Įsigaliojo reikalavimas dėvėti apsaugines kaukes: jos būtinos ne visur

Šeštadienį, rugpjūčio 1-ąją, įsigaliojo reikalavimas viešose uždarose patalpose dėvėti apsaugines veido kaukes. Dengti veidą nuo šios dienos būtina viešajame transporte ir uždarose prekybos ar paslaugų teikimo vietose.

Tiesa, kaukės nebus būtinos viešojo maitinimo įstaigose, kultūros ir sporto renginiuose. Taip pat išimtys numatomos tais atvejais, kai paslaugos negali būti teikiamos dėvint kaukę, pavyzdžiui, skutant barzdą, kosmetologinių ir grožio procedūrų metu.

Sportuojantiems sporto klubuose ir lankantis laisvalaikio ir pramogų parkuose, kai paslaugos teikimas dėvint kaukę neįmanomas, pavyzdžiui, baseinuose – dėvėti kaukės taip pat neprivaloma.

Atstumas viešajame transporte

Viešojo transporto vežėjai gali atsisakyti vežti asmenis, kurie nedėvi kaukių.

Dengti veido viešajame transporte nebūtina vaikams iki 6-erių metų amžiaus.

Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja, kad viešajame transporte tarp keleivių būtų išlaikomas 1 metro atstumas, o keleiviai būtų pertvara atskirti nuo vairuotojo. Rekomenduojama vežti ne daugiau keleivių, nei transporto priemonėje yra sėdimų vietų.

Taip pat keleiviams nerekomenduojama sėdėti veidu į veidą, išskyrus, kai kartu sėdi giminaičiai.

Tuo metu viešojo transporto stotelėse rekomenduojama sužymėti laukimo vietas eilėje, tarp kurių būtų ne mažesnis nei 1 metro atstumas.

Ką būtina žinoti apie apsaugines kaukes žiūrėkite tv3.lt vaizdo įraše:

Viešojo transporto priemonėse nerekomenduojama prekiauti transporto bilietais.

Kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privalu gerai matomoje vietoje įrengti rankų dezinfekavimo priemones.

Taip pat kiekvienoje viešojo transporto priemonėje privalo būti aiškiai matoma informacija apie prevencines Covid-19 ligos priemones – saugų atstumą, rankų ir kosėjimo bei čiaudėjimo higieną, privalomą nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių dėvėjimą.

Privalu užtikrinti, kad viešose transporto priemonėse reguliariai (ne rečiau nei kartą per dieną) būtų valomi ir dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai.

Į parduotuves neįleis sergančių

Prekybos ir paslaugų vietos privalo neįsileisti asmenų, kuriems pasireiškia sloga, kosulys, čiaudulys ar pasunkėjęs kvėpavimas.

Dengti veido prekybos ir paslaugų vietose nebūtina vaikams iki 6-erių metų amžiaus. Kaukių nedėvintiems asmenims prekybos ir paslaugų vietos gali atsisakyti parduoti prekes ar suteikti paslaugas.

Prekybos ir paslaugų vietose įpareigojamos riboti pirkėjų ir klientų srautus, užtikrinti, kad pirkėjai eilėse laikytųsi ne mažesnio nei 1 metro atstumo vienas nuo kito.

REKLAMA

Taip pat prekybos ir paslaugų vietose privalu suteikti galimybę klientams dezinfekuoti savo rankas, pagal galimybę suteikti vienkartinių pirštinių.

Prekybos ir paslaugų vietų darbuotojams atvykus į darbą turėtų būti matuojama kūno temperatūra.

Dažnai liečiami parduotuvių ir paslaugų vietų paviršiai – durų rankenos, turėklai, jungikliai, vežimėliai, krepšeliai ir kt. – turi būti dezinfekuojami ne rečiau kaip du kartus per dieną. O prekybos ir paslaugų erdvės turi būti vėdinamos ne rečiau kaip kartą per valandą, jeigu yra tokia galimybė.

Naujos priemonės yra dalis kompleksinių sprendimų, kurių imasi Vyriausybė Covid-19 ligos plitimui suvaldyti. Gyventojai taip pat kviečiami laikytis saugaus atstumo, asmens higienos, kosėjimo etiketo. 


Rašyti komentarą...
A
Ara
2020-08-01 09:53:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ten, kur privaloma, privalomai turi jas ir dalinti!
Atsakyti
0

R
Rr
2020-08-01 07:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ganocidas ...uz tycini zmoniu sveikatos zalojima yra teisine atsakomybe
Atsakyti
-4

R
Rima
2020-08-01 10:37:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas pats per tą patį kiek galima jau per gerklę lipa tie priminimai kaukes kaukes kaukes apie kitką negalima kalbėti ? Daugiau gero kažką linksmo įdomaus prasmingo pakelkime upa žmonėms nuotaiką jau pavargom nuo blogų naujienų psichologiškai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų