Gyvūnų globos ir kontrolės direktorė: žinojome, kad problema yra

Nelegalias šunų fermas savaitgalį siaubusios gyvūnų gerovės organizacijos dabar kyla į kovą su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ir dėl jos nekompetencijos kreipėsi net į Vyriausybę. Dėl gyvūnų kankinimo veiksmų imasi policija ir prokuratūra.

Kas lemia tokį žiaurumą ir ko turime imtis, kad sustabdytume suįžūlėjusius šunų kankintojus, klausiame Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos direktorės Jurgitos Gustaitienės.

Sveiki. Lietuvą supurtė istorijos apie nelegalias veisyklas šunims, kuriose keturkojai laikomi baisiomis sąlygomis. Kaip apskritai tapo įmanomas toks laukinis elgesys su naminiai gyvūnais Lietuvoje? 

Iš tikrųjų klausimas teisingas. Kaip tai įmanoma? Aš irgi neįsivaizdavau, kad gali būti, pirmiausiai, tokie mastai. 

Na, mes visada žinojome, kad vienokia ar kitokia problema yra, tačiau, kad žmogus, jusli būtybė, galėtų kitą juslę būtybę šitaip kankinti, pati negalėjau įsivaizduoti.

Čia visas tinklas, kaip mes dabar žinome. Kas atsakingas dėl to, kad tai vyksta?

Mes tikrai nekalbame apie pavienius asmenis, kurie vieną kartą gyvenime šeima turi vieną ar kitą šuniukų vadą, čia jau yra kalbama apie pramoninį šunų veisimą. Ir aš juos tiesiog vadinu veisimo fermomis, kur visiškai gyvūnas nuvertinamas iki eilinio, komercinio objekto, tampa pramoniniu ir visiškai jokių sentimentų jo buitinių, fiziologinių sąlygų užtikrinimui.

Atsakingi asmenys sako, kad Lietuvoje per mažos baudos už gyvūnų nepriežiūrą. Ar sutinkate, kad baudas reikėtų smarkiai didinti?

Na, aš nesu šalininkė griežtų bausmių. Aš esu šalininkė bausmės neišvengiamumo ir galimybės taisyklingai tą veiklą vykdyti. Ir manyčiau, kad jeigu mes sugriežtinsim bausmes, jos ir taip jau paknkamai aiškios. 

Jau dabar Baudžiamasis kodeksas numato net laisvės atėmimą už žiaurų elgesį su gyvūnais ir vis tiek tai vyksta, ką mes matome?

REKLAMA

Taip, būtent, ir yra nubaustų asmenų, ir vis tiek tai įvyko. 

O kas, jūsų akimis, padėtų su šita problema susidoroti? 

Na, kadangi reikėtų prisiminti visą gyvūnų gerovės, globos kūrimosi istoriją, kada mes atkūrėme nepriklausomybę, ir mes pradėjome kalbėti, kad gyvūnas gyvena tarp mūsų ir jam reikia įstatymo. Tada buvo pirmasis Gyvūnų globos laikymo ir naudojimo įstatymas. Dabar netgi žodžio „naudojimas“ įstatyme nėra, jis yra  „Gyvūnų gerovės įstatymas“. Reikia atsiminti, kad mes žingsniuojame pažingsniui ir mes turime tikslą.

Šiuo metu mano tikslas būtų, kad visi asmenys, kurie veisia gyvūnus, galėtų tapti legaliais, galėtų nustatyti VMVT, policija. Lygiai taip pat, kaip ir ginklą atiduoti iki tam tikro laiko, jeigu jį netyčia turi.

Visą pokalbį su Gyvūnų globos ir kontrolės tarnybos direktore Jurgita Gustaitiene kviečiame žiūrėti vaizdo siužete.


Rašyti komentarą...
k
kitas koldūnas
2020-09-08 23:37:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visų pirma reikėtų kelti baudžiamąsias bylas VMVT pareigūnams už nusikalstamai tolerantišką požiūrį vykdomiems nusikaltimams ir tik po to veislynų savininkams.
Atsakyti
0

žiū
2020-09-09 18:42:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinojo ir nieko nedarė! Štai, kuriuos reikia bausti - atleidimu iš darbo už pareigų nevykdymą!
Atsakyti
0

J
Jo
2020-09-09 21:36:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam tokia beprasmė kontora reikalinga???
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų