Menininkus rengiančių aukštųjų mokyklų vadovai ir pedagogai tvirtina, kad naujoji aukštojo mokslo finansavimo tvarka jiems kelia didelį nerimą - į aukštąsias mokyklas pateks tik turtingi arba tik gerai besimokantys, bet ne talentingiausi jaunuoliai.

"Bijome mes dėl ateities. Ir visai rimtai", - penktadienį per spaudos konferenciją Seime sakė žinomas teatro režisierius ir pedagogas Gintaras Varnas.

Jis bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorius Eduardas Gabnys teigė, kad sumanymas 100 proc. finansuoti gerai besimokančių studentų mokslus menų specialybėms gali padaryti daugiau žalos negu naudos.

"Nei aktoriai, nei muzikantai, nei dailininkai, kaip žinia, labai gerai mokyklose nesimoko. Klausiau studentų - ir savų, ir kitų - kaip ten būdavo mokykloje, kokie buvo jūsų pažymiai. Jie sakė, kad dažniausiai - vidutiniai. Žmonės su meniniais polinkiais turi tendenciją priešintis tvarkai, priešintis pamokoms. Jeigu aš dabar stočiau, jokio krepšelio tikrai negaučiau ir daugelis mano kolegų taip pat", - tvirtino G.Varnas.

Jis atkreipė dėmesį, kad priėmimas į menų specialybes vyksta per specialias atrankas, mokykliniai pažymiai lemiamos įtakos tam neturi.

"Duok Dieve, kad ateitų vienas kitas dešimtukininkas, turintis talentą. Bet tokių bus labai nedaug, - kalbėjo režisierius, - Matau didžiulių pavojų, jeigu pataisos nebus padarytos. Tada arba tu būsi priverstas rinkti netalentingus žmones, kad gautum kažkiek tų krepšelį, bet išeis, kad ne talentus renkame, o krepšelius. Jeigu taip bus, aš jokio kurso nerinksiu."

REKLAMA

Rektoriaus E.Gabnio duomenimis, suskaičiuota, kad Muzikos ir teatro akademijoje brangiausiai - 18,5 tūkst. litų - per metus kainuoja muzikų paruošimas. Aktoriaus specialybės studentams per metus reikėtų mokėti 14 tūkst. litų.

"Nuogąstaujame, ar priimsime į akademiją turtingus, ar priimsime labai protingus ir ar atsiras vietos talentingiems. Tarsi apverčiame viską aukštyn kojomis", - svarstė rektorius.

Parlamentarė Asta Baukutė sakė, kad Švietimo ir mokslo ministerijos vadovai išklausė menininkų nuogąstavimus ir "pradeda mus girdėti".

E.Gabnys siūlė, kad studentų krepšeliai būtų skirstomi ne visiems iš bendro katilo, o "bent jau atskirose kryptyse".

G.Varnas nuogąstavo, kad net išsprendus krepšelių paskirstymo problemą, už borto liks nemažai talentingų, bet pakankamai lėšų neturinčių žmonių.


Rašyti komentarą...
A
Anupras
2009-03-27 15:41:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kas, berneli, nustato talentą? O kada talentas pasireiškia? O kaip dažnai "puikūs" studentai gyvenime nieko nesugeba? Taigi, neporink, nes tikrai net tam talento trūksta.
Atsakyti
0

O
OK, bet
2009-03-27 15:47:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
kokia alternatyva siulo dainoreliai? Priimti visus? Galvokit apie papildoma talentu atrankos schema, o ne virkaukit.
Atsakyti
0

S
Skirmantė
2009-03-27 15:51:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
ŽIŪRĖKIM IŠ ESMĖS IR BŪKIM SOLIDARŪS

MENININKAI ir visi kiti STUDENTAI ,PILIEČIAI, žiūrėkit į šį reikalą iš esmės. Būkim solidarūs. Tik solidarumas išgelbės nuo nebesuvokiamų valdžios veiklos buldozerių.
Alternatyvūs siūlymai, numatytos nusikalstamos "reformos" analizės ir kt.visuomenei skirta informacija:

pilieciai.lt/minerva

nepriklausomybe.lt
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (24)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų