Inovatyviausios Lietuvos įmonės: 11-ka geriausiųjų

Lietuvos verslo konfederacijos inicijuotuose Nacionaliniuose verslo apdovanojimuose „Metų paslauga 2016“ triumfavo 11-ka Lietuvos įmonių. Susirinkę verslo ekspertai renginyje vieningai akcentavo informacinių technologijų svarbą bei tai, kad ateityje vis daugiau darbų atliks robotų. Finansų ministrė Rasa Budbergytė, taip pat dalyvavusi apdovanojimuose, nurodė, kad darbo dieną reikėtų trumpinti nuo 8 iki 6 val.

26

Vertinimo komisijos pirmininkas, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus renginyje akcentavo, kad Lietuvos politika turi orientuotis geriau apmokamas darbo vietas ir labiau kvalifikuotus specialistus, o ne į 100 tūkst. šalyje esančių bedarbių.

(26 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Metų paslauga 2016“ baigiamasis renginys

„Negalime orientuotis į 100 tūkst. neypatingai sėkmingų žmonių. Visuomenė yra natūralus, gyvas ir augantis organizmas, todėl Lietuvos politika turi skatinti žmones tobulėti ir kurti geriau apmokamas darbo vietas“, – kalbėjo jis.

Habilituotas fizinių mokslų daktaras Vladas Algirdas Bumelis nurodė, kad reikia nenustoti kalbėti apie tai, kad žmogus turi nuolat tobulėti visą gyvenimą.

REKLAMA

Tuo tarpu finansų ministrė R. Budbergytė pažymėjo, kad reikia eiti link darbo valandų per dieną mažinimo:

„Nesuprantu, kodėl dirbame po 8 val. per dieną. Galėtume dirbti po 6, na, po 7 val. Tą likusią valandą galėtume skirti tobulinimuisi“, – kalbėjo finansų ministrė.

„Metų paslaugos“ sėkmingo sprendimo užsienyje kategorijoje buvo apdovanota UAB „Altechna“ . Apdovanojimas bendrovei buvo įteiktas už optinių elementų ir aksesuarų tiekimą lazerių integratoriams pagal individualius klientų poreikius Azijos rinkoje. Gerėjantys elementų parametrai leidžia lazerinių sistemų apdirbimo technologijoms tobulėti kasmet, todėl „Altechna“ sėkmingai konkuruoja technologinėje rinkoje.

„Ypač Azijoje mes koncentruojamės į sparčiai augančias rinkas. Pirmas dalykas – mokslo ir verslo susijungimas. Mes naudojame mokslinius sprendimus ir juos pritaikome industrijoje. (...) Galiu pasidžiaugti, kad kitais metais bent pusė iš jūsų turėsite su savimi aksesuarus, kurie bus pagaminti, naudojant lietuviškas lazerines technologijas“, – kalbėjo įmonės atstovas Eduardas Gvozdas.

Metų logistikos sprendimo kategorijoje laimėjo UAB „Equinox Europe“, metų finansinė paslauga – „Debitum fori“ (už sąskaitų finansavimą), metų teisės paslauga – advokatų kontora „Tark Grunte Sutkiene“, o už alternatyvius sprendimus buvo apdovanota UAB „Kurana“.

Apdovanojimų dalyvius pasveikino ir finansų ministrė Rasa Budbergytė:

„Su didžiausia pagarba žvelgiu į tradicinius verslus ir tradicinę mūsų pramonę, tačiau XXI amžiuje, naujojoje ekonomikoje visur plinta skaitmenizacija ir beldžiasi technologijos. Tik eidami šia kryptimi mes galime sukurti tokius atlyginimus, kurie paskatintų lietuvius grįžti ir neišvykti dirbti svetur. Siekiame, kad ne tik biotechnologijos ir lazeriai taptų sektoriaus lyderiais, bet ir finansinės paslaugos, kurias plėtojant galime tapti regiono lyderiais.“

Inovacijos skverbiasi ir į logistikos sektorių, todėl įvertinimo sulaukė ir bendrovės „Equinox Europe“ pristatyta logistikos procesų optimizavimo, sumanaus sandėlio suprojektavimo, tinkamų technologijų ir įrangos parinkimo paslauga.

REKLAMA

„Projektuojant logistikos centrus yra panaudojamos naujausios technologijos, kompiuteriu analizuojamas prekių srautų judėjimas, diegiami tokie sandėlio automatizacijos sprendimai kaip konvejerinės sistemos, robotai, automatizuoti prekių paskirstymo įrenginiai, balso, radijo dažnio identifikavimo technologijos (RFID) ir netgi „Google“ tipo akiniai“, – teigė įmonės direktorė Rasa Beskajevienė.

Inovatyvumu ir tarptautiškumu „Alternatyvios energijos sprendimas“ nominacijoje išsiskyrė bendrovė „Kurana“, kuri yra pirmoji gamykla Europoje, pasiūliusi sujunguti visus gamybos etapus į vieną uždarą beatliekinės energijos gamybos ciklą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų