LRT.lt

Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) paskelbtoje ataskaitoje „Human Development Report 2014“ skaičiuojamame Žmogaus socialinės raidos indekse Lietuva pakilo į 35 vietą iš 187 valstybių. Tai – geriausias rezultatas Lietuvos istorijoje.

Nuo 2013 m. Lietuva pakilo per 6 pozicijas, o nuo 2010 m. – iš plataus „išsivysčiusių valstybių“ rato žengė į 49 labiausiai išsivysčiusių šalių planetoje klubą.

35 vieta Lietuva dalinasi su kaimynine Lenkija. Indekso sudarytojų vertinimu, Lietuva užima 4-ąją vietą Centrinės ir Rytų Europos regione ir nusileidžia tik Slovėnijai (25 vieta), Čekijai (28 vieta) bei Estijai (33 vieta). Latvija reitinge užima 48 vietą, Rusija – 57 vietą. JTO vertinimu, Žmogaus socialinės raidos požiūriu pirmauja Norvegija, Australija ir Šveicarija, o prasčiausiai įvertintas Nigeris.

Žmogaus socialinės raidos indeksas sudaromas vertinant vidutinę gyvenimo trukmę, vidutinę ir numatomą išsilavinimo trukmę bei bendrąjį nacionalinį produktą vienam gyventojui. Indekso sudarytojų vertinimu, lyginant su 2013 m. vidutinė išsilavinimo trukmė Lietuvoje išaugo beveik 2 metais, numatoma išsilavinimo trukmė – beveik metais. Numatoma gyvenimo trukmė išliko nepakitusi, rašoma „Investuok Lietuvoje“ pranešime spaudai.

REKLAMA

Lyginant išsilavinimo rodiklius Lietuva labai nedaug atsilieka nuo pirmosiose reitingo pozicijose esančių valstybių, tačiau pagal numatomą gyvenimo trukmę, kuri Lietuvoje siekia 72,1 metus, atsiliekama ne tik nuo geriausiai įvertintų šalių, bet ir nuo geriau įvertintų Centrinės ir Rytų Europos regiono valstybių. Pavyzdžiui, Estijoje vidutinė gyvenimo trukmė siekia 74,4 metus, Čekijoje – 77,7, Slovėnijoje – 79,6, o reitinge pirmaujančiose šalyse – net 81-83 metus. Galima spėti, kad didžiausios įtakos šiam rodikliui turi socialinės problemos bei aukštas savižudybių skaičius.

 


Rašyti komentarą...
a
asd
2014-07-30 17:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
dziugu kaip musu salis vystosi,o tikslas visiskai priarteti ar pralenkti senasias ES valstybes,o pagal vartojima jau pralenkeme ir Portugalija ir priartejome prie Graikijos-slove LT
Atsakyti
0

K
Kęstas
2014-07-30 23:32:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokių gerai gyvenančių Lietuvoje yra daugiausia?

Profesorius Lazutka pastebėjo, kad gerai uždirbantys inžinieriai, paminėti viršutinėje lentelėje, yra tokie reti, kad nebeįeina į dažniausiai pasitaikančių Lietuvoje profesijų rinkinį, nurodytą apatinėje lentelėje. Todėl šansų įsidarbinti gerai apmokamu vadovu Lietuvoje yra daug, nes tų vadovų daug reikia, o šansų įsidarbinti gerai apmokamu inžinieriumi Lietuvoje yra labai mažai, nes tokių egzotiškų pasiturinčių inžinierių mažai reikia. Daugiau apie tai - surašant Google paieškoje žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.
Atsakyti
0

P
Pats sau bosas
2014-07-30 21:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai puikus ivertinimas is dar vienos tarptautines organizacijos. Situacija Lietuvoje vis gereja kiekvienais metais malonu ir skaityti tokias naujienas. O del to sovietmecio ka as zinau senelis labai taikliai pasake : Sovietmeciu pinigu buvo, bet nebuvo ka pirkti uz tuos pinigus, o dabar visko yra tik pinigu nera :) . Ir galiausiai isvede taip kad , gyventi dabar yra geriau.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų