0

Jau šiandien Vilniaus Rotušės aikštėje įrengtame didžiausiame Lietuvoje mobiliame TEOBUSO ekrane vilniečiai ir miesto svečiai galės stebėti lemiamas Pasaulio futbolo čempionato rungtynes.

Didysis istorinis finalas tarp Olandijos ir Ispanijos rinktinių futbolo aistruolių lauks 21.30 val.

Pasaulio futbolo čempionato mažąjį finalą Vilniaus Rotušės aikštėje stebėjo šimtai sirgalių. Tikimasi, kad Olandijos ir Ispanijos rinktinių susitikimas pritrauks rekordinę aistruolių minią – šiomis komandomis žavisi dauguma lietuvių.

O taip pat šiandien nuo 19 val. Vilniaus Rotušės aikštėje bus galima stebėti ir gyvas futbolo rungtynes. Čia vyks mini futbolo turnyro „SFL mini futbolo fiesta“ finalai, kuriuose rungsis vaikų ir suaugusiųjų komandos. Tarp varžybų visų sirgalių lauks konkursai ir pramogos.

Visus šiandien vakare stebėsiančius istorinį Olandijos ir Ispanijos vienuolikių mačą, savo nuotraukas kviečiame siųsti į [email protected] ir pasidalyti jomis su Balsas.lt skaitytojais!

Kunkuliavo aistros

Mažasis finalas vakar į Vilniaus Rotušės aikštę pritraukė įspūdingą futbolui neabejingų aistruolių kiekį. Vietos greta ekrano neradę sirgaliai būriavosi ne tik Rotušės aikštės prieigose, bet ir ant Rotušės laiptų bei kitapus gatvės esančių parduotuvių palangių.

Sirgalių sprendimas įsikurti netikėčiausiose vietose organizatorių nestebino. Puikia  vaizdo ir garso kokybe galėjo mėgautis net aikštės pakraščiuose sau vietą radę futbolo gerbėjai.

Pasaulio futbolo čempionato kova dėl trečiosios vietos į Rotušės aikštę priviliojo ne tik vilniečius, bet ir gausų būrį svečių iš Vokietijos. Šios šalies komanda dėl pergalės futbolo rungtynėse varžėsi su Urugvajaus rinktine. Bene kiekvienas buvęs aikštėje rungtynių metu girdėjo visai šalia vokiškai besišnekučiuojančius ir dėl rungtynių rezultato nerimaujančius vokiečius.

O nerimauti buvo dėl ko. Įtempta ir labai graži kova tarp vienų pajėgiausių pasaulyje futbolo rinktinių neleido atsikvėpti nė vienos rinktinės sirgaliams. Vokietijos komandos įvartis kėlė minią žiūrovų iš vietų, čia pat juos atgal sodino Urugvajaus rezultatyvus atsakas. Komandoms artėjant link galimo įvarčio aikštėje ošiantis palaikymo šūksnis „Naaa!“, atakai nepavykus čia pat virsdavo giliu nusivylimo atodūsiu.

Futbolo aistros Rotušės aikštėje virė ir pertraukos tarp kėlinių metu. „Netiki? Lažinamės, kad Urugvajus laimės“,- lygiosiomis pasibaigus pirmajam kėliniui diskutavo jaunimas. „Manau, kad vyrai susiims – jie per geri, kad grįžtų tuščiomis“,- svarstė vyresnio amžiaus vokiečių sirgaliai, čia pat prisiminę ir garsiojo „orakulo“ aštuonkojo „prognozę“.

Antrasis rungtynių kėlinys vėl kaitino abiejų rinktinių sirgalių emocijas, o rezultatui tapus 3:2, prie ekrano ėmė sustoti vis daugiau praeivių, dviratininkų, net taksi vairuotojų. Ar taip ir pasibaigs? Susiėmę už galvų ar įsitvėrę į kėdžių atramas dėl rezultato nerimavo bene kiekvienas, sekęs kovą ekrane.

Nors galimybių įvarčiui dar buvo, tačiau rungtynių rezultatas nebepakito. „Ole ole ole ole!“,- užtraukė futbolo sirgaliai, nuskambėjus finaliniam rungtynių švilpukui. Vieni šventė pergalę, kiti liūdnai žvelgė į ekraną, bet abejingų nebuvo. Atrodė, kad dauguma sirgalių džiaugtųsi bet kurios komandos pergale, nes jie patyrė tai, ko ir laukė: puikią emociją, gražų žaidimą ir įspūdingą skaičių įvarčių.