Prieš porą mėnesių į Seimą išrinktas konservatorių frakcijos narys Kęstutis Čilinskas siūlo pakeisti generalinio policijos komisaro skyrimo tvarką taip, kad tam reiktų ir Seimo pritarimo.

"Siūloma įstatymo pataisa siekiama išvengti užkulisinio žaidimo Generalinio komisaro skyrimo procedūroje. (...) Visiškai nepagrįsta tvarka, kai Seimas, kaip Tautos atstovybė, yra nušalinta nuo atsakomybės už tokią visuomenės saugumui reikšmingą sistemą, kaip policijos sistema", - rašo K.Čilinskas ketvirtadienį išplatintame pranešime spaudai.

Dabar generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu ir Vyriausybės teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

K.Čilinskas dabartinę tvarką vadina "nekorektiška", nes svarbiausią vaidmenį vaidina vykdomoji valdžia, todėl siūlo ją keisti, kad policijos vadovą siūlų vidaus reikalų ministras, tam pritartų Seimas, o skirtų prezidentas.

"Policijos departamentas yra institucijų sistema. Ji yra reikšmingiausia joje dirbančių asmenų skaičiumi, skiriamo finansavimo dydžiu, vykdomų funkcijų mastais. Tad šia prasme Tautos atstovų teisė ir pareiga dalyvauti šios institucijos vadovybės formavime yra neabejotina", - aiškina K.Čilinskas.

Pasak konservatorių frakcijos nario, priėmus jo siūlomas Policijos veiklos įstatymo pataisas "būtų užtikrinta skaidresnė policijos generalinio komisaro skyrimo procedūra".

REKLAMA

"Jos metu Seimo nariai turėtų galimybes betarpiškai bendrauti su pretendentais, užduoti klausimus, vertinti pretendento gebėjimus ir informuoti visuomenę. Taip būtų užtikrinta, kad policijos vadovu galėtų tapti tik aukščiausios kvalifikacijos, reikiamus įgūdžius turintis pareigūnas, kartu Seimas drauge su prezidentu galėtų prisiimti atsakomybę už valstybei itin svarbios institucijos veiklą", - motyvus vardija Seimo narys.

Šiuo metu policijos generalinio komisaro pareigas laikinai eina jau atleistasis policijos vadovas Vytautas Grigaravičius.

V.Grigaravičius nusprendė trauktis iš pareigų, prisiimdamas moralinę atsakomybę už policininko sukeltą avariją Skuodo rajone, kurioje žuvo trys vaikai.

Dėl tragedijos atsistatydino ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų