Euro įvedimas, būdai didinti biudžetą, jaunimo įdarbinimas. Tokius pagrindinius klausimus prasidėjus Seimo sesijai išskiria Seimo pirmininko pavaduotojas Gediminas Kirkilas.

„Esminis reikalas — prisijungimas prie euro zonos. Maždaug gegužės mėnesį Lietuva bus įvertinama ir priimamas sprendimas, ar mus prijungs. Iki to laiko turi būti priimti su euro įvedimu įstatymai“, — radijui „Laisvoji banga“ sakė G. Kirkilas. Jis tvirtino, kad Lietuva vykdo Mastrichto kriterijus, o Tarptautinio valiutos fondo misijos išvados Lietuvai yra palankios.

Pasak G. Kirkilo, kovos su šešėline ekonomika tikslas, pirmiausia, mažinti korupciją. Tuo tarpu siekiant papildomų pajamų į biudžetą, kurios būtinos norint grąžinti per krizę nusavintas pensijas, skatinti maksimalų ekonomikos augimą yra kur kas svarbiau, nei ištraukti pinigų iš šešėlio:

„Svarbiausias rezervas- ekonomikos augimas. Jei jis bus bent toks, koks bus šiemet, apie 3,5 procento BVP, galėsime baigti grąžinti įvairias išmokas kitais metais“ ,— tikisi Seimo pirmininko pavaduotojas. Jis teigė, kad šis klausimas svarbus ir euro įvedimo atžvilgiu, todėl biudžeto deficito didinti negalima.

REKLAMA

Minėdamas verslo sąlygų gerinimo ir bedarbystės mažinimo klausimus, G. Kirkilas akcentavo jaunimo įdarbinimą: „ Pakete, kurį ruošia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, numatyta įvairiais būdais, taip pat ir finansine parama, skatinti įmones priimti jaunimą, neturintį darbo patirties“.

Paklaustas apie svarstymus dėl naujų mokesčių, vicepirmininkas pasisakė už diskusijas : „Nesutinku su apžvalgininkais, ar verslo asociacijomis, kurios piktinasi, kad politikai viešai svarsto. Tai kaip tik yra gerai: štai, viešai svarstę automobilių įstatymą, vyriausybė ir parlamentarai sužinojo visuomenės nuomonę.“ Politikas pridūrė, kad diskusijos būtinos net ir tarp koalicijos partnerių, nes valdančiosios partijos dažnai turi skirtingą poziciją.

„Po koalicijos tarybos posėdžio galime drąsiai pasakyti, kad jokių mokesčių pakeitimų nenumatoma“ ,— patikino G. Kirkilas.


Rašyti komentarą...
S
Stays
2014-03-12 15:48:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
LEO tavo gyvenimo sesija klausimas ir ese
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų