Mėlynosios vėliavos programos tarptautinės tarybos pirmininkas Malcolm J.Powell atlikęs kontrolinį 1-osios Smiltynės paplūdimio patikrinimą, nustatė, kad paplūdimys neatitinka privalomųjų kriterijų, todėl nebegali būti vadinamas „Mėlynosios vėliavos“ paplūdimiu. Visi informaciniai stendai, ženklai, susiję su šia vėliava, turi būti iš paplūdimio kuo skubiau pašalinti.

Paplūdimys neatitiko tarptautinių Mėlynosios vėliavos standartų: paplūdimys ir jį supanti aplinkinė teritorija buvo nešvari, daug cigarečių nuorūkų, nebuvo pateikta informacija apie savivaldybėje vykdomas aplinkosauginio švietimo veiklas, nebuvo konteinerių perdirbamoms atliekoms, prie gelbėjimo stoties esantis konteinerinis tualetas buvo užrakintas, informaciniame stende patiekti klaidingi vandens kokybės rezultatai, praneša Klaipėdos miesto savivaldybės narys Naglis Puteikis.

Po šios sankcijos Lietuvoje liko 5-i paplūdimiai, kuriems suteikta Mėlynoji vėliava: Botanikos sodo Palangoje, 1 ir 2 Melnragės Klaipėdoje, Juodkrantės nei Nidos Neringoje.

Šią programą administruoja Tarptautinis aplinkosauginio švietimo fondas. Mėlynoji vėliava – vienas iš penkių šio fondo vykdomų programų, kurio tikslas – ekologinis švietimas bei ekologinius standartus atitinkanti gamtai nekenkianti veikla.

REKLAMA

Mėlynoji vėliava paplūdimiui yra kaip sertifikatas, rodantis turistams iš viso pasaulio, kad šiame paplūdimyje yra švaru, jame teikiamos europinio standarto paslaugos (tualetas, dušas ir pan.).

Pavyzdžiui, Danijoje yra 217 tokių paplūdimių ir 68 jachtų bei katerių uostai, atitinkantys Mėlynosios vėliavos kriterijus.


Rašyti komentarą...
p
p
2009-06-30 13:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
reiketu kitu papludiniu veliavas jam pastu issiusti :) geras biznis, idijotai jiems moka uz tai, kad juos kontroliuotu.
Atsakyti
0

v
vaida
2009-06-30 15:23:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
pvz ispanijoje yra virs 500 tokiu papludimiu,jeigu ka
Atsakyti
0

1
1 MELNRAGE SMURGINE
2009-06-30 17:37:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia veliava Melnragem - ten smurgine o ne pliazas, girti mazvaikiai vemiantis, slapinasi nesidrovedomi kitu akivaizdoj, fuuuu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų