„Gretos skandalas“ kirto Ramūno Karbauskio reitingams

Kilęs skandalas atsiliepė tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), tiek ir jos vadovo Ramūno Karbauskio reitingams, sako sociologas Vladas Gaidys.

„Poveikis yra, kalbant apie partiją, jų reitingas nukrito 6 proc. punktais. Tie balsai kažkur nuėjo, dalis – prie nežinančių, už ką balsuot, tokių padaugėjo 7 proc. punktais, per mėnesį tai gana daug, koks procentas teko socialdemokratams, procentas Liberalų sąjūdžiui“, – BNS sakė dienraščio „Lietuvos rytas“ šeštadienį skelbiamą apklausą atlikusios bendrovės „Vilmorus“ vadovas V.Gaidys.

Kaip rodo dienraščio skelbiama apklausa, už LVŽS rinkimuose balsuotų 25 proc. apklaustųjų, kai prieš mėnesį tokių buvo 31,5 procento. Antri pagal populiarumą –Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, už kuriuos balsuoti žadėjo 10,4 proc. apklaustųjų (11,8 proc. gruodį).

Už Lietuvos socialdemokratų partiją balsuotų 9,9 proc. respondentų (7,8 proc.), o už Liberalų sąjūdį – 5 proc. (4,3 proc. gruodį). Kitos partijos neperžengtų 5 proc. barjero, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos, Darbo partijos bei „Tvarkos ir teisingumo“ reitingas yra apie 2 procentus.

REKLAMA

„Ne tiek daug partijų pereina barjerą, „Tvarka ir teisingumas“ bei Darbo partija toliau nyksta, ir nebesimato jau jų, labai toli“, – situaciją apibūdino V.Gaidys.

V.Gaidys taip pat pažymėjo, kad apklausa pradėta dar prieš kylant skandalui dėl LVŽS atstovės Gretos Kildišienės, o baigta – jo įkarštyje, tad „valstiečių“ populiarumo smukimas dar gali visiškai ir neatsispindėti. „Yra tam tikri niuansai, pradžioje įtampa nebuvo tokia didelė, ji augo kiekvieną dieną. Jei visa apklausa būtų paskutinę dieną, tas rezultatas galbūt būtų ryškesnis“, – pabrėžė V.Gaidys.

Pasak sociologo, lygiai tiek pat kaip ir partijos, šešiais procentiniais punktais nukrito ir paties R.Karbauskio reitingas, tuo tarpu kitas šios politinės jėgos lyderis, premjeras Saulius Skvernelis išlaikė populiarumą, vis geriau vertinami ir žinomesni tampa jo kabineto ministrai. „Ministrai tampa vis žinomesni, ypač A.Verygos pakilo reitingas, L.Kukuraičio, Seimo pirmininkas 10 proc. punktų priaugo, visi ministrai su teigiamu ženklu“, – sakė V.Gaidys.

Palankiausiai vertinamu politiku išlieka LVŽS deleguotas premjeras Saulius Skvernelis, kurį teigiamai vertina 68,3 proc. respondentų, lygiai tiek, kiek ir gruodį. Antra – prezidentė Dalia Grybauskaitė, kurią palankiai vertina 62,7 proc. apklaustųjų (60,8 proc.), užsienio reikalų ministrą socialdemokratą Liną Linkevičių teigiamai vertina 49,2 proc. (46,3 proc.) tyrimo dalyvių.


Rašyti komentarą...
D
Dirbkite Lietuvai visi o ne vienas Karba
2017-01-28 10:17:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
blogai, kad seime vieni kitiems ne padeda o keršija smugdo,žodžiu viskas tik kad negavo valdžios, tai dabar smukdo
Atsakyti
0

S
Sveikatos didžiulės sėkmės stiprybėsbės
2017-01-28 10:13:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ramūnas pradėjo teisingas reformas visose srytisę tai dabar visom partijom nepatinka už tai keršija. Kaip gali būti tokia betvarkė ,kad tam tikri sluoksniai neleidžia daryti reformų nei vaistinėms, nei alkoholiui, nei švietime, čia visai ne dėl Gretos jinai buvo kaip įrankis.
Atsakyti
-3

A
2017-01-28 12:52:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai keista būtų, kad Kubiliaus , Kreivio ,Butkevičiaus po panašiu "aferų" nepradėtu kilti . Ar ne taip ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (33)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų