• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokuratūra iš trijų Telšių, Kretingos ir Ignalinos rajonų savivaldybių tarybos narių prašo priteisti nepagrįstai išmokėtas išmokas – į savivaldų biudžetus siekiama sugrąžinti 23 tūkst. 665 eurus.

Prokuratūra iš trijų Telšių, Kretingos ir Ignalinos rajonų savivaldybių tarybos narių prašo priteisti nepagrįstai išmokėtas išmokas – į savivaldų biudžetus siekiama sugrąžinti 23 tūkst. 665 eurus.

REKLAMA

Panevėžio apygardos prokuratūra su ieškiniu dėl nepagrįsto praturtėjimo kreipėsi į Utenos apylinkės teismo Ignalinos rūmus. Ieškinyje prašoma iš praėjusios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos narės Onos Zaleckienės priteisti beveik 7 tūkst. eurų minėtos savivaldybės naudai, pranešė prokuratūra.

Išanalizavusi O. Zaleckienės pateiktus savivaldybei dokumentus dėl tarybos nario patirtų išlaidų kompensavimo, prokurorė nustatė, kad dauguma išlaidų degalams šiai politikei kompensuota nepagrįstai.

Iš viso O. Zaleckienė per 2019–2023 metų kadenciją pateikė dokumentus kompensacijai už 6 tūkst. 540 litrų degalų bendrai 9 tūkst. 509 eurų sumai. Tačiau, įvertinus politikės automobilio kuro sąnaudas ir techninės apžiūros metu fiksuotas ridas, nustatyta, kad tarybos narei už nepanaudotus degalus ir nenuvažiuotus kilometrus nepagrįstai kompensuoti 5 tūkst. 767 eurai. Taip pat nustatyta, kad O. Zaleckienė gautomis tikslinėmis išmokomis, skirtomis tarybos nario veiklai kompensuoti, kompensavo ir savo sutuoktinio patiriamas išlaidas degalams. Todėl teismui pateiktame ieškinyje prokuratūra prašo iš viso iš O. Zaleckienės priteisti Ignalinos rajono savivaldybės naudai 6 tūkst. 824 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos prokuratūros prokuroras pateikė civilinį ieškinį, juo Plungės apylinkės teismo Kretingos rūmų prašo Kretingos rajono savivaldybės naudai iš Konstantino Skieraus priteisti 12 tūkst. 399 eurus.

REKLAMA

Prokuratūro atlikto tyrimo duomenimis, K. Skierus, eidamas Kretingos rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, už 2019–2023 metų laikotarpį gavo 14 tūkst. 893 eurų kompensaciją už kuro išlaidas.

Aiškinantis šių patirtų išlaidų pagrįstumą, buvo gauta duomenų, kad K. Skierus savivaldybei teiktais kvitais prašė kompensuoti išlaidas už kurą daugiau nei 139 tūkst. kilometrų atstumui, nors tyrimo metu patikrinus tarybos nario naudoto automobilio ridą nustatyta, kad realiai per kadenciją jis galėjo nuvažiuoti apie 46 tūkst. kilometrų. Todėl darytina išvada, kad dalis iš savivaldybės gautų lėšų kompensuoti kuro išlaidas jam buvo išmokėta nepagrįstai.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nustatyta, kad K. Skierus transporto priemonę naudojo ne tik tarybos nario funkcijoms vykdyti, bet ir savo reikmėms, todėl iš savivaldybės gauta pagrįsta kompensacija turi būti dalinama į dvi dalis. Nustatyta, kad pagrįstomis ir teisėtai kompensuotomis laikytinos tarybos nario apmokėtos išlaidos už tarybos nario veiklai faktiškai sunaudotą kurą yra 2 tūkst. 493 eurai.

Šiaulių apygardos prokuratūros atlikto tyrimo duomenimis, Telšių rajono tarybos nariui Algirdui Bacevičiui 2019–2023 metų kadencijos laikotarpiu nepagrįstai kompensuota 4 tūkst. 442 eurai tarybos nario išlaidų. Prokurorai kreipėsi į Telšių apylinkės teismo Telšių rūmus su ieškiniu, prašo priteisti minėtą sumą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Per tyrimą nustatyta, kad nebuvo pagrindo kompensuoti degalų už daugiau nei 1,2 tūkst.  eurų, nes savivaldybės tarybos posėdžiai vyko karantino laikotarpiais, kada nebuvo galimas gyventojų judėjimas. Taip pat mokėta už kitos rūšies kurą – pirktas benzinas, nors A. Bacevičiui priklausančios transporto priemonės naudoja tik dyzeliną. Nustatyta, kad kuras pirktas ir trečiojo asmens – viešosios įstaigos – vardu.

Prokuroro ieškinyje nurodyta, kad nepagrįstai kompensuotos daugiau nei 1,4 tūkst. eurų išlaidos už higienos priemonių, mobiliojo ryšio telefono, buitinių dujų įsigijimo, suvartotos elektros energijos, vizitinių kortelių gamybos, laikraščių prenumeratos įsigijimo bei skelbimų talpinimo spaudoje paslaugas. 

REKLAMA

Tyrimo duomenimis, A. Bacevičius nepagrįstai išleido daugiau nei 1,7 tūkst. eurų kanceliarinėms prekėms įsigyti. Tai patvirtinantys dokumentai neatitinka teisės aktų reikalavimų ir nėra galimybės nustatyti, ar visos tarybos nario įsigytos kanceliarinės prekės buvo skirtos jo, kaip tarybos nario, veiklai vykdyti.

Prokuratūra primena, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyrių prokurorai apylinkių teismams šiuo metu yra pateikę 48 civilinius ieškinius bendrai 600 251 euro sumai.

REKLAMA

Šalies savivaldybėms tarybos nariai bendrai savanoriškai yra grąžinę 696 tūkst. 952 eurus į savivaldybių biudžetus.

Šiuo metu atliekami viešojo intereso gynimo tyrimai dėl lėšų grąžinimo į Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Vilniaus, Ukmergės, Alytaus, Jonavos, Varėnos, Druskininkų, Lazdijų, Prienų, Tauragės, Šilutės, Kretingos, Mažeikių, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Akmenės, Ignalinos, Pasvalio, Zarasų rajonų ir Pagėgių, Marijampolės, Neringos savivaldybių biudžetus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų