• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šios savaitės ir neturintiems galimybių paso yra sudaryta galimybė patekti į kai kuriuos didžiuosius šalies prekybos centrus, kur visi norintys gali pasiskiepyti vakcinomis nuo COVID-19. Tačiau kai kurie gyventojai į šią galimybę žiūri gana skeptiškai ir teigia nesuprantantys, kodėl būtent tokiu būdu neimunizuotiems asmenims leidžiama prekybos vietose lankytis be galimybių paso, esą šitaip pastarieji gali gudrauti ir bandyti prasmukti apsipirkti. Specialistai gyventojų nuogąstavimus pasiruošę išsklaidyti teigdami, kad juos prie įėjimo durų pasitinka „dviguba apsauga“. 

14

Nuo šios savaitės ir neturintiems galimybių paso yra sudaryta galimybė patekti į kai kuriuos didžiuosius šalies prekybos centrus, kur visi norintys gali pasiskiepyti vakcinomis nuo COVID-19. Tačiau kai kurie gyventojai į šią galimybę žiūri gana skeptiškai ir teigia nesuprantantys, kodėl būtent tokiu būdu neimunizuotiems asmenims leidžiama prekybos vietose lankytis be galimybių paso, esą šitaip pastarieji gali gudrauti ir bandyti prasmukti apsipirkti. Specialistai gyventojų nuogąstavimus pasiruošę išsklaidyti teigdami, kad juos prie įėjimo durų pasitinka „dviguba apsauga“. 

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad gruodžio 28 d. įsigaliojo naujos sugriežtintos pandemijos valdymo priemonės. Šalies gyventojams, kurie nuo COVID-19 pilnai pasiskiepijo prieš daugiau nei 7 mėnesius, nustoja galioti galimybių pasas arba jo alternatyvos. Tam, kad galimybių paso galiojimas būtų pratęstas, būtina pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus. Galimybių pasas išduodamas ir COVID-19 persirgusiems, nuo viruso pasiskiepijusiems arba reguliariai besitestuojantiems vaikams.

REKLAMA

Mano, kad skiepyti prekybos centruose yra nelogiška

Ketvirtadienį startavo Nacionalinio kraujo centro (NKC) vakcinacijos turas per Lietuvos prekybos centrus. Nuo šiol norintys pasiskiepyti galės patekti į bet kurį prekybos centrą, kuriame dirba NKC darbuotojai ir būti palydėti į vakcinavimo vietą.

Tam, kad skiepijimas prekybos centruose virstų realybe, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys priėmė sprendimą leisti čia užeiti žmonėms ir be galimybių paso.

REKLAMA
REKLAMA

„Tie, kas jau turi galimybių pasus – parduotuvių darbuotojai, klientai, jie gali ateiti ir pasinaudoti patogia proga gauti vadinamąjį boosterį. Tie, kas neturi galimybių paso, bet gyvena netoliese arba nori kuo greičiau jį gauti, nuo šiol gali patekti į prekybos centrą ir pasiskiepyti“, –  ketvirtadienį žurnalistams teigė NKC direktorius Daumantas Gutauskas.

Dėl šios priežasties parduotuvių apsauginiams reikės dirbti atidžiau nei anksčiau, stebėti ar žmogus be galimybių paso iš tikro nuėjo skiepytis, o ne apsipirkti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Čia bus dviguba tokia apsauga. Bus savanoriai nacionalinio kraujo centro, kita tai bus prekybos centro apsauga, kuri bus instruktuota nepraleisti žmonių, sekti, kad tik tie žmonės, kurie vakcinavosi, jie palauktų, sulauktų galimybės atsispausdinti pasą, kas trunka iki valandos“, – sako nekilnojamojo turto plėtros asociacijos prezidentas Mindaugas Statulevičius.

Tačiau kai kurie gyventojai šią idėją vertina kritiškai, esą vakcinavimas prekybos centruose gali sukelti nepatogumų lankytojams, todėl teigia, kad būtų verta paieškoti ir kitų vietų.  

REKLAMA

„Tai tikrai nesąmonė, nes bus grūstis, visi eis papildomai. Manau, kad bus ir prekybos centrai užgrūsti, o šitaip bus galima papildomai užsikrėsti. Tokius dalykus reiktų daryti vaistinėse arba tam tikrose atskirose vietose daryti, o ne prekybos centruose“, – naujienų portalui tv3.lt sakė vilnietė Ernesta.

Savo ruožtu Sveikatos apsaugos ministerija aiškina, kad būtent dabar svarbu atsižvelgti į oro sąlygas, patogumą gyventojams ir medicinos darbuotojų gerovę.

REKLAMA

„Šis sprendimas yra geras, ypač, jei kalbame sustiprinančiąja doze, kur apsauga įsigalioja per pakankamai greitą laiką, plius yra prekybos centruose taikomos papildomos, nefarmacinės priemonės, ta manyčiau, kad sprendimas tikrai yra sveikintinas“, – sako SAM Sveikatos stiprinimo skyriaus patarėja Ginreta Megelinskienė.

Gyventojai piktinasi sugriežtinimais

Į prekybos centrą pasiskiepyti sustiprinančiąja vakcinos doze atvykusi Rita teigia, kad vakcinuotis prekybos centre pasirinko, nes patogu ir nereikia registracijos, tačiau neslepia, kad trečią kartą pasiskiepijusi nebūtų, jei ne gruodžio 28 dieną įsigalioję ribojimai, .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš tikrai ne viskam pritariu. <…> Ir su tuo galimybių pasu nesąmonė – žmogus neturi tam tikros laisvės, tikrai ne viskas gerai, bet gal taip reikia.

Pačiai neteko susidurti su tuo, kad neįleistų, nes žinodama, kad negalėsiu eiti ir nėjau niekur. Bet kadangi reikia tvarkyti reikalus, atėjau skiepytis, nors galbūt ir nebūčiau pasiskiepijusi trečia doze, nes nemanau, kad reikia“, – dėsto ji.

Moteris sako esanti nepatenkinta ne tik tuo, kad be sustiprinančiosios dozės ji negalėjo gauti galimybių paso, bet ir tuo, kad imunizaciją įrodančio dokumento reikalaujama ir iš vaikų nuo 12 metų ir dviejų mėnesių amžiaus.

REKLAMA

„Kam reikia skiepyti vaikus? Juk mūsų vaikai testuojasi mokyklose, to pakaktų. <…> Aš tiesiog nesuprantu, kaip galima prašyti dokumento, galimybių paso iš vaiko, kai mes patys ne visuomet galim įsijungti telefonus, parodyt jį.

Aš pati pasą ne visada nešiojuosi, nepatogu, tad nesuprantu, kaip dvylikamečiui visų tų pažymėjimų nepamiršti“, – aiškina sūnų Rita.

Kaip įsigaliojus sugriežtintiems COVID-19 pandemijos valdymo ribojimams apsaugos darbuotojams sekasi tikrinti galimybių pasus, skaitykite straipsnyje: Apsaugos darbuotojams – galvos skausmas dėl galimybių paso: tenka atlaikyti ne tik pasipiktinusių tėvų replikas.

REKLAMA

Pasikeitė galimybių paso išdavimo tvarka

Primename, kad nuo gruodžio 28 dienos gyventojams, kurie nuo COVID-19 skiepijosi prieš daugiau nei 7 mėnesius jis nustos galioti, taip pat galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų amžiaus, o pasiskiepiję darbuotojai privalo gauti sustiprinančiąją dozę arba reguliariai testuotis.

Galimybių pasas galioja neribotą laiką, kai asmuo:

  • yra pasiskiepijęs sustiprinančiąja Lietuvoje patvirtinta vakcina nuo COVID-19 (asmenys iki 18 metų amžiaus šiuo metu nėra skiepijami sustiprinančiąja doze);
  • yra persirgęs COVID-19 ir pasiskiepijęs pagal pilną schemą;
  • 16–18 metų amžiaus asmuo yra pasiskiepijęs pagal pilną schemą arba persirgęs ir pasiskiepijęs;

Galimybių pasas galioja ribotą laiką, kai asmuo:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
  • yra pasiskiepijęs, tačiau ne pagal pilną schemą;
  • yra persirgęs COVID-19 ir pasiskiepijęs, tačiau ne pagal pilną schemą;
  • yra persirgęs COVID-19, bet nepasiskiepijęs;
  • ne anksčiau nei prieš 72 val. atliko mokamą PGR tyrimą ir gavo neigiamą rezultatą.

Galimybių pasas vaikams

Taip pat nuo gruodžio 28 d. galimybių pasas tampa privalomas vaikams nuo 12 metų ir dviejų mėnesių bei 16 metų amžiaus. Galimybių pasas bus išduodamas COVID-19 persirgusiems, nuo viruso pasiskiepijusiems arba reguliariai besitestuojantiems vaikams.

REKLAMA

Pagal pilną schemą pasiskiepijusiems arba persirgusiems virusu ir pasiskiepijusiems vieną kartą vaikams galimybių pasas išduodamas neribotą laiką. Kol kas sustiprinamoji dozė vaikams nėra skiriama.

Persirgusiems vaikams galimybių pasas išduodamas tuomet, kai diagnozė buvo patvirtinta remiantis teigiamu PGR tyrimu ar antigeno testo rezultatu, o nuo teigiamo tyrimo rezultato praėjo ne daugiau kaip 210 dienų.

Galimybių pasas vaikams taip pat suteikiamas testuojantis – ne anksčiau nei prieš 7 dienas nuo ėminio paėmimo momento atlikus PGR tyrimą, kurio rezultatas neigiamas.

Apie įsigaliojusius ribojimus plačiau skaitykite straipsnyje: Keičiama galimybių paso tvarka: tampa privalomas vaikams, darbuotojai turės skiepytis arba testuotis, daliai nebegalios

Neskiepyti gali užeiti ir apsipirkti - koks nusikaltimas, siaubas :)eina kaip viesulas, jam nerupi jokie pasai ir skiepai
Beprotybės Titanikas..čia nes "durnių laivas" toks švelnus ir blankus palyginimas.
Tai nusikaltimas prieš žmones.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų