Jungtinė Karalystė po kelių dienų pasieks visuotinį imunitetą: skelbia apie pandemijos lūžį

Po kelių dienų Jungtinėje Karalystėje bus pasiektas vadinamasis „bandos imunitetas“ – būsena, kai didžioji dalis šalies gyventojų yra apsaugoti nuo koronaviruso užkrato.

Pagal universitetinio Londono koledžo sudarytą modelį, šią ribą JK peržengs ateinantį pirmadienį. Kaip rodo programos duomenys, balandžio 12-ąją vakcina arba natūraliu būdu (persirgus) imuniteto apsaugą turėtų būti įgiję 73,4 proc. valstybėje gyvenančių žmonių, skelbia „The Telegraph“.

Įdomu tai, kad kovo antrojoje pusėje šis rodiklis siekė tik 34 proc., tačiau sparčiai vykdoma skiepijimo programa per trumpą laiką radikaliai padidino šį skaičių.

Dėl to turėtų didėti spaudimas vyriausybei, kad ši dar labiau atlaisvintų karantiną. Primename, kad nuo ateinančio pirmadienio prasideda dar viena apribojimų švelninimo fazė.

Iki balandžio pradžios bent viena vakcinos doze buvo paskiepyti 31,6 mln., o dviejomis – beveik 5,5 mln. JK gyventojų.

Koledžo modeliavimo programa taip pat nurodo, kad populiacijos dalis, būtina „bandos imunitetui“, per artimiausius mėnesius žymiai nukris – pavyzdžiui, liepą užteks tik 40 proc. populiacijos, turinčios imuniteto apsaugą.

Britai apie „bandos imunitetą“ kalbėjo ir pačioje pandemijos pradžioje, dėl to šalies valdžia iš pradžių netaikė griežtų ribojimų visuomenėje, kai tokių priemonių ėmėsi dauguma pasaulio valstybių.

Dabar ekspertai vis garsiau kalba, kad Jungtinė Karalystė jau nugalėjo koronavirusą.


Rašyti komentarą...
b
bandosimunitetas
2021-04-08 13:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mokinkites bent is kitu valstybiu, kad uzdarinejimas tik pakenke zmonems, ar jus kada atsimerksit, ar tycia taip elgiates?
Atsakyti
-2

h
hdh
2021-04-08 13:16:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Anglijoj kalbejau su drqugais sake vienas kitas is ju pazystamu pasiskieoyjo, bet orai atsilo visi islindi i lauka imunitetas atsirado.. bet esme, kad is UK dabar emigrantai i Lietuva gales varynet ju testuot nebutina taigi imunitetas ar ne?
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų