Juvelyrinių dirbinių parduotuvės masina vagis

Policijos duomenimis, į juvelyrinių dirbinių parduotuvę patekti itin paprasta, mat patalpos yra nuomojamos prekybos centruose ir lengvai pasiekiamos. Be to, juvelyrinių dirbinių skyriuose dirbančios moterys, kurioms galima į akis papurkšti dujų, smogti į veidą ar pagrasinti ginklu, nėra kliūtis įsibrovėliams.

Ne visur yra įrengti ir pavojaus mygtukai. Po tokių išpuolių pardavėjos patenka į ligonines ir paskui dirbti juvelyrinių papuošalų parduotuvėse nebenori.

„Paprastai vagys net nelaukia vakaro, įsiveržia dieną, kai prekybos centruose yra nemažai žmonių. Įeina dviese. Vienas nukreipia pardavėjos dėmesį ir purškia dujų arba grasina ginklu, kitas tuo metu atidaro vitrinas arba jas daužo, išima dirbinius“, – portalui balsas.lt sakė Vilniaus apskrities policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus pareigūnas Sigitas Šėmis.

Pasak jo, vagys būna gerai pasirengę ir griebę grobį sprunka į skirtingas puses. Be to, nusikaltėliai iš anksto pasirūpina, kad kameros neveiktų.

Pernai policija sulaikė šešiolika juvelyrinių dirbinių grobikų. Didžiausios vertės vagių laimikis – dviejų šimtų tūkstančių litų grobis.

REKLAMA

Vogtų prekių aptinkama lombarduose, turgavietėse, gėlių kioskuose ir net internete.

S. Šėmio teigimu, rasti nusikaltėlius nėra paprasta, nes eidami į nusikaltimo vietą pastarieji dėvi kaukes ir mūvi pirštines, o drabužius, kuriuos vilki, išmeta į lauko konteinerius.

Jeigu grobis imamas seife, jis taip pat paliekamas netoli nusikaltimo vietos.

Vagys, grobiantys juvelyrinius dirbinius, priskiriami prie žaibiškų vagysčių meistrų arba vadinamųjų žaibukų. Tokie asmenys per kelias minutes parduotuvę paverčia dykuma su išdaužtomis vitrinoms.

Kadangi Lietuvoje vogtos brangenybės neretai pasiekia Rusiją ar Ukrainą, šių šalių teisėsaugininkai aptinka ieškomus dirbinius tikrindami keliautojų automobilius.

Aukso vagys siaučia ne tik Vilniuje, bet ir mažesniuose miesteliuose.

Antradienio vakarą nusikaltėlių taikiniu tapo parduotuvė Kaune, Savanorių prospekte. Ten užėjęs jaunuolis paprašė pardavėjos parodyti žiedą. Kai ši atidarė vitriną, ilgapirštis papurškė į akis dujų ir spruko. Pirminiais duomenimis, pavogti trys auksiniai žiedai.

Materialinis nuostolis nustatomas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų