ne tik japonų kompanijos „Hitachi“ rimtus patikinimus dėl investicijų į VAE, bet ir Japonijos Vyriausybės patvirtinimą, kad jiems yra labai svarbus dalyvavimas šiame projekte.

„Japonijai reikia atgauti savo gerą vardą tiek šalies viduje, tiek pasaulyje. Jų Vyriausybė dės visas pastangas, kad įrodytų pasauliui, kad jų technologijos yra tinkamos ir saugios. Dalyvavimas mūsų VAE projekte yra to jų siekio sėkmės investicija ir garantas“, – sakė energetikos ministras.

REKLAMA

K. Daukšys: genijus arba kvailys

DP atstovas K. Daukšys sakė esąs nustebęs ir pašiurpęs dėl tokių teiginių. „Jei jie jau dabar žino, kad 2020 metais elektra biržoje, kurią patys įkūrė, kur būna visokių spekuliantų, kainuos būtent tiek, tai jie tikrai yra labai jau dideli genijai. Suprantu, kad fizika rimtas mokslas, bet gal reiktų ir vieną kursą ekonomikos pabaigti?“- komentavo politikas.


Rašyti komentarą...
N
Nesutinku
2011-10-05 15:55:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
su Daukšiu kateogirškai. Kubilius yra "bum bum" visai ne biški.
Atsakyti
0

t
to Nesutinku
2011-10-05 16:01:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei pats toks išmintingas, tai kodėl neesi MP ar prezidentas?
Atsakyti
0

V
Vokak
2011-10-05 16:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
O koks skirtumas, kiek ta elektra kainuos 2020 metais. Iki to laiko dar reikia išgyventi. O laborantas gerai jaučia, nes deda didžiules pastangas,kad dalis tų kurie girdėjo jo nesąmones išmirs, kita dalis išsikraustys iš lietuvėlės. Taip kad nebus kam ir prisiminti, ką jis šiuo metu svaičioja. Amen.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (39)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų