REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Su drauge Motinos dieną prie butelio paminėjusi moteris pamiršo ne tik tai, kad ji negali vairuoti, bet ir įsijungti automobilio šviesas. Būtent be šviesų važiuojantis „Toyota Corolla Verso“ ir atkreipė patruliavusių pareigūnų dėmesį.

Su drauge Motinos dieną prie butelio paminėjusi moteris pamiršo ne tik tai, kad ji negali vairuoti, bet ir įsijungti automobilio šviesas. Būtent be šviesų važiuojantis „Toyota Corolla Verso“ ir atkreipė patruliavusių pareigūnų dėmesį.

REKLAMA

Girta vairuotoja buvo sustabdyta šių metų gegužės 2-sios vakarą, apie 22 val., Vilniuje, Ukmergės gatvėje, netoli prekybos centro „BIG“.

Automobilio „Toyota Corolla Verso“ vairuotojai tada pareigūnai nustatytė vidutinį 2,07 promilių girtumą. Dėl šio poelgio moteris atsidūrė teisėsaugos nemalonėje.

Šventė mamyčių dieną

Kaltinamoji Simona S. teisiamojo posėdžio metu savo kaltę dėl jai inkriminuojamos nusikalstamos veikos pripažino visiškai. Moteris paaiškino, kad 2021 m. gegužės 2 d. šventė mamyčių dieną ir reikėjo grįžti namo. Atstumas iki namų – apie 70 km.

Ji teigė, kad tą vakarą išgėrė nedaug – butelį stipraus gėrimo pasidalijo pusiau su drauge. Moteris pridūrė, kad ji visą dieną buvo nevalgiusi. Už vairo sėdo po pusvalandžio nuo išgėrimo. O tada jau buvo sustabdyta pareigūnų. Ji pripūtė į alkotesterį 2,07 promilės.

REKLAMA
REKLAMA

Moteris teismui tvirtino, kad labai gailisi dėl savo poelgio. Pažymėjo, jog automobilis, kurį vairavo, priklauso jai. Ikiteisminio tyrimo metu moteris pasakojo, kad tą dieną apie 15 val. susitiko su savo drauge, kurios vardo bei pavardės nenori sakyti. Abi nusprendė atšvęsti motinos dieną.

REKLAMA

Vartojo alkoholį pas draugę namie. Apie 21 val. ji išvažiavo namo. Kadangi gyvena ne Vilniuje, neturėjo kaip kitaip grįžti namo.

Teismas, atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamoji nėra padariusi labai sunkų nusikaltimą, savo kaltę pripažino visiškai, davė parodymus teisme, nusikalstamos veikos padarymo aplinkybės nekelia abejonių, jai sutinkant bei prokurorei neprieštaraujant, kitus įrodymus byloje ištyrė sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka.

Važiavo be šviesų

Ikiteisminio tyrimo metu liudytoju buvo apklaustas moterį sustabdęs pareigūnas. Jis pasakojo, kad patruliuodamas su būrio vadu, apie 21.55 val., Ukmergės g. per galinį vaizdo veidrodėlį pastebėjo automobilį „Toyota Corolla Verso“, kuris važiavo neįsijungęs šviesų.

REKLAMA
REKLAMA

Kadangi buvo tamsus paros metas, automobilis pasirodė įtartinas, todėl nusprendė jį sustabdyti patikrinimui. Sustabdžius automobilį ir priėjus prie jo, langą atidarė moteris, kaip vėliau paaiškėjo tai Simona S.

Bendraujant su vairuotoja, nuo jos sklido alkoholio kvapas, kalba buvo nerišli, vairuotoja elgėsi neadekvačiai. Paklausus vairuotojos, ar ji vartojo alkoholį, atsakė, kad vartojo prieš 30 min. ir išgėrė 100 gramų degtinės, o po to sėdo prie automobilio vairo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patikrinus vairuotoją alkotesteriu, pirmu pūtimu nustatytas 2,07 promilių neblaivumas, o antru pūtimu – jau 2,16 promilių neblaivumas.

Paklausus moters, kodėl vairuoja automobilį neįsijungusi šviesų, ši paaiškino, jog kelias ir taip apšviestas, šviečia gatvės žibintai, todėl jai nereikia šviesų.

Atėmė teises ir automobilį

Vis dėlto, teismas nusprendė Simoną S. atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduoti ją laiduotojos D. P. atsakomybei vienerių metų laikotarpiui be užstato.

REKLAMA

Baudžiamoji byla jos atžvilgiu buvo nutraukta. Tačiau girtai vairuotojai paskirta baudžiamojo poveikio priemonė – draudimas vairuoti transporto priemones 1,5 metų laikotarpyje. Taip pat nuspręsta, kad iš vairuotojos bus konfiskuotas jos automobilis „Toyota Corolla Verso“.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų