Gyvūnų teisių gynėjai susirūpino „peliukų etika“

Gyvūnų teisių gynėjams ėmė kliūti zoologijos sodo augintinių šėrimas gyvu maistu - specialiai tam veisiamais ir auginamais, pavyzdžiui, vabzdžiais, pelėmis, triušiais ar net vienadieniais viščiukais. Aktyvistai piktinasi, esą taip pažeidžiamos ne tik naminių ar egzotiškų gyvūnų teisės, nes jie laikomi uždaryti, ir turi ėsti tai, kas paduota, bet ir graužikų bei roplių, nes jie auginami sušėrimui.

Tuo metu vadinamasis gyvasis maistas augintiniams ėmė labai populiarėti. Silpnesnių nervų žiūrovus įspėjame – siužeto vaizdai gali šokiruoti.

Už gyvūnų teises kovojančios asociacijos nariai įtaria, kad dažnai tokie gyviai auginami ir platinami net ir nelegaliai. Todėl užtikrinti jų saugumo negali niekas. Ypač, kaip pabrėžiama, sudėtinga apsaugoti šėrimui skirtus gyvius nuo kankinimų. Patikriname – viešoji erdvė mirgėte mirga skelbimų apie prekybą vadinamuoju gyvu maistu. Forumuose žmonės dalijasi patirtimi, kaip prieš sušeriant gyvūnams nugalabijamos, pavyzdžiui, pelės.

Ir pabrėžiama, kad namuose daugelis drastiškiausiais būdais naikiname peles ar žiurkes, ir išmetam jas tiesiog į konteinerį. O skirtos sušerti - jos į gyvūno skrandį pakliūva nė nepajutusios to. Tiesa, katinų ar šunų kai kurie veterinarijos specialistai gyvu maistu rekomenduoja nešerti. Toks maistas reikalingesnis egzotiškiems tigrams, liūtams, leopardams ar gyvatėms. Esą naminius kartais palepinę gyva ar šaldyta pele, juos tik išderintume.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų