Lietuva kartu su partneriais privalo pastatyti pirmąjį naujos atominės elektrinės reaktorių iki 2015-2016 metų, pareiškė Lietuvos premjeras. Kada būtų pastatytas antras ar trečias reaktoriai, jis kol kas neprognozuoja.
„Aplinkos poveikio studija leidžia mums pastatyti daugiau nei 3000 megavatų galios elektrinę - kada bus pirmas, antras, o gal ir trečias reaktorius, kokio galingumo, šioje strategijoje (ilgalaikėje „Leo LT“ veiklos strategijoje - BNS) ir bus numatyta, atsižvelgiant į visus veiksnius. Mes privalome 2015-2016 metais turėti vieną naują reaktorių, o antras - priklausys nuo to, kokios bus pasirinktos technologijos“, - interviu Lietuvos radijui antradienį sakė G.Kirkilas.
„Finansinė strategija - pirmiausia sukaupti pakankamas lėšas, kurios leistų kompanijai kartu su kitų šalių kompanijomis pastatyti naują atominę - mūsų sukurta kompanija pajėgi turėti tokius finansus“, - teigė G.Kirkilas.
Komentuodamas, kokiomis dalimis Lietuva, Latvija, Estija ir Lenkija dalyvaus būsimojoje projekto valdymo bendrovėje, G.Kirkilas pakartojo, kad tai yra derybų klausimas, tačiau Lietuva, kaip ir numato Atominės elektrinės įstatymas, turės 34 proc.: „To reikalauja saugumas, nes atominė bus mūsų teritorijoje, o partneriai dalinsis pagal norimą elektros kiekį - preliminariai: 1000 megavatų Lenkijai, po 400-500 megavatų - Latvijai ir Estijai. Bet tai derybų klausimas“, - kalbėjo premjeras.
Rugpjūčio pabaigoje paskelbta, kad naujos milijardais litų vertinamos atominės elektrinės bendra maksimali galia galėtų būti 3400 megavatų.
Lenkija pernai rudenį, derantis dėl elektros tilto tarp Lietuvos ir Lenkijos projekto, kategoriškai kėlė sąlygą, kad tiltas ekonomiškai bus pagrįstas tik tuomet, jei Lenkija turės 1000-1200 MW galios naujojoje atominėje elektrinėje Lietuvoje.