Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nesėkmė lygioje vietoje – niekaip kitaip neapibūdinsi vilniečio Gintaro S. istorijos, kurią vyras prisimins ilgam. Norėdamas perstatyti savo BMW, girtas vyras užklimpo sniege, o tada jam buvo iškviesta policija.

Nesėkmė lygioje vietoje – niekaip kitaip neapibūdinsi vilniečio Gintaro S. istorijos, kurią vyras prisimins ilgam. Norėdamas perstatyti savo BMW, girtas vyras užklimpo sniege, o tada jam buvo iškviesta policija.

REKLAMA

Paaiškėjo, kad vairuotojas buvo nemenkai įkaušęs. Jam nustatytas vidutinis girtumo laipsnis – 1,71 promilės alkoholio. Pats įvykis nutiko šių metų sausio 26-sios vakarą, apie 21.15 val., Vilniuje.

Prabėgo du mėnesiai ir Gintaras S. išgirdo teismo verdiktą. Jis buvo pripažintas kaltu dėl vairavimo išgėrus, tačiau atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą be užstato vienerių metų laikotarpiui.

Baudžiamąją bylą nuspręsta nutraukti. Tačiau Gintarui S. metams atimtos vairuotojo teisės. Taip pat nuspręsta išieškoti iš Gintaro S. valstybės naudai dalį konfiskuotino turto vertę atitinkančios pinigų sumos – 1 tūkst. eurų.

REKLAMA

Vyras perspėtas, kad jeigu asmuo, atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą, laidavimo metu padaro naują baudžiamąjį nusižengimą ar neatsargų nusikaltimą, teismas gali panaikinti šį sprendimą.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

Norėjo perstatyti

Kaltinamasis apklausiamas teisiamojo posėdžio metu savo kaltę pripažino visiškai. Jis pasakojo, kad tą vakarą atvažiavo su draugu į Pilaitės mikrorajoną, kur kieme pasistatė automobilį ir nuėjo nusipirkti alkoholio.

Tuomet nuėjo pas draugą namo, išgėrė alkoholį ir išėjo parūkyti į lauką. Dviese išgėrė visą 0,7 l degtinės butelį. Lauke pamatė, kad jo automobilis pastatytas netvarkingai, kiti automobiliai galėjo pravažiuoti, bet labai snigo, todėl pagalvojo, jog kiti gali jį kliudyti.

Gintaras S. nusprendė jį pataisyti, pastatyti tvarkingai, tačiau to padaryti nepavyko, nes BMW įklimpo sniege. Tada atvažiavo policija, bet tuo metu jis automobilyje nebebuvo. Tačiau pareigūnams prisipažino, kad vairavo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Policiją iškvietė jo bendradarbio kaimynas, kuris jiems padėjo stumti automobilį. Kai tas kaimynas stūmė automobilį, jis buvo transporto priemonės viduje, variklis buvo užvestas, bet BMW nepajudėjo.

Vyras aiškino, kad šiaip alkoholio nevartoja, tačiau tą dieną taip gavosi ir jis neatsakingai pasielgė bei labai dėl to gailisi. Ateityje jam padės jo gyvenimo draugė, Gintaras S. teigė, kad jos klauso ir stengsis, jog tai daugiau nepasikartotų.

Vyras prašė, kad nebūtų taikoma poveikio priemonė – specialios teisės vairuoti transporto priemones atėmimas, nes jo tėtis serga, motina nevaikšto, todėl tėvais reikia rūpintis, važinėti pas juos.

Gintaras S. pasakojo, kad turi seses, tačiau jos gyvena užsienyje ir negali padėti tėvams, o brolis gyvena su moterimi bei augina 4 vaikus, todėl yra labai užimtas. Todėl rūpinimosi našta gula daugiausia ant jo pečių.

Alkoholio kvapas

Dėl šio įvykio liudijo ir į pranešimą reagavusi policijos pareigūnė. Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės vyriausioji patrulė pasakojo, kad su kolega reagavo į pranešimą, jog iš kiemo bando išvažiuoti automobilis BMW, kurio vairuotojas stipriai neblaivus.

REKLAMA
REKLAMA

Atvykus nurodytu adresu, automobilių stovėjimo aikštelėje, stovėjo pranešėjas E. P., kuris paaiškino, kad kieme pastebėjo sniege įklimpusį automobilį BMW. Jis priėjo prie minėto automobilio, nes norėjo padėti jam išvažiuoti, tačiau vėliau jam kilo įtarimas, kad vairuotojas yra neblaivus, nes kalbėjo nerišliai, elgėsi neadekvačiai.

Todėl vyras nedelsiant atsitraukė nuo minėto automobilio ir paskambino bendruoju pagalbos numeriu, o iki jiems atvykstant visą laiką stebėjo asmenį, sėdėjusį vairuotojo pusėje.

Atvykus policijai automobilis BMW buvo paliktas stovėti netvarkingai, užstatęs dalį išvažiavimo iš aikštelės. Šalia automobilio stovėjo du asmenys – Gintaras S. ir jo draugas.

Priėjus prie minėtų asmenų paklausta, ką jie čia veikia. Gintaras S. paaiškino, kad tai jis vairavo minėtą automobilį, norėjo jį perstatyti į kitą vietą, bet bandant išvažiuoti iš aikštelės užklimpo, nes aikštelėje daug sniego.

Bendraujant su Gintaru S. matėsi, kad jis yra akivaizdžiai neblaivus, nerišliai kalbėjo, koordinacija buvo sutrikusi, iš burnos sklido stiprus alkoholio kvapas. Paklausus asmens ar vartojo alkoholį, atsakė, kad maždaug prieš valandą išgėrė 0,5 l degtinės.

21.15 val. patikrinus Gintaro S. blaivumą, alkoholio kiekio matuoklis parodė 1,71 promilės. Asmeniui antrą kartą patikrinus blaivumą po 22 min., alkoholio kiekio matuoklis parodė 1,79 promilės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų