Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir jį lydinti delegacija trečadienį tęsė vizitą Afganistane. Goro provincijos sostinėje Čagčarane J. Olekas aplankė tarnaujančius Provincijos atkūrimo grupės (PAG) karius, taip pat civilius tarnautojus.

Ministras domėjosi karių gyvenimo sąlygomis, vykdomomis užduotimis, stovyklos plėtra, provincijos saugumo situacija, PAG bendradarbiavimu su vietos institucijomis ir gyventojų požiūriu į PAG. J. Olekas taip pat buvo supažindintas su specialiosios misijos inicijuotais ir įgyvendinamais provincijos vystymo projektais.

Per susitikimą su vietos valdžios atstovais ministrui gubernatoriaus pavaduotojas mula Karamudinas padėkojo Lietuvai ir jos vadovaujamai provincijos atkūrimo grupei už suteiktą saugumą ir paramą bei pagarbą vietos žmonėms ir tradicijoms. Provincijos valdžios atstovai taip pat atkreipė ministro dėmesį į mažiausiai išvystytas provincijos sritis – kalbėta apie blogos kokybės kelius, susisiekimo su kitomis provincijomis sunkumus, elektros energijos trūkumą, baimę dėl artėjančios žiemos ir galimo bado.

Taip pat aptarta sudėtinga provincijos švietimo situacija – trūksta mokyklų, profesionalių mokytojų, nepakanka vadovėlių. Tik apie 10 proc. mokyklų pamokos vyksta pastatuose. Daugiausiai provincijoje yra mokyklų, kur mokiniai mokosi tiesiog po atviru dangumi.

REKLAMA

Švietimo sąlygų ir kokybės gerinimui Goro provincijoje Lietuva skiria daug dėmesio. Pagal Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos ir Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos (angl. United Nations World Food Programme) atstovų susitarimą, provincijoje bus pastatyta 14 mokyklų. Projektą finansuos Lietuva, o jo įgyvendinimu rūpinsis World Food Programme atstovai. Mokyklas statys provincijos gyventojai, jiems bus nupirktos reikalingos medžiagos, už darbą gyventojams bus atlyginta maistu.

Provincijoje taip pat įgyvendinami ir kiti projektai siekiant sustiprinti administracinius ir teisėsaugos pajėgumus. Per susitikimus pabrėžtas glaudus PAG ir specialiosios misijos bendradarbiavimas su valdymo, saugumo sektoriaus ir kitomis atsakingomis institucijomis.

„Goro provincijoje lankausi antrą kartą ir džiaugiuosi matydamas per dvejus metus įvykusius teigiamus pokyčius. Tikiu, kad glaudžiai visiems kartu bendradarbiaujant, sugebėsite išspręsti ir kitas problemas “, – kalbėjo J. Olekas, pažymėdamas, kad provincijos vystymas yra ilgas procesas ir reikalauja daug pastangų.

Pirmą kartą ministras J. Olekas Čagčarane įsikūrusioje PAG stovykloje lankėsi 2005 m. rudenį. Šiuo metu aktyviai vykdoma stovyklos plėtra – praplėsta stovyklos teritorija, kariai iš palapinių keliasi gyventi į naujai pastatytas konteinerines gyvenamąsias ir darbo patalpas.

Afganistano Goro provincijoje tarnaujantiems PAG kariams ministras atvežė puikių nuotraukų su Lietuvos vaizdais – jos ne tik papuoš karių darbo ir gyvenamąsias patalpas, bet apsilankantiems stovykloje svečiams bylos apie nuostabų Lietuvos kraštą. Nuotraukas kariams padovanojo fotografai – Alfredas Pliadis, Vytautas Ylevičius, Jevgenijus Demjančiukas.

„Tikiu, kad esate visi sveiki ir linkiu jums stiprybės tęsiant tarnybą tikrai nelengvomis, ypač gamtinėmis, sąlygomis“, – kariams kalbėjo J. Olekas, pažymėdamas didelį jų indėlį ne tik užtikrinant saugumą provincijoje, bet ir išlaikant vietos gyventojų pasitikėjimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų