JAV pirmąkart aptiktas naujos atmainos koronavirusas

Kolorado gubernatorius antradienį pranešė, kad jo valstija tapo pirmoji Amerikoje, kurioje buvo aptiktas naujo, veikiausiai labiau užkrečiamo varianto koronavirusas, neseniai atrastas Jungtinėje Karalystėje.

„Šiandien Kolorade atradome pirmąjį COVID-19 varianto B.1.1.7 atvejį. Tai tas pats variantas, kuris buvo atrastas JK“, – per „Twitter“ parašė valstijos gubernatorius Jaredas Polisas.

Jis pridėjo savo biuro ir valstijos sveikatos apsaugos pareigūnų oficialius pranešimus, kuriuose sakoma, kad naujos atmainos koronavirusas buvo aptiktas pas „į 3-ią dešimtį įžengusį vyrą, kurs šiuo metu yra izoliuotas Elberto apygardoje ir niekur nekeliavo“.

Pranešime nurodoma, kad šis asmuo neturėjo jokių artimų kontaktų, bet padėtis toliau „labai atidžiai“ stebima. Pareigūnai stengiasi nustatyti kitus potencialius užsikrėtimo atvejus, atsekdami kontaktus.

Dienraštis „The Washington Post“ pranešė, kad incidentas Kolorade yra pirmasis žinomas atvejis, kai šio varianto koronavirusas buvo aptiktas Jungtinėse Valstijose. Praeitą savaitgalį du šios atmainos koronavirusu užsikrėtę žmonės buvo nustatyti Kanadoje; tai buvo pirmieji užsikrėtimo B.1.1.7 atvejai Šiaurės Amerikoje.

Naujas koronaviruso variantas kelia susirūpinimą specialistams, nes preliminarūs tyrimai rodo, kad šis patogenas gali būti kur kas labiau užkrečiamas negu plitusieji iki šiol.

Britanijoje ir kai kuriose kitose šalyse Europoje ir visame pasaulyje jau nustatyta daugiau kaip 3 000 užsikrėtimo naujos atmainos koronavirusu atvejų, rodo Europos Sąjungos sveikatos apsaugos agentūros ECDC duomenys.

Tuo metu Pietų Afrikoje nustatyta daugiau kaip 300 užsikrėtimo kito varianto koronavirusu atveju. Šios atmainos jau rasta ir Europoje, bet visi pacientai – du Jungtinėje Karalystėje ir vienas Suomijoje – yra iš Pietų Afrikos sugrįžę žmonės.


Rašyti komentarą...
E
Ernestas
2020-12-30 10:13:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vaikinas,turi rimtai imtis šio įvykio.Tai tavo prestižo reikalas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų