• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusio Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovo, Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo panaudojant savivaldybės išmokas perduota teismui, trečiadienį pranešė prokuratūra.

Buvusio Lietuvos savivaldybių asociacijos vadovo, Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus baudžiamoji byla dėl piktnaudžiavimo panaudojant savivaldybės išmokas perduota teismui, trečiadienį pranešė prokuratūra.

REKLAMA

Prieš teismą M. Sinkevičius stos dėl piktnaudžiavimo, dokumento suklastojimo ir turto pasisavinimo. Šiuos nusikaltimus jis kaltinamas padaręs einant Jonavos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.

Kaip skelbia prokuratūra, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų ikiteisminio tyrimo metu surinktų duomenų pagrindu M. Sinkevičiui pateikti kaltinimai dėl 2019–2023 metais Jonavos rajono savivaldybės administracijai galimai padarytos 1487 eurų dydžio turtinės žalos.

Įtariama, kad nurodytu laikotarpiu būdamas Jonavos rajono savivaldybės nariu M. Sinkevičius už pareigoms vykdyti skirtas savivaldybės lėšas išsimokėtinai pirko asmeniniam naudojimui skirtą turtą bei sumokėjo už sutuoktinės naudotas mobilaus ryšio paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo metu taip pat gauta duomenų, kad Jonavos rajono savivaldybės administracijai buvo teikiami galimai suklastoti tarybos nario išlaidas pagrindžiantys finansiniai dokumentai.

REKLAMA

Įtarimus M. Sinkevičiui teisėsauga pateikė pernai lapkričio 30 dieną.

Politikas, kaip tuometinis Jonavos rajono savivaldybės tarybos narys, turėjo teisę gauti išmokas už išlaidas, patirtas vykdant tarybos nario funkcijas, kanceliarinėms priemonėms, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto paslaugas, biuro patalpų nuomą. 

Sulaukęs įtarimų politikas iškart sustabdė narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje ir sustabdė savo, kaip LSA prezidento, įgaliojimus. 

REKLAMA
REKLAMA

Dėl galimo piktnaudžiavimo savivaldybių tarybose mokant išmokas politikams už transportą, ryšius, kanceliarines prekes Specialiųjų tyrimų tarnyba iš viso atlieka 17 ikiteisminių tyrimų.

Teisėsaugos duomenimis, M. Sinkevičius buvo trečias tokio pobūdžio įtarimų sulaukęs asmuo tiriant savivaldos lėšų panaudojimą.

elgesys nesuprantamas
elgesys nesuprantamas
vaidini politiką,vos ne pretendentas į premjerus ir ...taip paslyst,nesusilaikyt nuo svetimo turto pasisavinimo,liaudiškai tariant,juk tai vagystė,pripuoliau prie lovio ir srebiu kiek pajėgiu ir kol pagauna...
Nusipigino....O galėjo kada nors ir į prezidentus pretenduoti...jau pradedu galvot,kad mano tauta gal paveldėjo gobšumą,suktuma,nes net turtingi griebia,jei tik proga yra... Negalėjo pats Nausėda susimoket už operą?! Būtų nuskurdę?! Kažkada gamyklose, kolūkiuose vogdavo,O dabar kur papuola...
Nusipigino ne politikai, o visuomenininkai, kurie tiria menkaverčių čekiukų, kodėl visuomenininkai ne tiria lėšų panaudojimo be konkursų Nato renginiui, ten turbūt "praslydo" didesnės sumos. Kodėl ne tiria seimūnų kelionių, ypač į Taivaną už kitos valstybės pinigus, ar čia ne politikų papirkinėjimas, svetimos šalies galimai naudai? Kodėl ne tiria vakcinų kiek buvo išpilta nepanaudotų dėl galiojimo laiko pasibaigimo už kiek tūkstančių, kodėl aktyvistai ne stebėjo Vilniaus stadiono statybų? O šiuo atveju keliamos bylos politikams už menkavertes sumas... O ar bus bylos iškeltos kai kuriems ministrams, kurie panaudojo netinkamai kur kas didesnės sumas. Stebėsime... Matyt prokurorai neturi ką veikti?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų