Gedulas Kazokiškėse: ar mažamečio žūtis privers susimąstyti dėl saugumo? Gyventojų ir valdžios atstovų komentarai

Kazokiškių gyventojai gedi priešgaisriniame rezervuare nuskendusio 9-erių berniuko. 7-erių taip pat skendęs, tačiau išgelbėtas jo draugas ištiktas šoko.

Žmonės netveria pykčiu, mat pavojingą rezervuarą juosiančios tvoros durys buvo neužrakintos, nors miestelio gyventojai jau dvejus metus valdžios bergždžiai prašo bent spynos ar galų gale kopėtėlių įkritusiems išsiropšti. Esą rezervuare jau nuskendo daugybė šunų ir kačių.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Elektrėnų rajone nuskendo vos penkerių berniukas

Liko be priežiūros

Kazokiškių ir šalia esančio Zabarijos miestelio gyventojai vakar vakarą išgyveno tikrą siaubą. Viename iš tarp gyvenviečių esančių priešgaisrinių rezervuarų nuskendo mažametis, skendo ir jaunesnis jo draugas.

Į ugniagesiams skirtą teritoriją devynerių berniukas prasmuko kartu su dvejais metais jaunesniu draugu. Vandens telkinyje, kurio gylis tuo metu buvo apie 7 metrus, atsidūrė abu vaikai. Vieną jų pavyko išgelbėti netoliese gyvenantiems kaimynams.

Nuskendęs mažametis gyveno kartu su mama, mažamete sese bei 20-mečiu broliu. Pasak kaimynų, motina alkoholiu nepiknaudžiavo, dirbo, tačiau vaikai dažnai likdavo be priežiūros. Manoma, kad  ir šį sykį jaunesnysis sūnus du kilometrus iki rezervuaro nuėjo be suaugusiųjų žinios. Išgelbėto septynmečio mama vis dar neatsigauna nuo šoko. Ji negali patikėti, kad vaikai savavališkai sugalvojo eiti prie pavojingo vandens telkinio.

REKLAMA

Mirtinis spąstai

Kaimynai pasakoja, kad prieš dvejus metus atsiradęs rezervuaras pavojų kelia nuo pat pirmos dienos. Jiems ne kartą iš vandens teko traukti gyvūnus. Kalbama, kad per šį laiką čia nuskendo apie 50 kačių.

Pasprukti iš tikrų mirties spąstų itin slidžiais politileniniais rezervuaro kraštais nepavykdavo net nagus turintiems gyvūnams. Gyventojai prašė ir Vievio seniūnijos, ir Elektrėnų savivaldybės, kad ši įrengtų bent jau kopėtėles.

Pasak Elektrėnų komunalinio ūkio generalinio direktoriaus, kopėtėlių įrengti tiesiog negalima pagal projektą, mat jas pamatę žmonės imtų masiškai maudytis, o durys išties turėjo būti užrakintos. Tik kas kaltas, kol kas neaišku.

Savivaldybės saugumo priemonių prašę žmonės yra girdėję net tokių neįtikėtinų versijų, jog užrakintos rezervuaro durys esą trukdytų ugniagesiams. Apie nelaimę informuotas net Seimas, o Sveikatos komiteto pirmininkė Dangutė Mikutienė sako, jog dėl Kazokiškių rezervuaro bendrija skundžiasi ne vienerius metus.

Tokių atvirų priešgaisrinių rezervuarų Lietuvoje begalė – kone kiekviename miestelyje. Taigi jų gali būti per kelis šimtus. Jų saugumą privalo užtikrinti vietos valdžia.

Plačiau – TV3 vaizdo reportaže:


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-06-29 07:28:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Berniuko gyvybės kaina dėl LR valdininkų neatsakingumo ir nebaudžiamumo. Ar tai dar kartą pasitvirtins tuojau įsitikins Lietuvos žmonės. LR teisingumo sistema ...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų