J.Milius nesitraukia ir iš LSMU tarybos pirmininko posto

Teisėsaugos įtarimų dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo sulaukęs Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius kol kas nesitraukia iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) tarybos pirmininko pareigų. Universiteto senato pirmininko pareigas nuo rugsėjo 1-osios pradėjęs eiti kardiochirurgas socialdemokratas Rimantas Benetis neketina inicijuoti J.Miliaus pašalinimo iš universiteto tarybos vadovų.

„Mes turime turėti juridinį pagrindą. Jeigu pats pirmininkas nesitraukia, kas irgi yra tam tikras situacijos sprendimas, mes turime laukti tam tikrų institucijų juridinių išvadų, kad galėtume žengti tolesnį žingsnį ir spręsti, kaip elgtis su tarybos pirmininku“, – BNS sakė R.Benetis.

Kartu jis nurodė, kad rugsėjo 14 dieną rengiamas universiteto tarybos posėdės, kuriame bus svarstomas vadovo klausimas. Tačiau jis sakė neturintis informacijos, ar J.Milius tame posėdyje ketinta atsisakyti pareigų, ar tik paaiškinti nesitraukimo motyvus.

Pats J.Milius sako neketinantis trauktis iš LSMU tarybos.

„Jis sakė, kad nepriiminėja dėl pareigų apskritai jokių sprendimų ir daugiau nekomentuoja“, – BNS ketvirtadienį teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovė spaudai Jurgita Savickaitė.

REKLAMA

LSMU statutas numato, kad „tarybos nariu turi būti nepriekaištingos reputacijos asmuo, ėjęs ar einantis atsakingas pareigas švietimo, mokslo, kultūros, viešosios veiklos ar verslo srityje (...) ir turintis žinių bei gebėjimų, padedančių siekti universiteto tikslų ir įgyvendinti universiteto misiją“. Klausiamas, ar šiuo metu J.Milius atitinka nepriekaištingos reputacijos reikalavimą, universiteto senato vadovas R.Benetis sako, kad jam svarbiausias - teisinis vertinimas.

„Mano asmeniniu manymu, ir aš pats esu ne kartą pakliuvęs į tokias situacijas, kad primiausia žmogus yra apjuodinamas, o tik po to yra aiškinamasi, ar jis iš tiesų juridiškai yra kažkuo prasikaltęs. Aš remiuosi labai paprastai ir labai griežtai juridiniais sprendimais, juridiniais atsakymais tų institucijų, kurios už tą darbą ir įvertinimą atsako“, – dėstė R.Benetis.

Paklaustas, kaip jis apibrėžtų nepriekaištingą reputacijos reikalavimą, R.Benetis sakė, jog tai – subjektyvus dalykas.

„Tai subjektyvūs dalykai, aš net nežinau, pavyzdžiui, kokie jam kaltinimai yra pareikšti, ar jie bus patvirtinti, ar iš tiesų bus patvirtinta, kad yra yra nusikaltęs (...). Jūs esate spaudos atstovas, jūs vienaip vertinate tą listeriją, aš esu medikas, ir aš galiu pasakyti, kad jeigu jūs nueisite į Vilniaus Kalvarijų turgų arba Kauno Žaliakalnio turgų ir paimsite mėsą, rasite masę dar pavojingesnių mikrobų. Bet niekas žalios mėsos nevalgo, reikia vertinti realią situaciją“, – aiškino R.Benetis.

J.Milių trauktis iš Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo pareigų, be kita ko, ragino prezidentė Dalia Grybauskaitė, taip pat premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

„Prezidentė turi savo nuomonę, yra žmonių, kurie turi kitokią nuomonę“, – kalbėjo LSMU tarybos pirmininkas, socialdemokratų kandidatas į Seimą R.Benetis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų